Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ШАРУВАТИХ КЕРАМІЧНИХ МАТЕРІАЛІВ, ПРИЗНАЧЕНИХ ДЛЯ ТЕРМОХІМІЧНОЇ ОБРОБКИ ВИСОКОЧИСТИХ СПОЛУК НІОБІЮ І ТАНТАЛУ

РОЗРОБКА ШАРУВАТИХ КЕРАМІЧНИХ МАТЕРІАЛІВ, ПРИЗНАЧЕНИХ ДЛЯ ТЕРМОХІМІЧНОЇ ОБРОБКИ ВИСОКОЧИСТИХ СПОЛУК НІОБІЮ І ТАНТАЛУ

Назва:
РОЗРОБКА ШАРУВАТИХ КЕРАМІЧНИХ МАТЕРІАЛІВ, ПРИЗНАЧЕНИХ ДЛЯ ТЕРМОХІМІЧНОЇ ОБРОБКИ ВИСОКОЧИСТИХ СПОЛУК НІОБІЮ І ТАНТАЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,34 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВА
ім. І.М. ФРАНЦЕВИЧА
 
Фролов Олександр Олександрович
УДК 666. 78, 661. 888
РОЗРОБКА ШАРУВАТИХ КЕРАМІЧНИХ МАТЕРІАЛІВ, ПРИЗНАЧЕНИХ
ДЛЯ ТЕРМОХІМІЧНОЇ ОБРОБКИ ВИСОКОЧИСТИХ СПОЛУК
НІОБІЮ І ТАНТАЛУ
05.02.01 - Матеріалознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук.
Київ 2003 р.


Дисертацією є рукопис .
 
Робота виконана в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України.
Науковий керівник - доктор хімічних наук, професор
Лопато Лідія Михайлівна
ІПМ НАН України, зав. відділом.
Офіційні опоненти - доктор технічних наук
Пріхна Тетяна Олексіївна
ІНМ НАН України, провідний науковий спів.
доктор технічних наук, професор
Крупа Олексій Арсентієвич
НТУ України КПІ, зав кафедрою .
Провідна установа – НТК “Інститут монокристалів”, Науково-дослідне відділення оптичних і конструкційних кристалів, від. Лазерних і сегнетоелектричних кристалів, м. Харків.
Захист відбудеться “_24_” ____06_____2003 р. о _13_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.207.03 в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України за адресою: 03680, м.Київ-142, вул. Кржижанівського, 3.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем мате-ріалознавства НАН України за адресою: 03142, м.Київ, вул. Кржижанівського, 3.
Автореферат розісланий “____” _________2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.26.207.03
доктор технічних наук Р.В. Мінакова


- 1 -
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Основною задачею даної роботи є розробка шаруватих керамічних матеріалів із захисними покриттями для забезпечення те-хнологічних процесів термохімічної обробки високочистих сполук ніобію і танталу.
Серед матеріалів функціональної електроніки особливе місце займають ніобат і танталат літію (LiNbО3 і LiTaO3), особливо ніобат літію, що завдяки своїм фізичним властивостям знайшов широке застосування при виробництві різноманітних акустоелектроних приладів. В даний час із ніобатом літію пов'язують розвиток голографічної пам'яті для комп'ютерів майбутнього, які мають опрацьовувати сотні гігабайт і навіть терабайти інформації - набагато більше, ніж може вмістити будь-який з існуючих сьогодні CD-ROM-ів або жорстких дисків. Найбільш перспективним матеріалом для таких надмістких і надшвидких пристроїв пам'яті вважають ніобат літію LiNbО3.
При виробництві LiNbО3 і LiTaO3 для цілей електроніки, як проміжні продукти використовують високочисті пентаоксиди ніобію і танталу Nb2О5 і Ta2O5. Крім того, високочисті Nb2О5 і Ta2O5 знаходять застосування при виробництві матеріалів для волоконної оптики. Таким чином, ситуація, що склалася у виробництві матеріалів для функціональної електроніки і волоконної оптики обумовлює зростання об’ємів виробництва зазначених високочистих сполук ніобію і танталу.
Існуючі промислові процеси одержання цих сполук містять у собі термохімічну обробку як проміжних, так і кінцевих продуктів. За ціх умов оброблюваний матеріал схильний до забруднення продуктами термохімічної ерозії матеріалу контейнерів, в яких проводиться їхня обробка. Тому при одержанні особливо чистих сполук, як правило, необхідно використовувати контейнери з платини. Висока вартість, трудомісткість і енергомісткість промислової технології, у певній мірі, стримують розвиток виробництва. В даний час в Україні з'являється перспектива відродження промисловості виробництва монокристалів для функціональної електроніки і матеріалів для волоконної оптики [1]. При відсутності в Україні істотних ресурсів платини стає актуальним питання щодо розробки нових недефіцитних і більш дешевих матеріалів для виготовлення контейнерів, що не забруднюють оброблюваний продукт у процесах термообробки і синтезу високочистих матеріалів.
Раніше у різноманітних організаціях Мінцветмету, Мінхімпрому й Академії наук СРСР проводили експерименти по заміні платинових контейнерів на керамічні з покриттями із платини або пентаоксиду ніобію, але застосування таких матеріалів не пішло далі попередніх випробувань.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: РОЗРОБКА ШАРУВАТИХ КЕРАМІЧНИХ МАТЕРІАЛІВ, ПРИЗНАЧЕНИХ ДЛЯ ТЕРМОХІМІЧНОЇ ОБРОБКИ ВИСОКОЧИСТИХ СПОЛУК НІОБІЮ І ТАНТАЛУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок