Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СКІФСЬКА ПРОБЛЕМА В ІСТОРИЧНІЙ УКРАЇНІСТИЦІ (XVIII – ХХ ст.)

СКІФСЬКА ПРОБЛЕМА В ІСТОРИЧНІЙ УКРАЇНІСТИЦІ (XVIII – ХХ ст.)

Назва:
СКІФСЬКА ПРОБЛЕМА В ІСТОРИЧНІЙ УКРАЇНІСТИЦІ (XVIII – ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,32 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЯРОШКЕВИЧ ОЛЕГ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 930.1 (477) “638”
СКІФСЬКА ПРОБЛЕМА
В ІСТОРИЧНІЙ УКРАЇНІСТИЦІ (XVIII – ХХ ст.)
07.00.06 – Історіографія, джерелознавство та
спеціальні історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історіографії та джерелознавства Дніпропетровського національного університету, Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор,
Ковальова Ірина Федорівна,
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри історіографії та джерелознавства
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
заслужений діяч науки і техніки України,
Швидько Ганна Кирилівна,
Дніпропетровський національний гірничий університет,
професор кафедри історії та політичної теорії
доктор історичних наук,
Мурзін Вячеслав Юрійович,
Інститут археології НАН України,
провідний науковий співробітник
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна, кафедра історіографії, джерелознавства та археології
Захист відбудеться “25” лютого 2004 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.14 в Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, ауд. 307.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий “ 20 ” січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Кривий І.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вживаючи термін “скіфська проблема”, ми виходимо з того, що логіко-методологічний аспект дослідження орієнтовано на критичний аналіз сучасного стану проблемної ситуації, яка склалася в історичній україністиці в зв’язку із необхідністю визначення місця скіфського феномена в історико-культурному розвитку України. Скіфська проблема або інакше проблемна ситуація належить до тих, які виходять за межі однієї галузі історичної науки, зокрема археології. “Самосвідомість народу – це розуміння неповторності своєї Батьківщини, унікальності своєї національної культури, історії, світосприйняття у порівнянні з іншими народами”1. Основою цього вважаємо знання історії, традицій, національної культури, тобто того, що зветься україністикою.
Актуальність теми дослідження зумовлена кількома чинниками. По-перше, скіфам належить провідне місце не лише у вітчизняній, а й у всесвітній (передусім близькосхідній та європейській) історії. По-друге, історія населення лісостепової Скіфії прямо пов’язана з формуванням перших слов’янських етнічних та соціально-політичних утворень. По-третє, ідеологія та культура Скіфії увійшли як важлива складова до європейської і, зокрема, слов’янської культур. Зі скіфами пов’язані перші достовірні свідчення виникнення державності в геопросторі сучасної України. Симптоматично, що вивчення історії народів сучасної України починається саме зі “Скіфського логосу” Геродота, який був першим істориком Скіфії.
Показово, що саме в області давньої історії України відчувається сучасна криза наукового знання більша, ніж для наступних хронологічних етапів, котрим притаманна стала історіографічна традиція. Опублікована останнім часом значна кількість “наукових” розвідок з давньої історії, зокрема скіфської, є, м’яко кажучи, історичною міфотворчістю.
Отже, актуальність теми визначається: по-перше, необхідністю об’єктивного переосмислення найбільш важливих, знакових періодів давньої історії, яким є, безумовно, і скіфська доба, із врахуванням нових методологічних засад, досліджених “білих плям” та виявлених джерел. По-друге, скіфський феномен потребує глибокого комплексного аналізу як складова вітчизняного й діаспорного наукотворчого процесу історії й археології. По-третє, сучасний стан розробок у галузі давньої історії України вимагає створення об’єктивного цілісного історіописання Скіфії з огляду на науковий, культурний та суспільно-політичний аспекти її історії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: СКІФСЬКА ПРОБЛЕМА В ІСТОРИЧНІЙ УКРАЇНІСТИЦІ (XVIII – ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок