Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОМБІНОВАНОГО ЗАСТОСУВАННЯ АЦЕЛІЗИНУ ТА ТІОТРИАЗОЛІНУ В УМОВАХ ГОСТРОЇ ІШЕМІЇ ГОЛОВНОГО МОЗКУ

ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОМБІНОВАНОГО ЗАСТОСУВАННЯ АЦЕЛІЗИНУ ТА ТІОТРИАЗОЛІНУ В УМОВАХ ГОСТРОЇ ІШЕМІЇ ГОЛОВНОГО МОЗКУ

Назва:
ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОМБІНОВАНОГО ЗАСТОСУВАННЯ АЦЕЛІЗИНУ ТА ТІОТРИАЗОЛІНУ В УМОВАХ ГОСТРОЇ ІШЕМІЇ ГОЛОВНОГО МОЗКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,84 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Інститут фармакології та токсикології
Бибик Олена Юріївна
УДК 615.2:616.831-005.4-092.4
ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОМБІНОВАНОГО ЗАСТОСУВАННЯ АЦЕЛІЗИНУ ТА ТІОТРИАЗОЛІНУ В УМОВАХ ГОСТРОЇ ІШЕМІЇ ГОЛОВНОГО МОЗКУ
14.03.05. – фармакологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Луганському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор ЛУК'ЯНЧУК Віктор Дмитрович, Луганський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри фармакології.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук СОЛОВЙОВ Анатолій Іванович, Інститут фармакології та токсикології АМН України, головний науковий співробітник відділу експериментальної терапії.
доктор медичних наук, професор СТЕПАНЮК Георгій Іванович, Вінницький державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри фармакології з курсом клінічної фармакології
Провідна установа: Київський національний медичний університет ім. О.О.Богомольця
Захист дисертації відбудеться 19.06.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.550.01 при Інституті фармакології та токсикології АМН України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фармакології та токсикології АМН України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 14.
Автореферат розісланий 17.05.2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 26.550.01. кандидат біологічних наук Данова І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Одним із пріоритетних напрямків сучасної фармакологічної науки є пошук та розробка високоефективних нейропротекторних засобів з метою попередження фатальних наслідків невропатологічних станів, основу патогенезу яких складає гостре порушення церебрального кровообігу.
Суттєве медико-соціальне значення проблеми судинних захворювань головного мозку, у тому числі й гострої цереброваскулярної недостатності, визначається їх значною кількістю в структурі захворюваності та смертності населення (друге місце після серцево-судинної патології) (М.Б.Маньковский, 1996; О.Ф.Возіанов, 1998; А.В.Покровский, 1999). В спектрі патологічних станів, зумовлених гострим порушенням мозкового кровообігу, домінуюча роль належить ішемічним ураженням, які складають до 85% усіх випадків мозкових інсультів (Б.А.Булеца, 1998).
Згідно з даними Міністерства охорони здоров'я України, кількість хворих, які мали в анамнезі мозковий інсульт у співвідношенні з загальною кількістю населення, за останні 5 років непохитно збільшується. Більш того, середньорічна поширеність та захворюваність на ішемічний інсульт у південно-східному регіоні країни вища, ніж у західному (В.М.Пашковский, 1997). Проблема ішемічного інсульту набуває особливої актуальності, бо протягом останніх років відзначається значне збільшення кількості хворих з гострими порушеннями мозкового кровообігу за типом ішемії серед осіб працездатного віку.
Рівень смертності від мозкового інсульту в Україні за останні 5 років збільшився на 23,2% і є одним з найвищих у світі (О.Ф.Возіанов, 1996). Крім того, переважаюча більшість хворих, що перенесли інсульт, залишається інвалідами, а 25-30% мають важкі наслідки у вигляді вираженого неврологічного дефіциту, психічних розладів тощо (J.M.Ferro, 1994; K.R.Evenson, 2001).
У теперішній час існує багаточисельний арсенал нейротропних засобів, які застосовуються для корекції порушень мозкового кровообігу. Разом з цим, це не забезпечує в повному обсязі бажаної ефективності та безпечності фармакотерапії. Більш того, у рекомендаціях експертів ВООЗ 1995 року повідомляється про повну неефективність монотерапії ішемічного інсульту, що, вірогідно, зумовлене неспроможністю одним препаратом одночасно впливати на різні ланки патогенезу цього екстремального стану.
В цьому аспекті вивчення питань патогенетично обгрунтованої комбінованої фармакокорекції гострої цереброваскулярної недостатності ішемічного генезу є вельми актуальним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОМБІНОВАНОГО ЗАСТОСУВАННЯ АЦЕЛІЗИНУ ТА ТІОТРИАЗОЛІНУ В УМОВАХ ГОСТРОЇ ІШЕМІЇ ГОЛОВНОГО МОЗКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок