Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОВІТРЯНИЙ МОНІТОРИНГ ПИЛКУ АЛЕРГЕННИХ РОСЛИН УРБАНІЗОВАНОЇ ЕКОСИСТЕМИ НА ПРИКЛАДІ м. ВІННИЦІ

ПОВІТРЯНИЙ МОНІТОРИНГ ПИЛКУ АЛЕРГЕННИХ РОСЛИН УРБАНІЗОВАНОЇ ЕКОСИСТЕМИ НА ПРИКЛАДІ м. ВІННИЦІ

Назва:
ПОВІТРЯНИЙ МОНІТОРИНГ ПИЛКУ АЛЕРГЕННИХ РОСЛИН УРБАНІЗОВАНОЇ ЕКОСИСТЕМИ НА ПРИКЛАДІ м. ВІННИЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,34 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Юрія ФЕДЬКОВИЧА
РОДІНКОВА ВІКТОРІЯ ВАЛЕРІЇВНА
УДК 616-022.854
ПОВІТРЯНИЙ МОНІТОРИНГ ПИЛКУ АЛЕРГЕННИХ РОСЛИН УРБАНІЗОВАНОЇ ЕКОСИСТЕМИ НА ПРИКЛАДІ
м. ВІННИЦІ
03.00.16 – екологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Чернівці – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І. Пирогова МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Пухлик Борис Михайлович
Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова, завідувач кафедри фтизіатрії з курсом клінічної імунології та алергології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Руденко Світлана Степанівна
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, професор кафедри загальної та експериментальної екології, Міністерство освіти і науки України
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник
Савицький Володимир Дмитрович
Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України, завідувач лабораторії палеоботаніки
Провідна установа: Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка
НАН України
Захист відбудеться “18 ” травня 2005 р. о 12.00 год на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 76.051.05 при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, за адресою: вул. Лесі Українки, 25 (ІІІ корпус університету, аудиторія 81), м. Чернівці, 58012, Україна.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: вул. Лесі Українки, 23, м. Чернівці, 58012, Україна.
Автореферат розісланий “____”______________ 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Копильчук Г.П.
Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Діагностика та успішне лікування полінозів, на які хворіє 5-15% всього населення (Балаболкин, 1996), потребує вичерпної інформації про причину виникнення цих захворювань. Адже видовий спектр рослин, які продукують у повітря алергенний пилок, є притаманним певній географічній зоні і змінюється в залежності від місяця року та кліматичних факторів. Тому при потребі специфічної діагностики та лікування алергічних захворювань, зумовлених впливом пилку рослин, - полінозів, лікарю-алергологу необхідно знати, пилок яких саме представників флори міг викликати недугу у даному конкретному випадку.
Як свідчать доступні дані літератури, аеропалінологічні дослідження в Україні були започатковані у 1936 році професором Д.К. Зєровим, але згодом були припинені. Як наука, аеропалінологія в Україні практично не існує, тоді як за кордоном вона набула суттєвого розвитку. Зокрема, аеропалінологічний моніторинг (збір та підрахунок пилкових зерен, які знаходяться у повітрі) розпочався у США у 1916 році, у Великобританії – з 1942 року (Environmental Change and Allergic Disease, 1994). Вченими цих країн, а також країн, які приєднались до створення регіональних аеропалінологічних календарів, були інтенсифіковані старі та розроблені нові підходи до проблеми визначення видового спектру аеропалінофлори у даному регіоні, створені мережі аеромоніто-рингу, регулярно здійснюється аеропалінологічний прогноз.
В останнє десятиріччя аеропалінологічні дослідження були відроджені у м. Києві зусиллями лабораторії палеоботаніки Інституту ботаніки ім. Холодного НАНУ. Проте екстраполювати ці дані на інші області України, зважаючи на природнокліматичні та господарчі особливості міста Києва, не є можливим: кожне місто України має неповторне геокліматичне положення. Тому пересічні загальні дані про наявність тих чи інших видів алергенних рослин у певному регіоні, а також про терміни продукування ними пилку можуть суттєво відрізнятись. Від точності цих даних значною мірою залежить успішність профілактики і лікування полінозів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація є фрагментом планової наукової роботи Вінницького національного медичного університету “Удосконалити, апробувати нові форми алергенів для місцевої специфічної імунотерапії алергічних захворювань (пероральні, назальні) і запровадити їх у практику” (Номер держреєстрації № 0100V004687).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПОВІТРЯНИЙ МОНІТОРИНГ ПИЛКУ АЛЕРГЕННИХ РОСЛИН УРБАНІЗОВАНОЇ ЕКОСИСТЕМИ НА ПРИКЛАДІ м. ВІННИЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок