Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОТАВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ ТА ШЛЯХИ УДОСКОНАЛЕННЯ ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОГО НАГЛЯДУ

ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОТАВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ ТА ШЛЯХИ УДОСКОНАЛЕННЯ ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОГО НАГЛЯДУ

Назва:
ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОТАВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ ТА ШЛЯХИ УДОСКОНАЛЕННЯ ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОГО НАГЛЯДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,70 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕПІДЕМІОЛОГІЇ ТА ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ
ім. Л.В. ГРОМАШЕВСЬКОГО
КРАКОВИЧ АНЖЕЛА ВАСИЛІВНА
УДК:616.98-036.22-084:578.823.91:615.371(477)
ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОТАВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ ТА ШЛЯХИ УДОСКОНАЛЕННЯ ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОГО НАГЛЯДУ
14.02.02 – епідеміологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті епідеміології та інфекційних хвороб
ім. Л.В. Громашевського АМН України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор
Задорожна Вікторія Іванівна,
завідувач лабораторії поліомієліту та інших ентеровірусних
інфекцій, Інститут епідеміології та інфекційних хвороб
ім. Л.В. Громашевського АМН України
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Зарицький Анатолій Мінович,
завідувач лабораторії кишкових інфекцій з групами
вібріозів та паразитології,
Інститут епідеміології та інфекційних хвороб
ім. Л.В. Громашевського АМН України
доктор медичних наук
Колеснікова Ірина Павлівна,
завідувач кафедри епідеміології,
Національний медичний університет
ім. акад. О.О. Богомольця
Провідна установа:
Національна медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра мікробіології та
епідеміології, м. Київ
Захист відбудеться „ 06 „ червня 2006 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д-26.614.02 при Інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України (03038, м. Київ, вул. М. Амосова, 5)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України (03038, м. Київ, вул. М. Амосова, 5)
Автореферат розісланий „ 4 ” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук С.І. Доан
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За даними ВООЗ в окремі роки у світі реєструється понад 275 млн. випадків діарейних захворювань. Розповсюдженість кишкових інфекцій залежить від рівня розвитку країни, у тому числі соціально-економічних чинників, стану охорони здоров’я та навколишнього середовища тощо.
Серед гострих кишкових інфекцій (ГКІ) значне місце посідає ротавірусний ентерит. Щорічно на ротавірусну інфекцію (РВІ) хворіють близько 125 млн. осіб, серед яких до 900 тис. помирають (Дзюблик І.В. із співавт., 2004). З даною нозологічною формою пов’язано близько 2 млн. госпіталізацій, з яких 223 тис. у промислово розвинених країнах (Itzler R.F., Vesikari T. et al., 2005). Причиною високої захворюваності є широка циркуляція ротавірусу (РВ), його стійкість до чинників довкілля, велика кількість антигенних варіантів РВ, відсутність засобів специфічної профілактики.
РВІ в більшості країн Європи віднесено до першої десятки найбільш небезпечних інфекційних хвороб поряд з ВІЛ- інфекцією/ СНІДом, гепатитом С, туберкульозом (Дзюблик І.В. з співавт., 2004).
Враховуючи значну небезпеку РВІ, особливо для дітей перших років життя, у ряді країн впроваджується специфічна профілактика.
В Україні майже половина випадків ГКІ (28381- 46134 щорічно) залишається нерозшифрованою. Через відсутність досконалої системи епідеміологічного нагляду неможливо визначити реальну картину щодо епідемічної ситуації з РВІ. Оскільки на підставі клінічних проявів етіологічний діагноз встановити важко, а проведення вірусологічного обстеження не віднесено до обов’язкових, більшість випадків РВІ залишаються без етіологічного підтвердження і не потрапляють до звітних форм. Це не дає змоги визначити епідеміологічні особливості та ускладнює впровадження в систему охорони здоров’я адекватних профілактичних та протиепідемічних заходів, унеможливлює попередження зростаючого числа спалахів РВІ у країні.
Таким чином, в Україні існує нагальна необхідність оцінки реальної епідемічної ситуації, аналізу проявів епідемічного процесу та удосконалення системи епідеміологічного нагляду за РВІ.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дане дослідження виконано згідно з плановими науково - дослідними роботами лабораторії поліомієліту та інших ентеровірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОТАВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ ТА ШЛЯХИ УДОСКОНАЛЕННЯ ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОГО НАГЛЯДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок