Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕРНІЗАЦІЯ ВИЩОЇ ШКОЛИ У СУЧАСНІЙ ФРАНЦІЇ

МОДЕРНІЗАЦІЯ ВИЩОЇ ШКОЛИ У СУЧАСНІЙ ФРАНЦІЇ

Назва:
МОДЕРНІЗАЦІЯ ВИЩОЇ ШКОЛИ У СУЧАСНІЙ ФРАНЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,95 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
БОЧАРОВА Олена Анатоліївна
УДК 378.1 (44)
МОДЕРНІЗАЦІЯ ВИЩОЇ ШКОЛИ У СУЧАСНІЙ ФРАНЦІЇ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі педагогіки Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України,
заслужений діяч науки і техніки України
ШЕВЧЕНКО Галина Павлівна,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира
Даля, завідувач кафедри педагогіки,
директор Інституту духовного розвитку людини
 
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, доцент
МАТВІЄНКО Ольга Василівна,
Київський національний лінгвістичний університет,
доцент кафедри педагогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент
ЗЯЗЮН Лариса Іванівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри романських мов.
Провідна установа: Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С. Сковороди, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться 2 березня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.456.02 в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9, зала засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
Автореферат розісланий 1 лютого 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Уваркіна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Процеси європейської інтеграції як прояв об’єктивно зумовленої глобалізації охоплюють все нові сфери життєдіяльності. Україна чітко визначила орієнтир на входження в освітній простір Європи, здійснює модернізацію освітньої діяльності в контексті європейських вимог, а також все наполегливіше веде роботу з практичного приєднання до Болонського процесу.
Входження національної вищої школи в європейський освітній та науковий простір є складним та багатоаспектним завданням, яке вимагає вирішення багатьох питань як на державному рівні, так і в кожному окремому вищому навчальному закладі. Інтеграційні тенденції, що набувають сили в освіті європейських країн, і в першу чергу країн-учасниць Болонського процесу, базуються на спільних вимогах, критеріях та стандартах національних систем вищої освіти.
Сьогодні модернізація вищої освіти Франції визначається принципами Болонської декларації, але водночас із збереженням ідентичності й високої конкурентоспроможності французької системи освіти здійснюється шляхом подальшої професіоналізації університетського сектора вищої освіти за рахунок відкриття нових спеціальностей міждисциплінарного та “технологічного” типів і введення нових, професійно-орієнтованих напрямів підготовки фахівців; максимально можливої інтеграції навчального процесу і наукових досліджень в університетах; зумовленості їх фінансування результатами наукової діяльності і ступенем участі в ній викладачів та студентів; підтримки високої якості освіти, насамперед через удосконалення процедур, механізмів і стимулів системи контролю якості.
Модернізація вищої школи Франції набула нових масштабів у зв’язку з утворенням Європейського Союзу, де країна відіграє важливу роль. На перший план висуваються такі питання, як стандартизація дипломів та “професіоналізація” вищої школи. Характерною особливістю вищої освіти є орієнтація на розвиток творчої, всебічно розвиненої індивідуальності майбутнього спеціаліста. Серйозні зміни, що мають місце у вищій школі, проходять у руслі реформ, передбачених спільнотою, і певним чином впливають на хід перебудови всієї європейської освіти.
Процеси, які відбуваються в країні, набули глобального масштабу, оскільки в жодній закордонній державі питання, які стосуються проблем освіти, не набувають таких гострих форм і не викликають таких дебатів, як у Франції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МОДЕРНІЗАЦІЯ ВИЩОЇ ШКОЛИ У СУЧАСНІЙ ФРАНЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок