Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИБОРИ ТА ВИБОРЧІ СИСТЕМИ В КОНТЕКСТІ ТРАНСФОРМАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

ВИБОРИ ТА ВИБОРЧІ СИСТЕМИ В КОНТЕКСТІ ТРАНСФОРМАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

Назва:
ВИБОРИ ТА ВИБОРЧІ СИСТЕМИ В КОНТЕКСТІ ТРАНСФОРМАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,82 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Миколаївський державний гуманітарний університет імені Петра Могил
и
Миколаївський державний гуманітарний університет імені Петра Могили
Райковський Броніслав Станіславович
УДК 324 (477)
ВИБОРИ ТА ВИБОРЧІ СИСТЕМИ В КОНТЕКСТІ ТРАНСФОРМАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ
УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Спеціальність 23.00.02 –
політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Миколаїв – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Миколаївському державному гуманітарному університеті імені Петра Могили Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: - доктор філософських наук, професор, Заслужений діяч науки і
техніки України, Рибачук Микола Филимонович,
Український гуманітарний інститут, професор кафедри гуманітарних дисциплін, проректор.
Офіційні опоненти: - доктор філософських наук, професор
Ребкало Валерій Андрійович, Національна академія державного управління при Президентові України, завідувач кафедри державної політики та управління політичними процесами
- кандидат наук з державного управління
Шкурат Іван Вікторович,
Сумська обласна державна адміністрація,
начальник управління з питань внутрішньої політики
Захист відбудеться “ 22 ” лютого 2008 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.38.053.01 в Миколаївському державному гуманітарному університеті імені Петра Могили за адресою: 54003, м. Миколаїв, вул. 68 Десантників, 10
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Миколаївського державного гуманітарного університету імені Петра Могили ( 54003, м. Миколаїв, вул. 68 Десантників, 10 )
Автореферат розіслано “ 15 ” січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М. С. Іванов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Проблематика політологічних досліджень впродовж усієї історії становлення і розвитку цієї галузі знань майже завжди доволі жорстко була детермінована відповідним станом суспільно-політичних процесів. На етапі демократичної трансформації суспільства функціонування інституту виборів набуває надзвичайної ваги, оскільки саме ефективний розвиток даного інституту є одним із найпереконливіших свідчень і критеріїв просування на шляху дійсної демократизації.
Актуальність теми дослідження обумовлена виключною важливістю виборчих процесів для повноцінного розвитку громадянського суспільства і політичної системи. Вироблення дієвого виборчого механізму особливо актуальне для країн перехідного типу, до яких сьогодні належить і Україна. Тому завдання формування ефективних механізмів підтримки демократії за допомогою інституту виборів є вкрай актуальним.
Ступінь функціональності виборчої системи впливає не лише на формування якісної влади, а й на перспективу демократичного розвитку всього суспільства через стимуляцію політичної участі громадян, розвиток політичної культури, активізацію процесів становлення громадянського суспільства тощо. Дослідження трансформації такого важливого елементу політичної системи, як інститут виборів, дозволяє отримати точніше уявлення про сутність трансформаційних процесів усієї системи загалом, виявити закономірності її розвитку і визначити оптимальні шляхи подальшого демократичного поступу країни, зокрема, через реформування виборчої системи.
Сьогодні відчувається брак теоретичних узагальнень досвіду виборчих кампаній, насамперед парламентських, що відбувалися в Україні впродовж років незалежності, і були проявом трансформаційного розвитку суспільства, пошуку ним оптимальної форми волевиявлення народу. Зміна моделей виборчих систем від мажоритарної до змішаної, а від змішаної до пропорційної свідчить про динаміку політичного розвитку суспільства від тоталітаризму до демократії.
Цей процес іще далеко не закінчений, тому проблема оптимізації вітчизняної виборчої моделі залишається вельми актуальною. Аналіз різних типів виборчих систем, недоліків і переваг виборчих моделей, випробуваних в Україні, визначення завдань, які покладаються на виборчу систему конче потрібні для визначення напрямків реформування вітчизняного виборчого законодавства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВИБОРИ ТА ВИБОРЧІ СИСТЕМИ В КОНТЕКСТІ ТРАНСФОРМАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок