Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ ТА ПРИРОДООХОРОННІ КОРМОВІ СІВОЗМІНИ НА МЕЛІОРОВАНИХ ТОРФОВИЩАХ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ ТА ПРИРОДООХОРОННІ КОРМОВІ СІВОЗМІНИ НА МЕЛІОРОВАНИХ ТОРФОВИЩАХ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ ТА ПРИРОДООХОРОННІ КОРМОВІ СІВОЗМІНИ НА МЕЛІОРОВАНИХ ТОРФОВИЩАХ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,50 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
ТКАЧУК
СВЯТОСЛАВ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК: 631.5:631.582:631.615
ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ ТА ПРИРОДООХОРОННІ
КОРМОВІ СІВОЗМІНИ НА МЕЛІОРОВАНИХ
ТОРФОВИЩАХ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Спеціальність 06.01.01 – загальне землеробство
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
КИЇВ – 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в лабораторії землеробства на осушених землях Інституту землеробства Української академії аграрних наук в 1996-1998 рр.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук,
професор СЛЮСАР Іван Тимофійович,
завідувач лабораторії землеробства на осушених землях
Інституту землеробства УААН
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук,
професор БОЙКО Петро Іванович,
завідувач лабораторії сівозмін
Інституту землеробства УААН
кандидат сільськогосподарських наук,
ГІМБАРЖЕВСЬКИЙ Василь Романович,
провідний науковий співробітник науково-технічного центру “Водорегулюючі системи” Інституту гідротехніки і меліорації УААН
Провідна установа: Білоцерківський державний аграрний університет.
Захист дисертації відбудеться “15” червня 1999 року о 10 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 при Інституті землеробства УААН, смт. Чабани Києво-Святошинського району Київської області.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту землеробства УААН.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірених печаткою, просимо надсилати за адресою: 255205, смт. Чабани Києво-Святошинського району Київської області, Інститут землеробства УААН, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради.
Автореферат розісланий “14” травня 1999 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Л.О.Кравченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ. Подальше ведення землеробства на осушених землях передбачає, в першу чергу, удосконалення структури посівів. До нинішнього часу використання меліорованих грунтів розвивалось екстенсивно, з розширенням осушених площ і отриманням високої врожайності сільськогосподарських культур за рахунок мобілізації органічного азоту грунту і внесення мінеральних добрив, в першу чергу калійних. До того ж, основна увага приділялась вивченню питання первинного окультурення та освоєння цих земель, відразу після проведення меліоративних робіт. Надмірне насичення сівозмін на осушуваних грунтах просапними культурами призводило до значної втрати торфового горизонту.
У зв’язку з загостренням екологічних та енергетичних проблем в Україні, в основі сучасних наукових розробок по використанню меліоративного фонду держави лежить положення, згідно якого основним пріоритетом у сільськогосподарському виробництві на органогенних грунтах є максимальне збереження, накопиченої протягом тисячоліть органічної речовини, та загальне оздоровлення агроландшафтів. Тому, багатьма авторами пропонується використання торфовищ в системі луківництва під довготривалі сінокоси та пасовища. З іншого боку, беручи до уваги значні капіталовкладення в освоєння цих грунів, використовувати їх слід так, щоб мати максимальну віддачу. Поєднати одночасне розв’язання екологічних та економічних проблем дасть змогу запровадження нових, більш раціональних, малоенергоємких та природоохоронних систем землеробства на осушених землях.
Отже, незважаючи на значний наявний практичний досвід використання органогенних грунтів, актуальним є перегляд деяких положень і технологічних аспектів, їх удосконалення на сучасному етапі, або розробки нових з урахуванням цілого ряду назрілих проблем. Зокрема, це стосується введення економічно та енергетично ефективних, природоохоронних кормових сівозмін з коротким польовим періодом, які дають максимальний вихід продукції на одиницю втрати органічної речовини торфу.
ЗВ’ЯЗОК РОБОТИ З НАУКОВИМИ ПРОГРАМАМИ, ПЛАНАМИ, ТЕМАМИ. Робота виконувалась в лабораторії землеробства на осушених землях Інституту землеробства УААН у рамках програми за темою: “Розробити енергозберігаючі, екологічно безпечні системи землеробства на осушених торфових землях Полісся і Лісостепу України на 1996-2000 роки”, № держреєстрації 0136018394.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ ТА ПРИРОДООХОРОННІ КОРМОВІ СІВОЗМІНИ НА МЕЛІОРОВАНИХ ТОРФОВИЩАХ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок