Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН СИСТЕМИ ЕЙКОЗАНОЇДІВ У ХВОРИХ НА ПСОРІАЗ, КОМПЛЕКСНЕ ЇХ ЛІКУВАННЯ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ЕЙКОЗАМОДУЛЮЮЧОЇ ТЕРАПІЇ

ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН СИСТЕМИ ЕЙКОЗАНОЇДІВ У ХВОРИХ НА ПСОРІАЗ, КОМПЛЕКСНЕ ЇХ ЛІКУВАННЯ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ЕЙКОЗАМОДУЛЮЮЧОЇ ТЕРАПІЇ

Назва:
ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН СИСТЕМИ ЕЙКОЗАНОЇДІВ У ХВОРИХ НА ПСОРІАЗ, КОМПЛЕКСНЕ ЇХ ЛІКУВАННЯ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ЕЙКОЗАМОДУЛЮЮЧОЇ ТЕРАПІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,64 KB
Завантажень:
498
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Інститут дерматології та венерології АМН України
МУАТ АБДЕЛЬ ДЖАФФАР КАМЕЛЬ АЛАВНЕХ
УДК 616.517-085.262.1]:547.295.96
ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН СИСТЕМИ ЕЙКОЗАНОЇДІВ
У ХВОРИХ НА ПСОРІАЗ, КОМПЛЕКСНЕ ЇХ ЛІКУВАННЯ
ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ЕЙКОЗАМОДУЛЮЮЧОЇ ТЕРАПІЇ
14.01.20 – шкірні та венеричні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків - 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Сумському державному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Бочаров Василь Андрійович,
Сумський державний університет МОН України,
завідувач кафедрою дерматовенерології
медичного факультету
Офіційні опоненти: доктор медичних наук
Беляєв Георгій Митрофанович
Інститут дерматології та венерології АМН України,
старший науковий співробітник
відділення дерматології
 
кандидат медичних наук
Шмелькова Катерина Сергіївна
Харківська медична академія післядипломної
освіти МОЗ України
асистент кафедри дерматовенерології
Провідна установа: Національний медичний університет
ім. акад. О.О. Богомольця,
кафедра шкірних та венеричних хвороб із курсом
проблем СНІДу МОЗ України, м. Київ
Захист відбудеться “24березня 2004 р. о 1200 годині на засіданні
Спеціалізованої вченої ради Д. 64.603.01 при Інституті дерматології та
венерології АМН України за адресою: 61057, м. Харків, вул. Чернишевського, 7/9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту дерматології та венерології АМН України за адресою: 61057, м. Харків, вул. Чернишевського, 7/9.
Автореферат розісланий “20лютого 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, ст. н. с. Бондаренко Г.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Псоріаз є одним з найбільш розповсюджених дерматозів, частка якого серед населення різних країн світу становить від 1,5 до 3% [Андрашко Ю.В., 2002; Беляев Г.М., 2002; Коляденко Е.В., 2001; Мілус І.Г., 2000].
Природа цього захворювання до кінця не з’ясована, і в останні роки все більше з’являється повідомлень про необхідність нових підходів щодо досліджень даної проблеми [Барінова М.Е., 2001; Болотная Л.А. и Решетняк О.В., 2002; Калюжная Л.Д., 2002; Мавров И.И. и соавт., 2002].
З урахуванням сучасної концепції природи запалення взагалі [Пальцев М.А. и Иванов А.А., 1995], пропонується більше уваги приділяти факторам міжклітинних відношень при цьому дерматозі, у тому числі – ейкозаноїдній системі [Радионов В.Г. и Семиряд Ю.В., 2003; Романенко В.Н. и соавт., 2000].
Основною “мішенню” патофізіологічних змін при псоріазі є порушення кератинізації шкіри. Серед багаточисленних чинників, що впливають на проліферацію і диференціацію кератиноцитів, важливу роль відіграють і ейкозаноїди: простагландини, лейкотриєни [Коржова Т.П. та Степаненко В.І., 2001; Kulke R. et al., 1996], які тісно взаємозв’язані з іншими розчинними медіаторами (цитокіни, маркери ноцицепції та ін.).
Часта відсутність стійкого ефекту при лікуванні хворих на псоріаз може залежати від недостатнього урахування функціонального стану ейкозаноїдної системи та її взаємовідносин з іншими молекулярними системами (цитокіновою, ноцицептивною та ін.). В той же час ця важлива ланка патогенезу дерматозу ще недостатньо вивчена.
На думку українських вчених [Коляденко В.Г. и Чернышов П.В., 2000] не слід “втручатись” у взаємодії молекулярних систем міжклітинних відносин з позицій їх тільки пригноблення або тільки стимуляції (наприклад, TNF), а перевагу віддавати методам лікування з модулюючим впливом на функціональний стан регулюючих систем організму.
Таким чином, розробка нових методів лікування хворих на псоріаз з урахуванням функціонального стану ейкозаноїдної системи є актуальною та практично значущою проблемою.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертація є фрагментом комплексної науково-дослідницької роботи кафедри дерматовенерології медичного факультету Сумського державного університету “Функціональний стан нейрогуморальних систем у хворих рецидивуючими дерматозами, комплексне їх лікування та вторинна профілактика рецидивів захворювань” з № держреєстрації 0198V007720 та фрагментом планової науково-дослідної роботи Інституту дерматології та венерології АМН України: ОК 10.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН СИСТЕМИ ЕЙКОЗАНОЇДІВ У ХВОРИХ НА ПСОРІАЗ, КОМПЛЕКСНЕ ЇХ ЛІКУВАННЯ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ЕЙКОЗАМОДУЛЮЮЧОЇ ТЕРАПІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок