Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СХІДНЕ СЕРЕДЗЕМНОМОР’Я В СИСТЕМІ РЕГІОНАЛЬНИХ ПРІОРИТЕТІВ УКРАЇНИ

СХІДНЕ СЕРЕДЗЕМНОМОР’Я В СИСТЕМІ РЕГІОНАЛЬНИХ ПРІОРИТЕТІВ УКРАЇНИ

Назва:
СХІДНЕ СЕРЕДЗЕМНОМОР’Я В СИСТЕМІ РЕГІОНАЛЬНИХ ПРІОРИТЕТІВ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,98 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ
І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
ВЕСЕЛОВСЬКИЙ АНДРІЙ ІВАНОВИЧ
УДК 327 (62+53): 327 (477)
СХІДНЕ СЕРЕДЗЕМНОМОР’Я В СИСТЕМІ
РЕГІОНАЛЬНИХ ПРІОРИТЕТІВ УКРАЇНИ
Спеціальність 23.00.04 – Політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України.
Науковий керівник:
доктор історичних наук, професор
Камінський Євген Євменович,
Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, завідувач відділу трансатлантичних досліджень
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор
Перепелиця Григорій Миколайович,
Національний інститут стратегічних досліджень, заступник директора;
кандидат історичних наук
Пророченко Наталія Олександрівна,
Київський лінгвістичний університет, старший викладач
Провідна установа: Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Захист відбудеться 16 грудня 2003 р. о 15-00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.176.02 в Інституті світової економіки і міжнародних відносин Національної академії наук України, м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин Національної академії наук України, м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий “ 14 ” листопада 2003 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Сушко О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми дослідження. Східне Середземномор’я є політично і безпеково нестабільним і проблемним субрегіоном, який включає, з заходу на північний схід, Лівію, Арабську Республіку Єгипет (АРЄ), Ізраїль, Йорданію, Ліван, Сирію та Палестинську Автономію (ПА). Розвиток країн-складових субрегіону характеризується нерівномірністю, діалектичною боротьбою модерністської та традиціоналістської ліній, що відбиває суперечливий характер формування місцевих еліт в контексті унікальної субрегіональної еволюції. Проблемність мультиплікується існуванням в субрегіоні найбільшого і найскладнішого насьогодні міжнародного конфлікту – близькосхідного або арабсько-ізраїльського протистояння на території історичної Палестини. В цьому сенсі субрегіон є безперечним фокусом уваги міжнародних організацій, починаючи з ООН, основних центрів глобального впливу (США, ЄС – зокрема, Британії, Франції, ФРН, та РФ, Японії, КНР, Індії). Розвиток ситуації в ньому впливає на стабільність Близького Сходу та, з огляду на ракетно-ядерний потенціал Ізраїлю, і всього світу.
Субрегіон є водночас важливим та одним з найбільш перспективних і платоспроможних партнерів України не лише на Близькому Сході, а й в країнах, що розвиваються, загалом. Досягнутий рівень відносин базується на давніх історичних контактах, суттєво зміцнів у 60-90-і роки ХХ століття і набув поглибленого виміру з часу відновлення незалежності України. Субрегіон Східного Середземномор’я не був об’єктом дослідження української політології як такий, і його країни-складові не вивчались комплексно в політичній думці України, зокрема.
З огляду на це визначається наукова проблема, що вирішується в дисертації: місце Східного Середземномор’я в системі полірегіональних координатів України, можливості та шляхи досягнення продуктивної взаємодії, яка відповідає інтересам обох сторін.
Тема дисертації є складовою державної тематики Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України “Закономірності й перспективи еволюції відносин Північ – Південь в контексті глобальних викликів ХХІ століття” (державний номер реєстрації 0101U005098).
Мета і завдання дослідження. Мета: цілісний аналіз політичної, соціально-економічної та гуманітарної проблематики в субрегіоні як об’єкту впливу з боку світ-системного простору, при врахуванні критичного значення невирішеності безпекового аспекту як обов’язкової передумови готовності до трансформації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СХІДНЕ СЕРЕДЗЕМНОМОР’Я В СИСТЕМІ РЕГІОНАЛЬНИХ ПРІОРИТЕТІВ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок