Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ОСОБИСТОГО СТРАХУВАННЯ

ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ОСОБИСТОГО СТРАХУВАННЯ / сторінка 9

Назва:
ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ОСОБИСТОГО СТРАХУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,83 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Страховий поліс (свідоцтво – це письмовий документ, що видається страховиком у відповідь на усну чи письмову заяву страхувальника, містить всі істотні умови договору страхування, регулює відносини між страховиком і страхувальником і з достовірністю свідчить про наявність договірних зв’язків між ними.
Істотними умовами даного договору є предмет договору, тобто страхова послуга, що полягає в передачі ризику настання непередбачуваних подій однією стороною (страхувальником) іншій стороні (страховику), страховий ризик, тобто подія, що може статися в житті страхувальника чи застрахованого, страхова сума, строк дії договору особистого страхування. Інші умови, які перераховані в ст. 16 Закону України “Про страхування”, є другорядними, звичайними умовами, без яких договір може бути укладено, на відміну від істотних, без яких відповідно до ст. 153 ЦКУ договір не вважається укладеним. Відтак, звичайні умови необхідно виключити з переліку умов договору страхування, що міститься в ст. 16 Закону, оскільки можна припустити, що договір може бути укладений і без них.
Підрозділ 2.2 присвячено підставам виникнення правовідносин з обов’язкового особистого страхування. Правовідносини з обов’язкового особистого страхування носять майновий характер, оскільки цивільні правовідносини можуть виникати і на підставі закону, а тому той факт, що закон є визначальним чинником в процесі виникнення страхових правовідносин не може тлумачитись, як аргумент проти їх цивільно-правового характеру. Спори, що виникають між учасниками таких відносин, розглядаються судом, як спори про право цивільне.
Обов’язкове особисте страхування характеризується своїми специфічними рисами, що відрізняють його від добровільної форми страхування: обов’язкове страхування виникає незалежно від волевиявлення учасників, охоплення страхуванням повністю усіх вказаних у законі об’єктів, тобто всі особи, що відповідають вказаним у законі ознакам повинні бути застраховані, безстроковість обов’язкового страхування, дія правовідношення по обов’язковому державному особистому страхуванню незалежно від сплати страхових платежів, чітка визначеність страхового забезпечення, страхової суми, що визначається на законодавчому рівні і не може бути змінена за домовленістю сторін, в обов’язковому особистому страхуванні суб’єкти страхового правовідношення повинні володіти специфічними рисами.
Для того щоб виникло конкретне правовідношення з обов’язкового страхування необхідне послідовне настання таких юридичних фактів: факту наявності закону, що встановлює обов’язок особи здійснити страхування щодо себе або третіх осіб, факту, що дозволяє відносити дану особу до категорії застрахованих осіб, яким є факт затвердження результатів конкурсу чи виборів, або наказ про призначення на відповідну посаду чи факту початку виконання працівником своїх обов’язків, або перебування на борту повітряного судна з метою виконання польоту, або обслуговування поїздки на транспортному засобі, або факту перебування в дорозі з моменту оголошення посадки до моменту завершення поїздки, або перетин державного кордону України (якщо інше не встановлено угодою сторін), факту укладення договору страхування – для обов’язкового особистого страхування. Подальший рух правовідносин зумовлюється настанням третього юридичного факту – страхового випадку, з яким пов’язується виникнення конкретного правовідношення між страховиком і застрахованою особою щодо виплати страхової суми.
Розділ третій “Здійснення прав та обов’язків суб’єктами правовідносин особистого страхування” складається з двох підрозділів. У підрозділі 3.1 “Порядок реалізації прав та обов’язків суб’єктів правовідносин особистого страхування” наголошується на тому, що коло прав і обов’язків сторін договору особистого страхування поділяється на дві групи, а саме на ті, які виникають до настання страхового випадку і ті, що виникають з моменту настання страхового випадку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ОСОБИСТОГО СТРАХУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок