Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМИ АДАПТАЦІЇ ССАВЦІВ ДО ГІПОКСІЇ ЗА УЧАСТЮ ДИХАЛЬНИХ ГЕМОПРОТЕЇНІВ

МЕХАНІЗМИ АДАПТАЦІЇ ССАВЦІВ ДО ГІПОКСІЇ ЗА УЧАСТЮ ДИХАЛЬНИХ ГЕМОПРОТЕЇНІВ

Назва:
МЕХАНІЗМИ АДАПТАЦІЇ ССАВЦІВ ДО ГІПОКСІЇ ЗА УЧАСТЮ ДИХАЛЬНИХ ГЕМОПРОТЕЇНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,45 KB
Завантажень:
440
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІОХІМІЇ ІМЕНІ О.В.ПАЛЛАДІНА
КОРОБОВ В’ЯЧЕСЛАВ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 577.1:612.015.348:
616-001.8:612.6.03.
МЕХАНІЗМИ АДАПТАЦІЇ ССАВЦІВ ДО ГІПОКСІЇ
ЗА УЧАСТЮ ДИХАЛЬНИХ ГЕМОПРОТЕЇНІВ
03.00.04-біохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора біологічних наук
Київ 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка.
Науковий консультант - доктор біологічних наук, професор
Стародуб Микола Федорович,
завідувач відділу біохімії сенсорних та регуляторних
систем Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна
НАН України;
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Дмитренко Микола Петрович,
завідувач лабораторії біохімії Інституту екогігієни
та токсикології ім. Л.І.Медведя МОЗ України;
доктор біологічних наук, професор
Матишевська Ольга Павлівна,
професор кафедри біохімії Київського національного
університету імені Тараса Шевченка;
доктор медичних наук, професор
Середенко Михайло Михайлович,
завідувач відділу по вивченню гіпоксичних станів
Інституту фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України.
Провідна установа - Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, НДІ біології, відділ молекулярної біології та біотехнології.
Захист відбудеться “21” квітня 2003 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.240.01 в Інституті біохімії імені О.В. Палладіна НАН України за адресою: 01601, м. Київ-30, вул. Леонтовича, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України за адресою: м. Київ-30, вул. Леонтовича, 9.
Автореферат розісланий 21.03.2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук ______________ Кірсенко О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальнiсть теми. З’ясування впливу гіпоксії на органiзм людини i тварин є важливою проблемою в бiологiї i медицині, яка набуває особливої актуальності з огляду на те, що гіпоксичний стан супроводжує багато захворювань, а також у зв’зку з необхідністю урахування цього феномену при науково обгрунтованому цілеспрямованому пошуку ефективних антигіпоксантів.
Iнтерес до гiпоксiї i необхiднiсть чiткої характеристики її прояву з'явилися давно, але при усiх наявних досягненнях наука просунулася в розумiннi механiзмiв розвитку гiпоксiї недостатньо глибоко i досi не вирiшенi проблеми адаптацiї органiзму до нестачi кисню, а також попередження гiпоксичного стану тканин та органiв.
Вiдомо, що кисневий гомеостаз реалiзується комплексом систем органiзму, де кисневотранспортна система має вирiшальне значення (Дударев В.П., 1979, Колчинська А.З., 1980, Стародуб М.Ф., 1987, Середенко М.М., 1988). Очевидно, структурно-функцiональна органiзацiя дихальних бiлкiв кровi та м'язiв гемоглобiну (Нb) та мiоглобiну (Мb) в значнiй мiрi визначає адаптивнi можливостi органiзму до нестачi кисню. Встановлення ролi цих бiлкiв в адаптацiї до гiпоксiї може бути реалiзоване шляхом вивчення особливостей їх структурно-функцiональної органiзацiї у тварин, якi здатнi зберiгати життя i високу працездатнiсть за умов тривалого припинення зовнiшнього дихання (бобер, ондатра, видра, нутрiя), а також в модельних експериментах, створюючи умови нестачi кисню у тканинах i повiтрi (гiпоксична, гемiчна гiпоксiя ).
З'ясування молекулярних механiзмiв адаптацiї тварин до нестачi кисню сприятиме цiлеспрямованому пошуку ефективних засобiв попередження та корекцiї гiпоксичних станiв, якi виникають при рядi патологiй, при перебуваннi людей в екстремальних умовах. Цим визначається актуальнiсть проблеми.
Проблема адаптації до нестачі кисню до цього часу розроблялась переважно на основі модельних експериментів з використанням традиційних об'єктів дослідження - лабораторних тварин. Майже не використовуються представники тваринного світу, природньо адаптовані до гіпоксії. Дослідження механізмів адаптації у порівняльно-еволюційному аспекті дає можливість з'ясувати, за рахунок яких механізмів неадаптований організм набуває властивості адаптованого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: МЕХАНІЗМИ АДАПТАЦІЇ ССАВЦІВ ДО ГІПОКСІЇ ЗА УЧАСТЮ ДИХАЛЬНИХ ГЕМОПРОТЕЇНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок