Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГУМАНІСТИЧНОГО ІДЕАЛУ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПОЗАНАВЧАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

ГУМАНІСТИЧНОГО ІДЕАЛУ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПОЗАНАВЧАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ГУМАНІСТИЧНОГО ІДЕАЛУ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПОЗАНАВЧАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,47 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ
УДК 378 (374.1)
ВІРКОВСЬКИЙ Анатолій Павлович
ФОРМУВАННЯ
ГУМАНІСТИЧНОГО ІДЕАЛУ
СТАРШОКЛАСНИКІВ
У ПОЗАНАВЧАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
13.00.07 – теорія та методика виховання
Автореферат
дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Житомирському державному педагогічному університеті імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Дубасенюк Олександра Антонівна,
Житомирський державний
педагогічний університет
імені Івана Франка,
проректор з наукової роботи;
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Васянович Григорій Петрович,
Інститут педагогіки і психології професійної
освіти АПН України
завідувач відділу гуманітарної освіти
(Львівський науково-практичний центр);
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Постовий Віктор Григорович,
Інститут проблем виховання АПН України
лабораторія сімейного виховання,
завідувач
Провідна установа: Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Тернопіль.
Захист дисертації відбудеться 11 червня 2002р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9; 8 поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розісланий 10 травня 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пустовіт Г.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
Актуальність дослідження та ступінь розробки проблеми. Створення в країні демократичного громадянського суспільства та інтегрування української держави в загальноєвропейську спільноту передбачає кардинальне реформування навчально-виховного процесу. Cучасна молода людина знаходиться у стані вироблення у собі нового світосприйняття, нових ціннісних орієнтацій та формування ідеалів, які відповідали б вимогам сьогодення.
В основу сучасної системи навчання і виховання в Україні покладено нові тенденції і принципи, найважливішими з яких є гуманізація. З гуманізацією пов'язують відродження духовності провідні вітчизняні просвітителі, вчені та педагоги (В.О. Сухомлинський, В.І. Вернадський О.В. Білоусова, Г.О. Балл, І.Д. Бех та інші). Гуманізація особистості розглядається у психолого-педагогічній науці як засіб збереження суспільства від бездуховності, насилля, страху, споживацтва і вкорінення в ньому совісті, милосердя, працелюбності, віри в безмежну творчість людини. Гуманізація суспільних відносин і передусім освіти є в наш час не просто привабливим з етичного погляду гаслом, а нагальною потребою, справою, від здійснення якої залежатиме майбутнє України.
Особлива роль e гуманізації виховання належить позанавчальній діяльності, яка органічно доповнює навчальну.
Ідеалом виховання молоді визначається гармонійно розвинена, високоосвічена, соціально активна й національно свідома людина, наділена глибокою громадською відповідальністю, високими духовними якостями, родинними й патріотичними почуттями, носій кращих надбань національної та світової культури, здатна до саморозвитку і самовдосконалення.
Гуманістичні цінності формуються в умовах певних суперечностей, а саме:
· з одного боку, зростають інформаційні потоки з різним світоглядним спрямуванням, засоби масової комунікації пропагують насилля, моральну вседозволеність, жорстокість, культ споживацтва, з іншого – спостерігається неготовність молодих людей об'єктивно оцінювати соціальні процеси, що відбуваються у суспільстві, внаслідок незначного життєвого досвіду;
· у загальноосвітніх школах формуються гуманістичні цінності, але вони носять скоріше декларативний характер;
· вчителі намагаються сформувати духовну особистість без урахування прагматичних орієнтацій сучасної учнівської молоді (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ГУМАНІСТИЧНОГО ІДЕАЛУ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПОЗАНАВЧАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок