Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економіко-організаційний механізм становлення ринку м’ясо-молочної продукції в регіоні

Економіко-організаційний механізм становлення ринку м’ясо-молочної продукції в регіоні

Назва:
Економіко-організаційний механізм становлення ринку м’ясо-молочної продукції в регіоні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,91 KB
Завантажень:
142
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Дніпропетровський державний аграрний університет
Галич Олександр Анатолійович
УДК 338.439.4:636 (477.53)
Економіко-організаційний механізм становлення ринку
м’ясо-молочної продукції в регіоні
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Полтавській державній аграрній академії Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор
Макаренко Петро Миколайович
Дніпропетровський державний аграрний університет,
проректор з наукової роботи.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Топіха іван наумович
Миколаївський державний аграрний університет,
завідувач кафедри економіки сільського господарства;
кандидат економічних наук, доцент
березін олександр вікторович
Полтавський університет споживчої кооперації України,
доцент кафедри економіки підприємства.
Провідна установа: | Харківський національний аграрний університет
ім. В.В.Докучаєва Міністерства аграрної політики України, кафедра організації виробництва та агробізнесу, м. Харків.
Захист відбудеться “26” жовтня 2004 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 08.804.01 у Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м.Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м.Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий 23 вересня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Миронова Р.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. М’ясо-молочний продуктовий підкомплекс відіграє важливу роль у забезпеченні населення продуктами харчування. Проте тенденції виробництва і споживання м’ясо-молочної продукції, в останні роки, свідчать не на користь їх розвитку і задоволення потреб населення. В аграрному секторі економіки України спостерігається зменшення обсягів виробництва м’ясо-молочної продукції і продуктів її переробки. Відносно окремих її видів обсяг виробництва знаходиться на критичній межі. Значна частина спеціалізованих підприємств і комплексів не зважаючи на реструктуризацію майже припинили виробниче функціонування. Матеріально-технічна база сільського господарства і переробних підприємств застаріла і не відповідає сучасним вимогам. Цим поставлена під загрозу можливість достатнього забезпечення населення окремими продуктами харчування за рахунок власного виробництва їх в Україні.
Актуальність проблеми становлення ринку м’ясо-молочної продукції пов’язана з двома джерелами змін зовнішнього середовища. Одним із них є типова стосовно ринкових відносин мінливість і невизначеність оточення суб’єктів ринку, безперервне виникнення нових тенденцій у розвитку економіки та суспільства. Іншим джерелом змін є процес реформування економіки України, пов’язаний з переходом від централізовано-планового регулювання господарської діяльності до ринкового, з трансформацією форм власності та структури економіки. Ці зміни відчутно ускладнюють умови виробничо-комерційної діяльності та взаємовідносин між суб’єктами м’ясо-молочного продуктового підкомплексу. Але поряд з цим вони відкривають нові перспективи його розвитку. Адаптивність до змін є ключовим чинником підвищення конкурентоспроможності окремих суб’єктів господарювання та регіонального ринку м’ясо-молочної продукції в цілому. З огляду на це в сучасних умовах особливого значення набуває необхідність формування системи адаптації підприємств до ринкового економічного середовища.
Пристосування до ринку галузей тваринництва в умовах регіону пов’язане з певними труднощами: недостатньо обґрунтована теоретична база формування регіонального продовольчого ринку, відсутня цілісність економічного простору, не вистачає практичного досвіду підприємливості, слаборозвинута ринкова інфраструктура.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Економіко-організаційний механізм становлення ринку м’ясо-молочної продукції в регіоні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок