Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОВНИЙ ПРОСТІР В КОНТЕКСТІ МІЖНАЦІОНАЛЬНИХ ВІДНОСИН

МОВНИЙ ПРОСТІР В КОНТЕКСТІ МІЖНАЦІОНАЛЬНИХ ВІДНОСИН

Назва:
МОВНИЙ ПРОСТІР В КОНТЕКСТІ МІЖНАЦІОНАЛЬНИХ ВІДНОСИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,04 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ (м.Одеса) ім.К.Д.УШИНСЬКОГО
 
Балашенко Інна Валеріївна
 
УДК: 300.3+100.32+323+130+41
МОВНИЙ ПРОСТІР В КОНТЕКСТІ МІЖНАЦІОНАЛЬНИХ ВІДНОСИН
Спеціальність 09.00.03 - соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Одеса - 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії та соціології Південноукраїнського державного педагогічного університету (м.Одеса) ім. К.Д.Ушинського, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор
Кавалеров Анатолій Іванович,
Південноукраїнський
державний педагогічний
університет (м.Одеса) ім.
К.Д.Ушинського, завідувач
кафедри філософії та соціології
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Мокляк Микола Миколайович,
Інститут філософії ім. .Г.С.Сковороди,
провідний науковий співробітник
кандидат філософських наук
Надибська Оксана Ярославівна,
Одеський юридичний інститут Національного університету
внутрішніх справ, викладач
кафедри соціально-економічних дисциплін
Провідна установа - Центр гуманітарної освіти НАН України.
Захист відбудеться 26 березня 2004 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.02 в Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м.Одеса) ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий 25 лютого 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Г.Мисик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми дослідження. У процесі становлення державності України важливою і актуальною стала проблема статусу і розвитку державної і національних мов, їх вплив на мовний простір держави. З проголошенням незалежності України і конституційного закріплення статусу державної мови гострим і актуальним стає питання про вплив мовного простору на міжнаціональні відносини. Необхідно відзначити, що об’єктивна закономірність формування і функціонування нації єдина для всіх народів, проте під впливом своєрідності об’єктивно-суб’єктивних чинників цей процес має в кожній країні свої специфічні особливості. Ці особливості відображаються в національному і виявляються на рівні культурного розвитку і в основному його компоненті – мовному просторі.
Людське спілкування здійснюється разом з іншими видами діяльності і за допомогою мови. Наповнення мовного простору новою інформацією відбувається за рахунок мовних контактів. Множинність перетину мов потребує дослідження, оскільки мовна взаємодія, особливо в поліетнічному соціумі, стає базою для спілкування носіїв різної історичної пам’яті. Крім того, мовний простір є інтегральним феноменом, що характеризує людське буття у визначеному місці існування. Осмислення цих процесів і пошук засобів, за допомогою яких можна було б уникнути загострення міжнаціональних відносин і забезпечення безболісної інтеграції мови титульної нації в мовний простір України стають одними з першочергових завдань сучасної науки взагалі і соціальної філософії зокрема.
Аналіз літератури з проблеми дослідження виявив, що, в основному, розкриваються тільки деякі аспекти даної теми (соціолінгвістичні, політологічні, культурологічні, етно-психо-соціо-лінгвістичні), але наукового розгляду мовного простору як інтегруючого чинника культури, а також впливу мови титульної нації і національної мови на формування мовного простору і розвиток міжнаціональних відносин в вітчизняній літературі, нажаль, недостатньо. Разом з тим, нагальна потреба в соціально-філософському осмисленні цих процесів не викликає заперечень. Це визначило тему дисертаційного дослідження та наукове завдання, яке полягає у характеристиці мовного простору в умовах міжнаціональних відносин у сучасному українському суспільстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОВНИЙ ПРОСТІР В КОНТЕКСТІ МІЖНАЦІОНАЛЬНИХ ВІДНОСИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок