Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОРІВНЯЛЬНА ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ РІЗНИХ МЕТОДІВ ТОКОЛІТИЧНОЇ ТЕРАПІЇ ПРИ ПЕРЕДЧАСНИХ ПОЛОГАХ

ПОРІВНЯЛЬНА ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ РІЗНИХ МЕТОДІВ ТОКОЛІТИЧНОЇ ТЕРАПІЇ ПРИ ПЕРЕДЧАСНИХ ПОЛОГАХ

Назва:
ПОРІВНЯЛЬНА ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ РІЗНИХ МЕТОДІВ ТОКОЛІТИЧНОЇ ТЕРАПІЇ ПРИ ПЕРЕДЧАСНИХ ПОЛОГАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,24 KB
Завантажень:
108
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
ДРОЗД ОКСАНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК:618.39-084-085
ПОРІВНЯЛЬНА ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ
РІЗНИХ МЕТОДІВ ТОКОЛІТИЧНОЇ ТЕРАПІЇ
ПРИ ПЕРЕДЧАСНИХ ПОЛОГАХ
14.01.01 – акушерство і гінекологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата медичних наук
Київ-2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Гнатко Олена Петрівна,
Національний медичний університет
імені О.О.Богомольця МОЗ України,
завідувач кафедри акушерства та гінекології № 2.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
член-кореспондент НАН і АМН України
Степанківська Галина Костянтинівна,
Національний медичний університет
імені О.О.Богомольця МОЗ України,
професор кафедри акушерства і гінекології № 1.
доктор медичних наук, професор
Дашкевич Валентина Євдокимівна,
Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН
України, керівник акушерського відділення
екстрагенітальної патології вагітних
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра акушерства, гінекології та перинатології
Захист дисертації відбудеться “`16” березня 2006 р. о 1330 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.003.03 при Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця за адресою: 01030, м. Київ-030, бульвар Т.Шевченка, 17.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці НМУ імені О.О.Богомольця за адресою: 03057, м. Київ-057, вул. Зоологічна, 3
Автореферат розісланий “10” лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Вітовський Я.М.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Невиношування вагітності є однією з найбільш актуальних проблем сучасного акушерства [J.E. Ferguson, 1990; R.L. Coper, 1993; В.И. Кулаков, 2002]. Частота передчасних пологів залишається стабільною і складає 4-12,9% [V.M. Roemer, 1998; B.A. Von Der Pool, 1998; В.М. Сидельникова, 2002] та значно варіює в залежності від соціально-економічного розвитку країн [A.D. Bocking, 1998]. В Україні частота передчасних пологів теж немає тенденції до зниження і становить 5-7% [Б.М.Венцковский, 1997; В.І. Пирогова, 2001].
Недоношеність є основним чинником, що визначає показники перинатальної, неонатальної і загальної дитячої смертності. Смертність недоношених дітей у 30 разів вища, ніж при своєчасних пологах і складає 70 % усієї перинатальної смертності та знаходиться в прямій залежності від ступеня недоношеності. Існує тісний зв'язок між недоношеністю і мертвонароджуваністю, що при передчасних пологах спостерігається частіше, ніж при своєчасних і складає до 50 % усіх випадків мертвонароджувань. На долю недоношених дітей приходиться 60 – 70 % ранньої неонатальної і 65 – 75 % дитячої смертності [В.И. Кулаков, 2002]. У недоношених дітей, що вижили, спостерігається висока ймовірність розвитку хронічної психосоматичної патології [В.В. Абрамченко, 2003].
Проблема невиношування вагітності, поряд з медичним, має і важливе соціально-демографічне значення, що зумовлено невисоким рівнем народжуваності, низькими темпами приросту населення і стабільним рівнем показників перинатальної смертності, як у нашій країні, так і в економічно розвинутих країнах.
Зниженню частоти передчасних пологів сприяють ряд заходів, спрямованих на пригнічення скорочувальної активності міометрія [П. Хейл, 1999; В.В. Абрамченко, 2003]. Разом з тим, наявність великої кількості лікарських препаратів, що застосовуються для зупинки передчасних пологів, говорить про недостатню їх ефективність.
Найчастіше для токолітичної терапії використовуються такі препарати як сульфат магнію, -адреноміметики (партусистен, ритодрин, гініпрал), блокатори фосфодіестерази (папаверин). Однак зазначені препарати мають певну кількість побічних ефектів, що обмежує їх широке застосування в практиці. Так, при використанні сульфату магнію можливі “припливи” (звичайно на початку лікування), серцебиття, головний біль і сухість у роті, іноді спостерігається диплопія і порушення акомодації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПОРІВНЯЛЬНА ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ РІЗНИХ МЕТОДІВ ТОКОЛІТИЧНОЇ ТЕРАПІЇ ПРИ ПЕРЕДЧАСНИХ ПОЛОГАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок