Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КРИМІНАЛІСТИЧНИЙ АНАЛІЗ ОБ’ЄКТІВ КОМП’ЮТЕРНИХ ЗЛОЧИНІВ

КРИМІНАЛІСТИЧНИЙ АНАЛІЗ ОБ’ЄКТІВ КОМП’ЮТЕРНИХ ЗЛОЧИНІВ

Назва:
КРИМІНАЛІСТИЧНИЙ АНАЛІЗ ОБ’ЄКТІВ КОМП’ЮТЕРНИХ ЗЛОЧИНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,45 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БІЛОУСОВ АНДРІЙ СЕРГІЙОВИЧ
УДК 343.977
КРИМІНАЛІСТИЧНИЙ АНАЛІЗ ОБ’ЄКТІВ
КОМП’ЮТЕРНИХ ЗЛОЧИНІВ
Спеціальність: 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика;
судова експертиза
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі кримінального процесу та криміналістики Класичного приватного університету.
Науковий керівник:
кандидат юридичних наук, доцент, заслужений юрист України
Красюк Іван Прокопович,
начальник Державного науково-дослідного експертно- криміналістичного центру МВС України.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України
Іщенко Андрій Володимирович,
Київський національний університет внутрішніх справ,
професор кафедри криміналістики;
кандидат юридичних наук, доцент
Колесник Валерій Аркадійович,
Національна академія Служби безпеки України,
професор кафедри криміналістики.
Захист відбудеться “23” червня 2008 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.05 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “20” травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.П. Сиза
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Завдяки стрімкому розвитку науково-технічного прогресу, інформатизації та комп’ютеризації всіх сфер життєдіяльності суспільства, отримання, обробка, зберігання та передача інформації є життєво необхідним для економіки держави, військово-промислового комплексу, стратегічних питань геополітики, екології, торгівлі, культури тощо. Саме тому протиправне використання електронно-обчислювальної техніки, інформації, що циркулює в ній, та мереж передачі такої інформації й становить неабияку суспільну небезпеку. З урахуванням того, що злочини, вчинені з використанням ЕОМ, систем та комп’ютерних мереж і мереж електрозв’язку, можуть дезорганізувати державне управління, фінансову систему, завдати іншої істотної шкоди безпеці держави, а також порушити права й законні інтереси громадян, комп’ютерна злочинність визначена у ст.7 Закону України від 19.06.2003 р. № 964-IV “Про основи національної безпеки України” як загроза національним інтересам і національній безпеці нашої держави в інформаційній сфері. Розвиток інформаційних технологій, а отже і зростання кількості комп’ютерних злочинів, є наслідками процесів глобалізації, насамперед, економічної та інформаційної сфери, тобто це об’єктивно існуюча закономірність, вплив на яку державних інструментів є мінімальним.
Про стурбованість провідних країн світу збільшенням кількості комп’ютерних злочинів та зростанням їх суспільної небезпеки, їх підвищену увагу до такого негативного явища міжнародного характеру, як комп’ютерна злочинність, свідчить підписання в листопаді 2001 року в м. Будапешті 43 державами “Конвенції про кіберзлочинність”. До цієї Конвенції в 2005 році приєдналася й Україна.
Питанням виявлення й розслідування злочинів в сфері інформаційних, високих, комп’ютерних технологій присвятили свою увагу відомі фахівці в галузі криміналістики, кримінального права, кримінології як в нашій країні, так і в ближньому та дальньому зарубіжжі. Зокрема ці питання стали предметом окремої уваги Д. Азарова, Ю. Батуріна, П. Біленчука, В. Вертузаєва, В. Вєхова, В. Гавловського, Ю. Гавриліна, В. Голубєва, М. Гуцалюка, М. Дворецького, А. Іщенка, Р. Калюжного, В. Крилова, М. Лисова, О. Мотлях, В. Мещерякова, А. Нехорошева, В. Польового, Л. Паламарчук, В. Рогозіна, Б. Романюка, О. Росинської, І. Туркевич, А. Усова, В. Цимбалюка та багатьох інших науковців. Проте глибокого криміналістичного аналізу комп’ютерних об’єктів та їх впливу на тактику проведення окремих слідчих дій і організації розслідування справ цієї категорії до сьогодні не здійснено.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: КРИМІНАЛІСТИЧНИЙ АНАЛІЗ ОБ’ЄКТІВ КОМП’ЮТЕРНИХ ЗЛОЧИНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок