Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> розвиток освІти на ВолинІ ( друга половина хіх - поЧаток XX ст.)

розвиток освІти на ВолинІ ( друга половина хіх - поЧаток XX ст.)

Назва:
розвиток освІти на ВолинІ ( друга половина хіх - поЧаток XX ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,71 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
нацІональний педагогІЧний
унІверситет ІменІ М.П.драгоманова
ОМЕЛЬЧУК ВОЛОДИМИР ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 37 (091) (477)
розвиток освІти на ВолинІ
( друга половина хіх - поЧаток XX ст.)
13.00.01 — загальна педагогіка та історія педагогіки
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ-2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник - доктор педагогічних наук, професор
Вовк Людмила Петрівна, Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова,
завідувач кафедри теорії та історії педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Кузь Володимир Григорович, Уманський
державний педагогічний університет
імені П.Г.Тичини;
кандидат педагогічних наук, старший науковий
співробітник Бондар Людмила Семенівна,
Інститут педагогіки, провідний науковий
співробітник лабораторії історії педагогіки.
Провідна установа: Луганський державний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Луганськ.
Захист відбудеться “21” березня 2002 р. о 1630 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.053.01 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова (01601, м.Київ, вул. Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (01601, м.Київ, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розісланий “14” лютого 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Ю.О. Приходько.


Загальна характеристика дисертацІйного дослІдженнЯ
Актуальність дослідження. Наріжним каменем державотворчих процесів в Україні стало створення національної системи освіти. Розв'язання цієї проблеми актуалізувало потребу ретроспективного аналізу історико-педагогічних явищ, об'єктивного опрацювання, переосмислення та висвітлення, з метою усвідомлення їх сутності, розгляду позитивного досвіду минулого у контексті сучасних культурно-освітніх змін. Йдеться про дослідження історії української освіти і педагогічної думки з урахуванням пріоритетів їх розвитку у різних регіонах країни, зокрема як інституціональних так і персонологічних.
Загальні та особливо-генералізовані тенденції розвитку освіти в Україні, конкретне, регіонально-об'єктивне підгрунтя історії освіти та педагогічної думки складають їх канву і визначальні пріоритети. А синхронність соціо-культурного розвитку, геополітична різновекторність регіонів України сприяли становленню відповідних особливостей історико- педагогічного процесу.
Особливе місце в цьому процесі відіграє Волинь, що обумовлено специфічними умовами розвитку регіону. На Волині вперше в Україні були закладені основи для реалізації національно-освітньої системи. Цьому сприяло, зокрема, становлення та розвиток Острозької слов'яно-греко-латинської і Луцької шкіл. Значну роль у запровадженні освіти відіграло духовенство, яке не лише створило мережу духовно-освітніх закладів, але й, певною мірою, визначило моральних характер світської освіти.
Проте зміни політичного та культурологічного характеру(повна пропольська гегемонія в управлінні освітніми закладами, російсько-польська боротьба за панування у сфері освіти, інтенсивна русифікація волинського шкільництва) неоднозначно позначилися на реалізації національно-освітньої ідеї, стримували освіту представників українського етносу.
Впродовж другої половини ХІХ – початку ХХ століття попри всі перешкоди, зокрема посилення централізованого імперського управління, деструктивні заборонні процеси, на Волині створюються перші українські інституції, визначаються яскраві постаті в галузі світської та духовної освіти. Духовно-освітні заклади набувають як релігійного статусу, так і світського характеру. Створюється система жіночої освіти. Через зміст освіти реалізовується успадкована регіоном полікультурність, поліфонізм виховних імперативів, інтеграція національних, загальноосвітніх, морально-духовних показників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: розвиток освІти на ВолинІ ( друга половина хіх - поЧаток XX ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок