Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ МУЗИЧНО-ЕСТЕТИЧНИХ СМАКІВ СТУДЕНТІВ ПЕДАГОГІЧНИХ УНІВЕРСИТЕТІВ У ПРОЦЕСІ ХУДОЖНЬО-ТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ФОРМУВАННЯ МУЗИЧНО-ЕСТЕТИЧНИХ СМАКІВ СТУДЕНТІВ ПЕДАГОГІЧНИХ УНІВЕРСИТЕТІВ У ПРОЦЕСІ ХУДОЖНЬО-ТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ МУЗИЧНО-ЕСТЕТИЧНИХ СМАКІВ СТУДЕНТІВ ПЕДАГОГІЧНИХ УНІВЕРСИТЕТІВ У ПРОЦЕСІ ХУДОЖНЬО-ТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,66 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
 
Берестенко Олена Григоріївна
УДК 378.937+371.13: 37.036: 78
ФОРМУВАННЯ МУЗИЧНО-ЕСТЕТИЧНИХ СМАКІВ
СТУДЕНТІВ ПЕДАГОГІЧНИХ УНІВЕРСИТЕТІВ У ПРОЦЕСІ
ХУДОЖНЬО-ТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор Гавриш Наталія Василівна, Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри дошкільної та початкової освіти.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор Кучерявий Олександр Георгійович, Донецький національний університет, завідувач кафедри педагогіки;
| кандидат педагогічних наук, доцент Волкова Віра Андріївна, Мелітопольський державний педагогічний університет, доцент кафедри соціальної педагогіки та дошкільної освіти.
Захист відбудеться „20” березня о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .053.01 у Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, .
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, ).
Автореферат розісланий 20 лютого 2008 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л. Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Особливої актуальності в сучасних умовах набуває професійна педагогічна освіта, реформування якої спрямоване на її гуманізацію та гуманітаризацію, на „озброєння” майбутнього педагога не тільки основами фундаментальних знань за фахом, а й формування його як особистості з усією повнотою ціннісного ставлення до світу. Все це вимагає крім вузькопрофесійної, висококваліфікованої підготовки, широкої ерудиції, також внутрішньої інтелігентності, однією з ознак якої є художньо-естетична вихованість. Відтак тенденції до загальної культурологізації та естетизації навчально-виховної роботи з молоддю загострюють проблему формування естетичних, зокрема музичних, смаків студентської молоді, які значною мірою визначають їхні життєві цінності, смисли, стиль та якість буття. Проблема стимулювання розвитку музичних смаків перетворилася в одну із ключових у сучасній теорії й практиці формування естетичної культури майбутніх педагогів як важливої складової їх загальної професійної культури.
Сучасна тенденція зростання інтересу молоді до музики неоднозначна за своїм значенням через наявність протиріччя між потенційною цінністю музичного мистецтва в цілому і актуальною значущістю для багатьох його окремих примітивно-розважальних форм. Особливо сутність даного протиріччя проявляється стосовно формування музично-естетичних смаків майбутніх педагогів, тих людей, які через деякий час будуть впливати на процеси становлення особистості дітей і молоді, чия особиста система художніх цінностей та вміння формувати її у майбутніх вихованців багато в чому зумовлять рівень естетичного й духовного розвитку підростаючого покоління загалом. Специфіка професійної діяльності вчителя (незалежно від його спеціалізації) вимагає від нього вміння використовувати виховний потенціал мистецтва в духовному розвитку учнів, незважаючи на відсутність спеціальної художньої підготовки.
Саме розв’язання цієї складної для педагогіки проблеми характери-зує пошук інноваційних форм, методів художньо-естетичного виховання засобами мистецтва, зокрема шляхів формування в студентів передусім педагогічних університетів музично-естетичних смаків як одного з індикаторів їхньої духовно-естетичної культури. Цілісне розкриття проблеми естетизації процесу професійної підготовки педагогів убачається можливим на основі реалізації гуманістичного підходу, згідно з яким особистість здатна не тільки до орієнтації на естетичні, духовні, музичні – загальнолюдські цінності, але й готова до їх реалізації в повсякденній життєдіяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ МУЗИЧНО-ЕСТЕТИЧНИХ СМАКІВ СТУДЕНТІВ ПЕДАГОГІЧНИХ УНІВЕРСИТЕТІВ У ПРОЦЕСІ ХУДОЖНЬО-ТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок