Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК КУСТАРНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ В ХАРКІВСЬКІЙ ГУБЕРНІЇ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XIX – НА ПОЧАТКУ XX ст.

РОЗВИТОК КУСТАРНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ В ХАРКІВСЬКІЙ ГУБЕРНІЇ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XIX – НА ПОЧАТКУ XX ст.

Назва:
РОЗВИТОК КУСТАРНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ В ХАРКІВСЬКІЙ ГУБЕРНІЇ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XIX – НА ПОЧАТКУ XX ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,43 KB
Завантажень:
177
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. Каразіна
МАЛИШЕВ Олександр Володимирович
УДК 94 (477.54): 334.713 “18”/“19”
РОЗВИТОК КУСТАРНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ В ХАРКІВСЬКІЙ ГУБЕРНІЇ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XIX – НА ПОЧАТКУ XX ст.
Спеціальність – 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата історичних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”, Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Епштейн Аркадій Ісаакович,
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”, професор кафедри політології і історії.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Лантух Валерій Васильович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, професор кафедри історії Росії;
кандидат історичних наук,
Бєліков Юрій Анатолійович,
Харківська національна академія міського господарства, доцент кафедри історії і культурології.
Провідна установа: Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра історії України, м. Донецьк.
Захист відбудеться 10 червня 2005 р. о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (адреса: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, ауд. V-58).
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4.
Автореферат розісланий 21 квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої радиПугач Є.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток ринкової економіки в другій половині XIX – на початку XX ст. в Україні був нерозривно пов’язаний з розвитком кустарного виробництва, яке було важливою складовою частиною економіки країни. Виникнення, становлення й розвиток кустарної промисловості в різних регіонах Російської імперії відбувалися по-різному. Важливим елементом її соціально-економічної структури в другій половині XIX – на початку XX ст. була Харківська губернія. Відносно швидкий розвиток народного господарства й освіти, інтенсивне впровадження ринкових відносин в усі сфери економічного життя Харківської губернії обумовили виникнення комплексу регіональних особливостей її еволюції.
Актуальність теми нашої дисертації полягає в тому, що вироблення концепції економічного розвитку України передбачає визначення основних напрямків і виявлення специфічних особливостей розвитку малих підприємств в окремих регіонах нашої країни. Особливого практичного значення це набуває у зв’язку з тим, що малі підприємства вважаються найбільш ефективним механізмом подолання багатьох негативних наслідків ринкових перетворень. Виявлення, критичне осмислення, засвоєння цінного й перевіреного часом досвіду кустарів Харківської губернії другої половини XIX – початку XX ст. є запорукою успішного бізнесу в дрібних виробників сучасної Харківщини. Таким чином, актуальність теми дисертаційного дослідження є очевидною й не підлягає сумніву.
Об’єкт дослідження – це кустарна (дрібна) промисловість і система професійно-ремісничої освіти, котрі разом становили єдиний комплекс дрібнотоварного виробництва і були невід’ємною складовою частиною культурно-господарського комплексу Харківської губернії в другій половині XIX – на початку XX ст. Кустарна (дрібна) промисловість – це така форма промисловості, де на окремому підприємстві (розташованому за містом) працювало менше 16 осіб, за відсутності механічного двигуна. Зайняті в ній були переважно селяни (становий статус, місце проживання). Підготовка робочих кадрів для кустарної промисловості здійснювалася в приватних майстернях (учнівство) і спеціалізованих навчальних закладах. Сукупно вони становили систему професійно-ремісничої освіти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК КУСТАРНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ В ХАРКІВСЬКІЙ ГУБЕРНІЇ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XIX – НА ПОЧАТКУ XX ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок