Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ОСОБИСТОГО СТРАХУВАННЯ

ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ОСОБИСТОГО СТРАХУВАННЯ / сторінка 2

Назва:
ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ОСОБИСТОГО СТРАХУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,83 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Тому дане дисертаційне дослідження є однією із перших спроб такого наукового аналізу.
Ступінь наукової розробленості теми. На сьогодні в науці цивільного права питання виникнення, зміни та припинення правовідносин особистого страхування розглядались лише в рамках дослідження загального інституту страхування, зокрема в працях Є.М.Білоусова, В.В.Богдана, В.В. Луця, Н.Б. Пацурії, В. Янишена. Спеціальне дослідження, присвячене договору особистого страхування, як підстави виникнення правовідносин особистого страхування, здійснене Н.П. Лещенко ще у 1953 році. Проте за межами даного дослідження залишились підстави виникнення правовідносин обов’язкового особистого страхування. Крім того, правовідносини особистого страхування, які тоді містили багато адміністративних ознак, сьогодні змінили свою суть. Водночас в чинному законодавстві України зберігається чимало прогалин щодо багатьох питань загального інституту страхування, і зокрема особистого страхування не приділено достатньої уваги або ж вони відсутні.
Таким чином, невирішеність цих надзвичайно важливих проблем і обумовлюють актуальність та необхідність дисертаційної роботи. Тому в цьому дисертаційному дослідженні значну увагу приділено розробці та обґрунтуванню пропозицій щодо удосконалення вітчизняного законодавства у галузі регулювання відносин особистого страхування.
Мета і завдання дослідження. Виходячи з аналізу чинного законодавства України та законодавства зарубіжних країн у даній сфері, поглядів вчених цивілістів, узагальнення та аналізу практики застосування норм права, які регулюють відносини особистого страхування, із досягнень економічної науки зроблена спроба дати комплексний теоретичний аналіз цивільно-правових відносин особистого страхування та їх основних елементів, правового становища учасників таких правовідносин з подальшим внесенням конкретних пропозицій по удосконаленню норм, що регулюють ці відносини.
Для досягнення поставленої мети в дисертації поставлені та вирішені такі основні завдання: визначено поняття та характерні риси особистого страхування та здійснено його класифікацію, досліджено історичний розвиток особистого страхування, визначено поняття правовідносин з особистого страхування та їх місце у системі права та в системі цивільних правовідносин, проаналізовано дискусійні питання визначення елементів правовідносин з особистого страхування, досліджено поняття, ознаки та зміст договору особистого страхування як підстави виникнення правовідносин особистого страхування, а також розглянуто порядок його укладення, з’ясовано специфічні риси обов’язкового особистого страхування та визначено підстави виникнення правовідносин обов’язкового особистого страхування, досліджено порядок реалізації зобов’язань з особистого страхування, а також практику судів України з розв’язання спорів між учасниками страхових правовідносин, обґрунтовано необхідність вдосконалення законодавства, що регулює відносини особистого страхування та розроблено конкретні пропозиції, спрямовані на вдосконалення чинного законодавства України з досліджуваних питань.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації виконана відповідно до бюджетної теми юридичного факультету Київського національного університету ім. Т. Шевченка № ДПО 19 UDO 7725 “Удосконалення правового механізму реалізації та захисту прав та інтересів людини і громадянина в Україні”.
Предметом дисертаційного дослідження є: нормативно-правові акти та практика їх застосування, узагальнена в науково-практичних, методичних та інформаційних виданнях, спеціальна юридична література, судова практика, в яких порушені питання правового регулювання особистого страхування, зарубіжне законодавство та спеціальна література, узагальнення опублікованої і неопублікованої практики діяльності страхових компаній України та Міністерства фінансів України.
Об'єктом дисертаційного дослідження виступають суспільні відносини, що складаються в процесі виникнення, зміни та припинення цивільно-правових відносин особистого страхування, перш за все, відносини між суб’єктами правовідносин особистого страхування, а також відносини між ними та іншими учасниками правовідносин особистого страхування, та відносини, що виникають в процесі захисту прав та законних інтересів учасників правовідносин особистого страхування.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ОСОБИСТОГО СТРАХУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок