Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМОТВОРЧІ МОДЕЛІ ІДІОГРАФІЇ ВАЛЕРІЯ ШЕВЧУКА

СИСТЕМОТВОРЧІ МОДЕЛІ ІДІОГРАФІЇ ВАЛЕРІЯ ШЕВЧУКА

Назва:
СИСТЕМОТВОРЧІ МОДЕЛІ ІДІОГРАФІЇ ВАЛЕРІЯ ШЕВЧУКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,15 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Приліпко Ірина Леонідівна
УДК 821.161.2 – 3 : 81`38
СИСТЕМОТВОРЧІ МОДЕЛІ ІДІОГРАФІЇ
ВАЛЕРІЯ ШЕВЧУКА
10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі новітньої української літератури Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Гуляк Анатолій Борисович,
Інститут філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
професор кафедри новітньої української літератури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Турган Ольга Дмитрівна,
Запорізький державний медичний університет,
завідувач кафедри культурології та українознавства;
кандидат філологічних наук, доцент
Поляруш Ніна Степанівна,
Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського,
доцент кафедри української літератури.
Провідна установа: Тернопільський національний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться „12” квітня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.15 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розіслано „7” березня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.О.Ткаченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В аналітичному просторі сучасного літературознавства активізується проблема дослідження творчості певного письменника через виокремлення особливих, неповторних рис його індивідуального письма.
Художня манера Валерія Шевчука – неоднозначне, цікаве й складне явище. Її не можна означити одним терміном, вписати в ті чи інші рамки. Своїм синкретизмом та поліфонічністю художній стиль письменника значно вирізняється у контексті стильової палітри сучасної української літератури. Індивідуальний, особливий тип письма, творчий почерк митця у даному дослідженні означуємо терміном „ідіографізм” (грецьк. idios – особливий, незвичайний і grapho – пишу).
Ідіографізм як суб’єктивна інтерпретація онтологічної реальності, як художньо-образне самовираження письменника визначається й зумовлюється, перш за все, особливостями світогляду автора, його індивідуально-особистісним ставленням до світу. Специфіку світогляду Валерія Шевчука, що безпосередньо відбивається у творах митця, визначають ідеї екзистенціалізму, філософія Г.Сковороди, естетика українського бароко, етногенетичні первні українського фольклору та міфології. Світоглядні принципи, цінності, знання і досвід втілюються у системотворчих явищах поетики письменника, роблячи тим самим їх чинниками формування ідіографії митця. Зумовлюючи специфіку ідейно-тематичної, образної, жанрово-стильової, інтертекстуальної систем художнього твору, ідіографізм є принципом формування цілісності тексту, засобом творення його структури й семантики.
Актуальність дослідження. Творчість Валерія Шевчука є настільки цікавим, різноплановим та самобутнім явищем, що, незважаючи на вже існуючі дослідження, все ж деякі важливі аспекти творчості митця залишаються ще не вивченими або ж не адекватно оціненими. Важливість дисертаційної роботи зумовлена відсутністю в українському літературознавстві комплексного дослідження тих іманентних рис та явищ, що формують індивідуальний тип письма Валерія Шевчука. Вивчення найпоказовіших явищ на рівні ідейно-тематичної, образної, жанрової, стильової та інтертекстуальної систем творів письменника дає змогу сформувати цілісне уявлення про ідіографію митця. У межах досліджень творчості Валерія Шевчука існують окремі суперечливі моменти, що потребують об’єктивного та ґрунтовного вивчення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СИСТЕМОТВОРЧІ МОДЕЛІ ІДІОГРАФІЇ ВАЛЕРІЯ ШЕВЧУКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок