Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГО – ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ РЕФОРМУВАННЯ ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ В РИНКОВИХ УМОВАХ

ЕКОЛОГО – ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ РЕФОРМУВАННЯ ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ В РИНКОВИХ УМОВАХ

Назва:
ЕКОЛОГО – ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ РЕФОРМУВАННЯ ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ В РИНКОВИХ УМОВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,27 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Бабміндра Дмитро Іванович
УДК 631.11;631.4;681.3
ЕКОЛОГО – ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ РЕФОРМУВАННЯ ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ В РИНКОВИХ УМОВАХ
Спеціальність: 08.08.01- Економіка природокористування і
охорони навколишнього середовища
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ –2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному підприємстві “Головний науково-дослідний та проектний інститут землеустрою” Держкомзему України.
Науковий консультант: |
доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН
Добряк Дмитро Семенович,
Державне підприємство “Головний науково-дослідний та
проектний інститут землеустрою”
Держкомзему України, директор.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Бистряков Ігор Костянтинович,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідувач відділу проблем використання і охорони земельних ресурсів;
доктор економічних наук, професор Сохнич Анатолій Якович,
Львівський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, завідувач кафедри управління земельними ресурсами;
доктор економічних наук, професор Горлачук Валерій Васильович,
Миколаївський державний гуманітарний університет ім. П.Могили МОН України, завідувач кафедри економіки та менеджменту.
Провідна установа:
Запорізький державний університет МОН України, кафедра економічної теорії, м. Запоріжжя.
Захист відбудеться 14 березня 2005 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Т. Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Т. Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “9” лютого 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Бандур С.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. За роки здійснення земельної реформи в Україні відбулися суттєві зміни в характері земельних відносин. Сформовано новий земельний устрій: ліквідована державна монополія на землю, проведено безплатний перерозподіл землі на користь громадян, здійснено перехід до різних форм власності на землю і господарювання на ній, введено платне землекористування, створено об’єктивні передумови для обороту земельних ділянок. В сільському господарстві створено правові і економічні умови щодо трансформації існуючих сільськогосподарських підприємств в нові агроформування, які здатні адаптуватися до нових ринкових умов.
Разом з тим земельна реформа не вирішила надзвичайно важливої проблеми щодо ефективного використання і охорони земельних ресурсів України.
Сучасний етап розвитку сільського господарства України характеризується значним ускладненням екологічного стану: збільшуються площі еродованої ріллі, яка становить біля 11 млн.га, а еродованих сільськогосподарських угідь – більше 13 млн.га або 31,8% від загальної їх площі, відбувається забруднення земель важкими металами, нітратами, осолонцювання тощо. Дефляційно небезпечні сільськогосподарські угіддя складають більше 19 млн.га (46,3% усієї площі). Основні масиви цих угідь розташовані в південному (41,7%), північному і центральному Степу (33,1%).
Трансформація земельних відносин, яка відбувається без здійснення адекватних державних заходів щодо охорони земель ще більше загострила проблеми землекористування. З одного боку біокліматичні можливості сільського господарства використовуються на 40-53%, генетичних можливостей сортів, гібридів, порід – на 30-35% . Витрати енергії на одиницю продукції у 2-3 рази більші, ніж у розвинутих країнах світу. З другого боку, перехідний період до ринкових умов, коли відбувається стихійне створення нових агроформувань без достатнього науково-методичного, організаційного і фінансового забезпечення, характеризується порушенням практично усіх сівозмін. В результаті майже в 2 рази збільшуються площі під культурами, які посилюють дії ерозійних процесів, що призводить до значного збільшення деградації земель і росту еродованої ріллі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: ЕКОЛОГО – ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ РЕФОРМУВАННЯ ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ В РИНКОВИХ УМОВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок