Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Психологічні особливості рольової поведінки розумово відсталих підлітків у малій групі

Психологічні особливості рольової поведінки розумово відсталих підлітків у малій групі

Назва:
Психологічні особливості рольової поведінки розумово відсталих підлітків у малій групі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,05 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Інститут спеціальної педагогіки АПН України
Горбенко Світлана Леонідівна
УДК: 316.614-056.37-053.6
Психологічні особливості рольової поведінки
розумово відсталих підлітків у малій групі
Спеціальність: 19.00.08
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті спеціальної педагогіки АПН України
Науковий керівник - доктор психологічних наук, професор
ХОХЛІНА Олена Петрівна,
Київський національний університет
внутрішніх справ,
кафедра психологічних дисциплін, завідувач
Офіційні опоненти - доктор педагогічних наук, професор
дійсний член АПН України
КИРИЧУК Олександр Васильович,
Державна служба зайнятості України,
кафедра психології та соціальної роботи,
завідувач;
- кандидат психологічних наук, професор
СИНЬОВА Євгенія Павлівна,
Інститут корекційної педагогіки та
психології
Національного педагогічного університету
імені М.П.Драгоманова,
кафедра тифлопедагогіки, завідувач
Захист відбудеться „23” жовтня 2007року о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 в Інституті спеціальної педагогіки АПН України (04060, м. Київ, вул. Берлінського, 9).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій частині Інституту спеціальної педагогіки АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. Берлінського, 9.
Автореферат розіслано „21” вересня 2007року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Колупаєва А.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Інтенсивність соціально-економічних змін у нашій державі загострило проблему адаптації підростаючого покоління до сучасних умов життєдіяльності. Особливо актуальною в психології і педагогіці є проблема засвоєння молоддю соціальних ролей, через які здійснюється опанування суспільним досвідом. У цьому плані найважливіше значення для учнів загальноосвітньої школи є виконання ролі школяра. У житті учня-підлітка, зважаючи на його вікові психологічні особливості, вагоме місце займає міжособистісне спілкування. Статус у системі міжособистісних стосунків накладає значний відбиток як на виконання основної ролі – ролі школяра, так і на виконання ролей, пов’язаних з позицією дитини у шкільному колективі. Важливо враховувати й те, що у підлітковому віці проходить такий етап соціалізації, як індивідуалізація, що характеризується самопізнанням, самоствердженням дитини, що також позначається на особливостях рольової поведінки. Все це зумовлює важливість та актуальність вивчення рольової поведінки учня-підлітка відповідно до його рольового набору. Не менш актуальною ця проблема є для успішної соціалізації та підготовки до самостійного життя розумово відсталої дитини.
Проблема рольової поведінки та міжособистісних стосунків у психолого-педагогічній науці знайшла своє відображення у працях Б.Г.Ананьєва, Г.М.Андрєєвої, П.П.Горностая, А.І.Донцова, О.П.Єлісєєва, О.В.Киричука, А.Б.Коваленко, Я.Л.Коломинського, І.С.Кона, М.Н.Корнєва, В.Г.Криська, І.О.Мартинюка, В.В.Москаленко, Л.Е.Орбан-Лембрик, Б.Д.Паригіна, А.В.Петровського, П.Я.Пригунова, В.Г.Романової, С.Л.Рубінштейна, М.В.Савчина, А.Л.Свенцицького, Л.Д.Столяренко, В.А.Ядова, М.Г.Ярошевського та ін. Водночас слід зазначити, що ця проблема майже не розроблена у спеціальній психології, зокрема щодо учнів допоміжної школи. Опосередковано вона розглядається у працях таких дефектологів, як І.Д.Бех, Л.С.Виготський, А.Д.Виноградова, В.А.Вярянен, Є.А.Гордієнко, Г.М.Дульнєв, І.Г.Єременко, В.В.Кобильченко, Н.Л.Коломинський, Л.І.Кузьмайте, В.П.Левицький, М.П.Матвєєва, Ж.І.Намазбаєва, М.С.Певзнер, Б.І.Пінський, С.Я.Рубінштейн, Є.П.Синьова, Н.М.Стадненко, С.В.Степанюк, К.М.Турчинська, Л.М.Шипіцина, Ж.І.Шиф, В.І.Шиша та ін.
Зокрема, Н.Л.Коломинський вивчав питання розвитку особистості учнів допоміжної школи. Особливості особистісних взаємостосунків учнів старших класів допоміжної школи з’ясовували І.Д.Бех, В.А.Вярянен. Особливості статево-рольової поведінки розумово відсталих молодших школярів досліджував В.П.Левицький.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Психологічні особливості рольової поведінки розумово відсталих підлітків у малій групі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок