Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТВОРЧА ОСОБИСТІСТЬ І.КОСТЕЦЬКОГО У ЛІТЕРАТУРНОМУ ДИСКУРСІ ІІ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ

ТВОРЧА ОСОБИСТІСТЬ І.КОСТЕЦЬКОГО У ЛІТЕРАТУРНОМУ ДИСКУРСІ ІІ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ТВОРЧА ОСОБИСТІСТЬ І.КОСТЕЦЬКОГО У ЛІТЕРАТУРНОМУ ДИСКУРСІ ІІ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,05 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗІНА
 
ЮРОВА ІННА ЮРІЇВНА
УДК 821.161.2 (091)
ТВОРЧА ОСОБИСТІСТЬ І.КОСТЕЦЬКОГО
У ЛІТЕРАТУРНОМУ ДИСКУРСІ ІІ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ
10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, доцент
Давидова-Біла Ганна Вікторівна,
Донецький національний університет,
в.о. завідувача кафедри історії української літератури і фольклористики
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Астаф’єв Олександр Григорович,
Інститут філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
професор кафедри теорії літератури та
компаративістики
кандидат філологічних наук
Сподарець Михайло Павлович,
Харківський національний університет
імені В.Н.Каразіна,
доцент кафедри історії української літератури
Провідна установа: Інститут літератури імені Т.Г.Шевченка НАН
України, відділ української літератури ХХ століття,
м. Київ
Захист відбудеться 24 травня 2007 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.07 Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 2-37.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4)
Автореферат розісланий 22 квітня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Гноєва Н.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На сьогодні постать І.Костецького у широкому літературному контексті розглянута недостатньо. Незначна кількість розвідок, присвячених творчій спадщині письменника, презентує несистематичні, часом діаметрально протилежні погляди. Зокрема домінують такі проблеми, як зв’язок драматургії І.Костецького з театром абсурду (Л.Залеська-Онишкевич, С.Павличко, С.Матвієнко, К.Донерветер, С.Хороб, А.Богонюк, Б.Жолдак, Н.Лисенко-Ковальова), експеримент у прозі (В.Барка, Г.Костюк, Ю.Мариненко), драматургії (М.-Р.Стех. О.Любенко), перекладацтві (О.Ізарський, В.Сварог), тяжіння до європейської літератури, діалог з національною традицією (Ю.Шерех). Актуальність дослідження пов’язана із необхідністю комплексного аналізу художньої спадщини І.Костецького, осмислення прози та драматургії письменника у зв’язку з його теоретичними та критичними розвідками, віднайдення аспектів взаємодії між художньою реальністю та біографією митця, представлення доробку письменника у контексті західноєвропейського та американського літературних і літературознавчих дискурсів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано у контексті загального плану наукових досліджень кафедри історії української літератури та фольклористики Донецького національного університету (тема “Актуальні проблеми української літератури і фольклору”, шифр Г – 06/7, номер держреєстрації № 0101и003342).
Мета дисертаційного дослідження – осмислити драматичну та прозову спадщину І.Костецького у контексті літературної епохи другої половини ХХ століття, яка характеризується стильовим поліфонізмом, конвергенцією художньої літератури і філософії, деміфологізацією дійсності, пошуком нової системи ціннісних координат, зникненням загальнозначущих орієнтирів та цілісності світосприйняття. Подібні зміни були пов’язані з розповсюдженням у Європі фашистського руху, із подіями Другої світової війни, прискореним розвитком науки та техніки, масовізацією суспільства, згасанням естетики модернізму і становленням напрямків постструктуралізму та постмодернізму.
Основні завдання дисертаційного дослідження:
-
висвітлити специфіку літературного дискурсу в Європі 1940–1960_х р. (світоглядні зрушення, криза детермінізму; внесок французького відгалуження екзистенціалізму і франкфуртської філософської школи; друга хвиля аванґарду, виникнення театру абсурду, “відкритого мистецтва”, естетики постмодернізму) та місце творчості І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТВОРЧА ОСОБИСТІСТЬ І.КОСТЕЦЬКОГО У ЛІТЕРАТУРНОМУ ДИСКУРСІ ІІ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок