Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Громадянське суспільство в Україні: становлення, функціонування, перспективи розвитку

Громадянське суспільство в Україні: становлення, функціонування, перспективи розвитку

Назва:
Громадянське суспільство в Україні: становлення, функціонування, перспективи розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,49 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Львівський національний університет імені Івана Франка

Чувардинський
Олександр Георгійович
УДК 321.01+321.02+329(477)
Громадянське суспільство в Україні:
становлення, функціонування,
перспективи розвитку
Спеціальність: 23.00.02 – політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня доктора політичних наук.
Львів - 2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі соціальних проблем вищої освіти та виховання студентської молоді Інституту вищої освіти АПН України.
Науковий консультант:
доктор філософських наук, професор, член-кореспондент НАН України
Михальченко Микола Іванович,
Інститут вищої освіти АПН України,
завідувач відділу соціальних проблем вищої
освіти та виховання студентської молоді
Офіційні опоненти: доктор політичних наук
Войналович Віктор Анатолійович,
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень
ім. І.Ф.Кураса НАН України, провідний науковий
співробітник
доктор філософських наук, професор
Карась Анатолій Феодосійович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри філософії
доктор політичних наук, професор
Ярош Богдан Олексійович,
Волинський державний університет імені Лесі
Українки, завідувач кафедри теорії та історії політичної науки
Захист відбудеться 27 травня 2008 року 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 35.051.17 Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79000, м.Львів, вул. Університетська, 1
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м.Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розіслано 25 квітня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат політичних наук, доцент О.Б.Шурко
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Проблема формування та розвитку громадянського суспільства обумовлена потребами практики, насамперед утвердженням такої глобальної тенденції, як демократизація суспільних процесів, що поступово, але невідворотно охоплює собою все більш помітний масив народів і країн світу, розгортається на теренах Україні все з більшою активністю і перспективою. В широкому розумінні, демократія – це влада народу – людей, як громадян власно сформованого суспільства. У будь-якому випадку вона – влада народу – наштовхується або на опір державної влади, або ж взаємодіє з нею, внаслідок чого формується авторитарний або демократичний стиль суспільного життя і управління, утверджується різний рівень свободи людини як громадянина і особистості. Зрозуміло, кожен громадянин зацікавлений в утвердженні демократії і свободи. Зрозумілим є також і те, що для цього він має об’єднати свої зусилля щодо їх досягнення з іншими громадянами. Таке об’єднання й утверджується як „громадянське суспільство” - як механізм і засіб волевиявлення активності громадян в реалізації власних прав і свобод, наближення демократичного майбутнього. Дослідження означеного процесу має глибокий сенс: воно формує його (процесу) теоретичне підґрунтя, чим забезпечує цілеспрямованість і системність соціальних трансформацій, убезпечує від можливих похибок і суб’єктивних збочень.
Для України, як і для республік, що існували в складі колишнього СРСР, а нині вийшли на шлях незалежного розвитку, подібна тематика є більш ніж актуальною. Розв’язання проблеми взаємодії суспільств й держави, що формуються, постає як складова визначення загальної перспективи суспільного розвитку. Справа в тім, що історія визначила основні критерії цивілізаційного поступу – демократія і громадянське суспільство, соціальна і правова держава, інтереси народу і розвиток їх соціальної активності, свобода і творчість. Вибір цих критеріїв означає цивілізаційну спрямованість народів, що вирвались з лабет тоталітаризму; їх ігнорування створює загрозу повернення в минуле, або ж перспективу новітніх збочень, на подолання яких потрібні будуть додаткові десятиліття.
Не менш значущою в теоретичному і практичному сенсі проблема громадянського суспільства є й погляду утвердження нового типу спілкування між народами і державами на міжнародній арені.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: Громадянське суспільство в Україні: становлення, функціонування, перспективи розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок