Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАН ХВОРИХ В РАННІ ТЕРМІНИ ПІСЛЯ РЕЗЕКЦІЇ ШЛУНКА З ПРИВОДУ ВИРАЗКОВОЇ ХВОРОБИ ТА ЇХ РЕАБІЛІТАЦІЯ (клініко-функціональне і морфологічне дослідження етапного лікування з використанням Моршинських мінеральних вод)

СТАН ХВОРИХ В РАННІ ТЕРМІНИ ПІСЛЯ РЕЗЕКЦІЇ ШЛУНКА З ПРИВОДУ ВИРАЗКОВОЇ ХВОРОБИ ТА ЇХ РЕАБІЛІТАЦІЯ (клініко-функціональне і морфологічне дослідження етапного лікування з використанням Моршинських мінеральних вод)

Назва:
СТАН ХВОРИХ В РАННІ ТЕРМІНИ ПІСЛЯ РЕЗЕКЦІЇ ШЛУНКА З ПРИВОДУ ВИРАЗКОВОЇ ХВОРОБИ ТА ЇХ РЕАБІЛІТАЦІЯ (клініко-функціональне і морфологічне дослідження етапного лікування з використанням Моршинських мінеральних вод)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,34 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
імені П. Л. ШУПИКА
ПАХТЕР ІРИНА НАУМІВНА
УДК: 616.33-002.44-089-085.327
СТАН ХВОРИХ В РАННІ ТЕРМІНИ ПІСЛЯ РЕЗЕКЦІЇ ШЛУНКА З ПРИВОДУ ВИРАЗКОВОЇ ХВОРОБИ
ТА ЇХ РЕАБІЛІТАЦІЯ
(клініко-функціональне і морфологічне дослідження етапного
лікування з використанням Моршинських мінеральних вод)
14.01.02 – внутрішні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
 
 
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького МОЗ України.
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК:
доктор медичних наук, професор Абрагамович Орест Остапович,
Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького МОЗ України, завідувач кафедри шпитальної терапії.
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ:
доктор медичних наук, професор Лисенко Григорій Іванович,
Київська медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика МОЗ України, завідувач кафедри сімейної медицини;
доктор медичних наук, професор Дегтярьова Ірина Іванівна,
Українська військово-медична академія МО України, професор кафедри військової терапії.
ПРОВІДНА УСТАНОВА:
Інститут терапії АМН України, відділ гастроентерології (м. Харків).
Захист відбудеться “27”січня 2004 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.06 у Київській медичній академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика МОЗ України (04112, м.Київ, вул.Дорогожицька, 9).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київської медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика МОЗ України (04112, м.Київ, вул.Дорогожицька, 9).
Автореферат розісланий “26” грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Бенца Т. М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Резекція шлунка (РШ) залишається одним з найбільш розповсюджених методів хірургічного лікування ускладненої виразкової хвороби (ВХ) гастродуоденальної зони (ГДЗ).
Майже у половини оперованих в ранні терміни після РШ виникає низка ускладнень (Шалимов А.А., Саенко В.Ф., 1987; Павловский М.П., Абрагамо-вич О.О., 1995). З ростом числа хворих, яким проводять РШ, збільшується кіль-кість хворих, що страждають різноманітними постгастрорезекційними розла-дами (ПГРР), які нерідко є причиною втрати працездатності в осіб праце-здатного віку. У зв’язку з цим відновлення порушених функцій у хворих, що перенесли РШ з приводу ускладненої ВХ ГДЗ, є одним з найважливіших зав-дань гастроентерології (Дегтярева И.И., Харченко Н.В., 1995; Передерій В.Г., 2002).
Аналіз літератури дає підставу стверджувати, що проблема ранньої реабілітації хворих після РШ з приводу ВХ і сьогодні залишається в полі зору провідних вітчизняних та зарубіжних фахівців (Витебский Я.Д., 1984; Самсонов М.А. и соавт., 1984; Кочетков Р.В. и соавт., 1996; Хаджиев А.Е., Лупальцев В.И., 1998) і особливо велике значення в її вирішенні має лікування в умовах курортів гастроентерологічного профілю (Серебрина Л.А., Блиндер М.А., 1982; Серебрина Л.А., 1989), серед яких вагоме місце займає курорт Моршин.
Не дивлячись на те, що скерування на лікування в санаторії курорту Моршин і реабілітаційний відділ Моршинської лікарні після хірургічного втручання здобуло визнання як доцільний принцип підвищення ефективності лікування ускладненої ВХ (Денисюк В.Г., 1965; Тумак М.С., 1982), багато питань цієї складної проблеми чекають свого вирішення.
Хоча в даний час визнана специфічна дія мінеральних вод, Моршинські мінеральні води (ММВ) призначаються всім хворим з різними постгастро-резекційними ускладненнями (ПГРУ) згідно запропонованої більше 75 років уніфікованої для всіх вод методики, яка враховує, в основному, порушення секреторної функції шлунка. Така тактика, на наш погляд, є нераціональна, оскільки для вирішення питання методики застосування мінеральної води у хворих в ранні терміни після РШ повинен бути врахований комплекс факторів: фізико-хімічні особливості води, стан моторно-евакуаторної функції (МЕФ) з врахуванням швидкості евакуації мінеральної води з кукси шлунка (КШ), секреторної, інкреторної та інших функцій гастродуоденальної системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТАН ХВОРИХ В РАННІ ТЕРМІНИ ПІСЛЯ РЕЗЕКЦІЇ ШЛУНКА З ПРИВОДУ ВИРАЗКОВОЇ ХВОРОБИ ТА ЇХ РЕАБІЛІТАЦІЯ (клініко-функціональне і морфологічне дослідження етапного лікування з використанням Моршинських мінеральних вод)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок