Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ ОНОВЛЕННЯ АКТИВНОЇ ЧАСТИНИ ОСНОВНИХ ФОНДІВ

УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ ОНОВЛЕННЯ АКТИВНОЇ ЧАСТИНИ ОСНОВНИХ ФОНДІВ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ ОНОВЛЕННЯ АКТИВНОЇ ЧАСТИНИ ОСНОВНИХ ФОНДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,46 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГУБАРЄВА ІРИНА ОЛЕГІВНА
УДК 658.2
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ ОНОВЛЕННЯ
АКТИВНОЇ ЧАСТИНИ ОСНОВНИХ ФОНДІВ
Спеціальність 08.06.01 — економіка підприємства і
організація виробництва
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків — 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському державному економічному університеті,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник — кандидат економічних наук, доцент
Іванієнко Віктор Васильович
Харківський державний економічний університет,
доцент кафедри економічного аналізу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Орлов Петро Аркадійович
Харківський державний економічний університет,
завідуючий кафедрою економіки і маркетингу
кандидат економічних наук, доцент
Скоков Борис Григорович
Харківська державна академія
міського господарства, доцент кафедри економіки
Провідна установа — Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, кафедра економіки та менеджменту,
Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться "21" грудня 2000 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр Д 64.055.01, у Харківському державному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
Автореферат розісланий "16 " листопада 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дороніна М.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У сучасних умовах задача підвищення ефективності виробництва все більше залежить від раціонального використання, подальшого росту й удосконалюван-ня основних фондів, ефективність використання яких залежить від своєчасного їхнього оновлення. В свою чергу, на підприємстві неможливо провести оновлення основних фондів без достатнього фінансування.
Проблеми вдосконалювання механізму оновлення і формування джерел його фінансування розглядали провідні світові та вітчизняні економісти: І.П. Алдохін, Р.З. Акбердін, І.А. Бланк, В.Ю. Будавей, Л. Гітман, Г.М. Григорян, М. Джонк, А.М. Золотарьов, Ю.Б. Іванов, Р.М. Калегаєв, Б. Коласс, С.А. Куліш, П.А. Орлов, Д.М. Палтерович, М.П. Хохлов, У. Шарп та ін.
Водночас аналіз економічної літератури та діяльності підприємств показує, що проблема ще не знайшла достатнього теоретичного і практичного розв'язання та використання. В умовах трансформації економіки потребують подальшої розробки теоретичні і практичні питання формування механізму оновлення основних фондів.
Актуальність теми. Однією з головних задач сучасного етапу розвитку економіки України є подолання кризи і забезпечення економічного зростання. Її вирішення неможливо здійснити без своєчасного оновлення основних фондів. Через відсутність єдиного визначення поняття "оновлення основних фондів" значно ускладнене оновлення фондів на підприємстві. Не забезпечені реалізація нагромадження й ефективне використання інвестиційних ресурсів та зменшення рівня ризику інвестиційних проектів оновлення основних фондів, що значно погіршує перспективи інноваційного розвитку на підприємствах. Наприклад, недостатньо розроблено методи урахування впливу факторів зовнішнього середовища підприємства на ризик інвестиційного проекту. На практиці теоретично не обгрунтовується вибір підприємств, яким надаються інвестиції. Інструментами вирішення вказаних проблем можуть стати: інтенсивне оновлення основних фондів засобами амортизації, зменшення витратного навантаження на підприємство з боку незадіяних виробництв, виведення з експлуатації зношених основних фондів, узгодження фінансової політики підприємства із завданнями державної інвестиційної стратегії. Цим обумовлюється актуальність і доцільність роботи для розвитку виробництва в Україні.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота погоджується з основними напрямками наукових результатів, теоретичних положень і висновків досліджень, що були проведені згідно з державною науково-дослідною роботою і виконані відповідно до рішення ДКНТ в рамках державної науково-технічної програми "Міжгалузева програма наукових досліджень у сфері демонополізації економіки і розвитку конкуренції на 1995-1997 роки" (номер державної реєстрації 0196U003140) і науково-дослідних робіт Харківського державного економічного університету за темою "Удосконалювання методів і прийомів аналізу фінансово-господарської діяльності" (№3/99).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ ОНОВЛЕННЯ АКТИВНОЇ ЧАСТИНИ ОСНОВНИХ ФОНДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок