Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Інтегративний підхід до виховання у молодших школярів здорового способу життя

Інтегративний підхід до виховання у молодших школярів здорового способу життя

Назва:
Інтегративний підхід до виховання у молодших школярів здорового способу життя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,48 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут проблем виховання АПН України
Кондратюк Світлана Миколаївна
УДК 371.72:373.3
Інтегративний підхід до виховання
у молодших школярів здорового
способу життя
13.00.07 - теорія та методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Сумському державному педагогічному університеті ім. А.С. Макаренка
Науковий керівник - кандидат педагогічних наук, доцент
Пушкарьова Тамара Олексіївна,
Сумський державний педагогічний
університет ім. А.С. Макаренка,
завідувач кафедрою педагогіки, психології
і методики початкового навчання
Офіційні опоненти: - доктор педагогічних наук, професор
Оржеховська Валентина Михайлівна,
Інститут проблем виховання АПН України,
завідувач лабораторією
превентивного виховання
- кандидат педагогічних наук,
Лапаєнко Світлана Володимирівна,
Інститут педагогіки і психології
професійної освіти АПН України,
старший науковий співробітник
відділу проблем виховання у закладах
професійної освіти
Провідна установа: Харківський державний педагогічний університет
ім. Г.С. Сковороди, кафедра історії педагогіки та порівняльної педагогіки Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться “ 27 ” травня 2003 р. о 14 год. на засіданні
спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, Київ, вул. М. Берлинського, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розіслано “ 25 ” квітня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П. Пустовіт


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. У будь-якому суспільстві, побудованому на гуманістичних і демократичних засадах, здоров’я людини є вищою цінністю, найважливішим надбанням держави. Насамперед це стосується здоров’я дитини.
В Україні основні підходи до збереження і зміцнення здоров’я дітей і молоді визначені у Законі України “Про охорону дитинства”, у Державних національних програмах “Діти України” та “Освіта” (Україна ХХІ століття), міжгалузевій комплексній програмі “Здоров’я нації на 2002-2011рр.”, національній доктрині розвитку освіти України ХХІ століття. Таке соціальне замовлення суспільства вимагає системного і комплексного підходу до виховання здорового способу життя школярів.
Однак в останні роки більшість показників здоров’я дітей України характеризуються проявами негативних тенденцій. Практика свідчить, що 30% сучасних учнів початкових класів мають хронічні захворювання, кількість яких збільшується до закінчення школи. Майже 90% випускників шкіл мають різні відхилення у стані здоров’я; у 80% спостерігається порушення постави, у 45% –короткозорість, у 40% – порушення серцево-судинної системи та нервово-психічні відхилення. Після Чорнобильської трагедії загальний стан здоров’я дітей погіршився, під загрозою знаходиться майбутнє генофонду нації, ось чому сьогодні здорова дитина стає багатством не лише батьків, а й держави.
Погіршення стану здоров’я дітей відбувається на фоні напруженої санітарно-епідемічної ситуації в країні, забруднення довкілля, зниження життєвого рівня багатьох сімей, недостатньої медичної допомоги, нездорового індивідуального способу життя. Низький рівень здоров'я дітей великою мірою також обумовлений відсутністю свідомого ставлення до власного здоров'я, розуміння його значення для себе, свого майбутнього, для суспільства.
Якщо врахувати дані про захворюваність дітей, невміння дітей і дорослих керувати своїм здоров’ям, потреба в організації нових підходів до формування здорового способу життя школярів надзвичайно зростає.
Для сучасних досліджень проблем формування здорового способу життя в Україні характерний різноаспектний підхід. Філософський та соціальний аспект формування здорового способу життя дітей та молоді відображено у працях А.Ф.Бойко, Н.А.Гундарова, В.А.Крюкова, Ю.П.Лисицина, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Інтегративний підхід до виховання у молодших школярів здорового способу життя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок