Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування механізму оцінки передпроектних рішень в енергозбереженні

Формування механізму оцінки передпроектних рішень в енергозбереженні

Назва:
Формування механізму оцінки передпроектних рішень в енергозбереженні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,96 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Національний технічний університет України
"КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Клітко Олександр Васильович
УДК 621.311.004
Формування механізму оцінки
передпроектних рішень в енергозбереженні
Спеціальність 05.14.01 – “Енергетичні системи і комплекси”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі електропостачання в Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут" Міністерства освіти та науки України
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Розен Віктор Петрович, НТУУ “КПІ”
професор кафедри автоматизації управління
електротехнічними комплексами
Офіційні опоненти: доктор технічних наук,
Ковалко Михайло Петрович,
Президент української нафтогазової академії,
народний депутат України
кандидат технічних наук, доцент
Шульга Юрій Іванович,
начальник Управління
стратегії та економічної
політики енергозбереження
Державного комітету з
енергозбереження
Провідна установа: Інститут електродинаміки НАН України м. Київ
Захист відбудеться 25 червня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.002.20 в Національному технічному університеті України "КПІ" за адресою: 03056, м. Київ-56, вул. Борщагівська, 115, корп. 22, ауд. 316.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України "КПІ" (03056, м. Київ-56, пр. Перемоги, 37).
Автореферат розісланий 23 травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.М. Федосенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У загальному комплексі проблем розвитку електроенергетики України важливе місце в умовах дефіциту паливно-енергетичних ресурсів (ПЕР) займають питання енергозбереження у всіх галузях промисловості. Більша частина застарілого, технічно зношеного обладнання, енергозатратних технологій, орієнтація на дешеві паливно-енергетичні ресурси привели до критичного рівня нераціонального використання паливно-енергетичних ресурсів.
Реформувати енергетичну галузь України та вивести її з глибокої та затяжної кризи можливо лише за умови використання сучасних досягнень науки та залучення міжнародного досвіду ринкових перетворень. Важливим є вироблення структурної політики та формування привабливості регіональної та виробничої сфери для закордонних інвесторів, оскільки ці умови є основними для налагодження економічного зростання, а економічна криза найбільше зачепила саме їх.
Процеси ринкового трансформування майже не відбуваються через гострий дефіцит інвестицій в промисловість і, як наслідок, в енергозбереження. Проте, практика провідних країн світу свідчить, що ефективно провадити політику енергозбереження, покладаючись тільки на закони ринку та виходячи з принципу вигоди, дуже важко. Процесом енергозбереження слід керувати, створювати такі умови, які давали б змогу скорочувати енергоспоживання при суворому контролі за використанням палива та енергії з боку державних та місцевих органів.
Впровадження енергозберігаючих заходів також пов'язано з необхідністю вкладання коштів. Видатки на енергозбереження, як правило, в декілька разів нижче за такі ж у еквіваленті з енергетичної точки зору розширення паливно-енергетичного комплексу. Інвестування коштів у реалізацію відповідних програм обов'язково повинно супроводжуватись відповідним техніко-економічним обгрунтуванням, яке б дозволило забезпечити найбільшу економічну ефективність цих витрат. При цьому, вирішуючи цю задачу на державному рівні важливо визначити інвестиційну привабливість вирішення задачі енергозбереження в окремих галузях господарства, а також регіонах. Визначення такої привабливості шляхом фінансової оцінки кожного із можливих енергозберігаючих проектів є дуже складним завданням.
Ось чому визначення інвестиційної привабливості галузей економіки або регіонів повинно базуватись на результатах оцінки потенціалу енергозбереження у всіх виробничо-гоподарських об'єктах, які входять до ціх галузей.
Значний внесок в розв'язання проблеми раціонального використання енергії в енергетичних та виробничих системах внесли роботи вчених: І.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Формування механізму оцінки передпроектних рішень в енергозбереженні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок