Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ РІВНЯ АКТИВНОСТІ СЕНСОРНИХ ФУНКЦІЙ НА УДОСКОНАЛЕННЯ РУХОВИХ ЗДІБНОСТЕЙ ШКОЛЯРІВ СЕРЕДНІХ КЛАСІВ

ВПЛИВ РІВНЯ АКТИВНОСТІ СЕНСОРНИХ ФУНКЦІЙ НА УДОСКОНАЛЕННЯ РУХОВИХ ЗДІБНОСТЕЙ ШКОЛЯРІВ СЕРЕДНІХ КЛАСІВ

Назва:
ВПЛИВ РІВНЯ АКТИВНОСТІ СЕНСОРНИХ ФУНКЦІЙ НА УДОСКОНАЛЕННЯ РУХОВИХ ЗДІБНОСТЕЙ ШКОЛЯРІВ СЕРЕДНІХ КЛАСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,55 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
ШЕСТЕРОВА ЛЮДМИЛА ЄГОРІВНА
УДК: 796.012.45. – 057.874
ВПЛИВ РІВНЯ АКТИВНОСТІ СЕНСОРНИХ ФУНКЦІЙ НА УДОСКОНАЛЕННЯ РУХОВИХ ЗДІБНОСТЕЙ ШКОЛЯРІВ СЕРЕДНІХ КЛАСІВ
24.00.02 фізична культура, фізичне виховання різних груп населення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук
з фізичного виховання та спорту
Харків - 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Харківській державній академії фізичної культури Державного комітету України з питань фізичної культури і спорту.
Науковий керівник: кандидат біологічних наук, професор
Терентьєва Наталія Миколаївна,
Харківська державна академія фізичної культури, завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Сергієнко Леонід Прокопович,
Український державний морський технічний університет ім. адм. С.О. Макарова, професор кафедри теоретичних основ олімпійського та професійного спорту;
кандидат педагогічних наук, доцент
Васьков Юрій Вадимович,
Харківський обласний науково-методичний інститут безперервної освіти, доцент кафедри педагогіки.
Провідна установа: Дніпропетровський державний інститут фізичної культури і спорту, кафедра теорії та методики фізичного виховання і організації управління фізкультурним рухом, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться 16 квітня 2004 року о 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.862.01 Харківської державної академії фізичної культури (61022, м. Харків, вул. Клочківська, 99).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківської державної академії фізичної культури (61022, м. Харків, вул. Клочківська, 99).
Автореферат розіслано 15 березня 2004 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради В.С. Ашанін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Рівень здоров’я залежить від ряду факторів: біологічних, соціологічно - гігієнічних, природньокліматичних, антропогенних, а також від рівня освіти та культури людини. Дані багатьох досліджень (О.С. Куц, 1995; А.В. Домашенко, 1998; М. Данилевіч, 1999 та ін.) свідчать про те, що число здорових людей в Україні постійно знижується в усіх вікових групах.
Частіше за все причиною різних відхилень у фізичному розвитку та стані здоров’я дітей є недостатня рухова активність (А.Г. Сухарєв, 1991; Р.Поташнюк, 1997).
Дефіцит рухової активності, обмеження можливостей шкільного режиму негативно впливають на фізичний розвиток, стан здоровя, рухову підготовленість школярів. Таким чином, актуальною залишається проблема пошуку засобів та методів збільшення рухової активності та фізичної підготовленості учнів.
Одним із шляхів вирішення цієї проблеми, на наш погляд, є доповнення змісту уроків фізичної культури вправами, що впливають на функціональний стан сенсорних систем. Застосування цих засобів повинно позитивно вплинути не тільки на функціональний стан аналізаторів, але і на фізичну підготовленість школярів середніх класів.
Проблемі міжсенсорних взаємовідношень та тренування аферентних систем присвячені наукові дослідження: В.Г. Стрельця, 1971; Н.М. Терентьєвої, 1971; В.Н. Кузьміної, 1979, 1984; В.Н. Болобана, 1990; В.І. Завадського, 1993, 1997; А.С. Ровного, 1998, 2000, 2001 та ін. Однак вказані роботи практично не стосуються впливу функціонального стану сенсорних систем на фізичну підготовленість школярів 5-9 класів.
Таким чином, проблема підвищення фізичної підготовленості та рухової активності школярів середніх класів шляхом впливу на функціональний стан сенсорних систем залишається розробленою недостатньо.
Підбір спеціально спрямованих вправ, розробка організаційних прийомів та методичних підходів до їх застосування в навчальному процесі школярів 5-9 класів і зумовили необхідність і актуальність вибору теми дисертаційного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота виконана згідно Зведеного плану НДР Державного комітету молодіжної політики, спорту та туризму України на 2001-2005р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВПЛИВ РІВНЯ АКТИВНОСТІ СЕНСОРНИХ ФУНКЦІЙ НА УДОСКОНАЛЕННЯ РУХОВИХ ЗДІБНОСТЕЙ ШКОЛЯРІВ СЕРЕДНІХ КЛАСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок