Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАКОНОМІРНОСТІ ПРОЦЕСІВ ГАЛОГЕНУВАННЯ ТА ГІДРОГАЛОГЕНУВАННЯ N-ЗАМІЩЕНИХ п-ХІНОНМОНОІМІНІВ

ЗАКОНОМІРНОСТІ ПРОЦЕСІВ ГАЛОГЕНУВАННЯ ТА ГІДРОГАЛОГЕНУВАННЯ N-ЗАМІЩЕНИХ п-ХІНОНМОНОІМІНІВ

Назва:
ЗАКОНОМІРНОСТІ ПРОЦЕСІВ ГАЛОГЕНУВАННЯ ТА ГІДРОГАЛОГЕНУВАННЯ N-ЗАМІЩЕНИХ п-ХІНОНМОНОІМІНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,53 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Другий розділ присвячено галогенуванню та гидрогалогенуванню N-ароі
л-1,4-бензохінонмоноімінів та їх відновлених форм


Державний вищий навчальний заклад
“Український державний хіміко-технологічний університет”
Лудченко Оксана Миколаївна
УДК 547.567.5
ЗАКОНОМІРНОСТІ ПРОЦЕСІВ
ГАЛОГЕНУВАННЯ ТА ГІДРОГАЛОГЕНУВАННЯ
N-ЗАМІЩЕНИХ п-ХІНОНМОНОІМІНІВ
Спеціальність 02.00.03 – органічна хімія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Дніпропетровськ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донбаській державній машинобудівній академії, м.Краматорськ, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат хімічних наук, професор Авдєєнко Анатолій Петрович, Донбаська державна машинобудівна академія, завідувач кафедри хімії та охорони праці
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор Просяник Олександр Васильович, Державний вищий навчальний заклад “Український державний хіміко-технологічний університет”, професор кафедри органічної хімії;
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник Штамбург Василь Георгійович, Дніпропетровський національний університет, старший науковий співробітник кафедри органічної хімії.
Захист дисертації відбудеться 11 жовтня о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.03 Українського державного хіміко-технологічного університету за адресою: 49005, м.Дніпропетровськ, проспект Гагаріна, 8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету, м.Дніпропетровськ, проспект Гагаріна, 8.
Автореферат розіслано “20 серпня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Шевцова К.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Висока реакційна здатність і широкий спектр можливого практичного застосування хінонімінів і їх похідних пояснюють численні дослідження, які проводяться протягом більше 100 років. Одержання ряду азотовмісних хіноїдних систем, вивчення їх властивостей, регулювання їх реакційної здатності являє собою важливе в теоретичному й практичному відношенні завдання.
Значні синтетичні можливості хінонімінів дозволяють використовувати їх як проміжні речовини в синтезі барвників, важкодоступних гетероцикличних сполук, у хімічних джерелах струму, аналітичних реагентів, що мають високу чутливість. Також вони знаходять застосування як інгібітори корозії, гербіцидні і фунгіцидні препарати, хімічні реактиви і біосенсори, вулканізуючі агенти каучуків та гум, кольороутворюючі компоненти у фотографії. Хіноніміни є цікавими об’єктами дослідження, які використовують як провідники для молекулярних комп’ютерів, що є новітньою сферою їхнього застосування.
У цей час особливе місце приділяється дослідженню біологічної активності хіноїдних сполук, пошуку нових лікарських і протипухлинних препаратів. Тому подальші дослідження з вивчення реакційної здатності хінонімінів і одержання нових похідних на їх основі мають велике значення. Реакційна здатність різних N-ароїл-4-амінофенолів з алкільними замісниками в хіноїдному ядрі раніше не досліджувалась. Дані сполуки є аналогами N-ацетил-4-амінофенолу (парацетамол), який застосовується в медицині як ефективний знеболюючий засіб. При окисненні амінофеноли переходять у відповідні хіноніміни. У багатьох роботах особлива увага приділена впливу алкільних замісників у хінонах на їх протипухлинну активність. У зв’язку з цим актуальним є дослідження галогенування N-ароїл-1,4-бензохінонмоноімінів з алкільними замісниками у хіноїдному ядрі та їх відновних форм, тобто N-ароїл-4-амінофенолів.
Метою роботи є виявлення основних закономірностей взаємодії галогенів з алкілзаміщеними в хіноїдному ядрі N-ароїл-1,4-бензохінонмоноімінами та N-ароїл-4-амінофенолам та виявлення закономірностей гідрогалогенування.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Це дослідження є складовою частиною наукових досліджень, що виконуються за планами та фінансуються Міністерством освіти і науки України:
тема Д-01-2004 “Синтез, спектральні і структурні дослідження та дослідження реакційної здатності нових похідних N-заміщених п-хінонімінів” – брала участь у якості виконавця з 2004 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЗАКОНОМІРНОСТІ ПРОЦЕСІВ ГАЛОГЕНУВАННЯ ТА ГІДРОГАЛОГЕНУВАННЯ N-ЗАМІЩЕНИХ п-ХІНОНМОНОІМІНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок