Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИХОВАННЯ ВІРУЮЧИХ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ПРИКОРДОННИХ ВІЙСЬК УКРАЇНИ

ВИХОВАННЯ ВІРУЮЧИХ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ПРИКОРДОННИХ ВІЙСЬК УКРАЇНИ

Назва:
ВИХОВАННЯ ВІРУЮЧИХ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ПРИКОРДОННИХ ВІЙСЬК УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,93 KB
Завантажень:
252
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМIЯ ПРИКОРДОННИХ ВIЙСЬК УКРАїНИ
iмені Б. ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
МОРОЗОВ
МИКОЛА ОЛЕКСІЙОВИЧ
УДК 355.233.2+261:351.746.1
ВИХОВАННЯ ВІРУЮЧИХ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ
ПРИКОРДОННИХ ВІЙСЬК УКРАЇНИ
Спеціальність 20.02.02
Військова педагогіка та психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Здобувач Морозов М.О.
Хмельницький - 2000
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національній академії Прикордонних військ України імені Б. Хмельницького, Державний комітет у справах охорони державного кордону України.
Науковий керівник - кандидат філософських наук, доцент Здіорук Сергій Іванович, Національний інститут стратегічних досліджень, Рада національної безпеки і оборони України, відділ політичних і гуманітарних досліджень, завідувач відділу.
Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, професор Дьомін Анатолій Іванович, Національний аграрний університет, кафедра педагогіки та психології, професор кафедри;
кандидат педагогічних наук, доцент Супрун Микола Олексійович, Київський інститут внутрішніх справ при Національній академії внутрішніх справ України, кафедра правової і соціальної педагогіки, заступник начальника кафедри.
Провідна установа:
Національна академія оборони України, кафедра історії війн і воєнного мистецтва, Міністерство оборони України, м. Київ.
Захист відбудеться 27 вересня 2000 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 70.705.02. Національної академії Прикордонних військ України імені Б. Хмельницького (29003, м. Хмельницький - 3, вул. Шевченка, 46).
З дисертацiєю можна ознайомитись у бiблiотецi Національної академiї Прикордонних вiйськ України ім. Богдана Хмельницького, (29003, м. Хмельницький - 3, вул. Шевченка, 46).
Автореферат розiслано 22 серпня 2000 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат педагогічних наук, доцент Галімов А. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Історія вітчизняної прикордонної охорони від козацьких до сучасних часів зберегла до наших днів певний досвід виховання у прикордонників мужності, хоробрості, лицарства, дисциплінованості, витривалості. Цей досвід, перевірений багатовіковою історією християнства, набув логічного продовження у роки Великої Вітчизняної війни, не втрачає своєї актуальності й сьогодні.
Проте, слід зазначити, що внаслідок цілої низки причин, у радянські часи при формуванні свідомості воїнів такі поняття як духовність, духовне світосприйняття офіційно не застосовувалися у виховній роботі.
Однак на сучасному етапі розвитку української державності з’явилися реальні можливості для більш глибокого розвитку духовності молодого покоління. З урахуванням як наукового, так і практичного значення цих аспектів виховної роботи проведено цілий ряд досліджень, у тому числі в Збройних силах та інших військових формуваннях України.
Так, протягом 90-х років окремі питання виховання духовності у військовослужбовців досліджувались у роботах військових педагогів, таких як В. О. Балашов, О. І. Воронов, Д. В. Іщенко, М. І. Кабачинський, О. Д. Сафін, Д. Г. Сидорук, Ю. І. Сердюк та інших.
У вітчизняній релігієзнавчій і педагогічній науці опрацьовані проблеми, пов’язані з теорією й історією релігії, зокрема у працях А. М. Колодного, Б. О. Лобовика, П. Л. Яроцького, Л. О. Филипович, О. Н. Сагана та багатьох інших учених.
Питання свободи совісті та державно-церковних відносин досліджуються у роботах В. Д. Бондаренка, М. М. Заковича, М. Ю. Бабія, В. Є. Єленського, В. О. Пащенка тощо.
Особливо актуальним у даній галузі є дослідження, що стосуються духовно-гуманітарних аспектів діяльності військових формувань України, досвіду душпастирської опіки в іноземних арміях, опрацювання нових форм і методів виховної роботи у військах з віруючими військовослужбовцями. Ці процеси розглядаються у роботах Е. А. Афоніна, С. І. Здіорука, В. А. Мандрагелі, М. В. Цюрупи, В. Д. Яремчука.
Разом з тим, як показує аналіз опублікованої наукової літератури та дисертаційних досліджень, завдання щодо виховання віруючих військовослужбовців на теперішній час у наукових працях не досліджувалися.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВИХОВАННЯ ВІРУЮЧИХ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ПРИКОРДОННИХ ВІЙСЬК УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок