Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІБЛІОГРАФІЧНІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ В ІНФОРМАЦІЙНО-КОМП'ЮТЕРНОМУ СЕРЕДОВИЩІ: теорія, організація, технологія спеціальність

БІБЛІОГРАФІЧНІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ В ІНФОРМАЦІЙНО-КОМП'ЮТЕРНОМУ СЕРЕДОВИЩІ: теорія, організація, технологія спеціальність

Назва:
БІБЛІОГРАФІЧНІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ В ІНФОРМАЦІЙНО-КОМП'ЮТЕРНОМУ СЕРЕДОВИЩІ: теорія, організація, технологія спеціальність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,46 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Харківська державна академія культури
Філіпова Людмила Яківна
УДК 01(477)+681. 3(043)
БІБЛІОГРАФІЧНІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ
В ІНФОРМАЦІЙНО-КОМП'ЮТЕРНОМУ СЕРЕДОВИЩІ:
теорія, організація, технологія
спеціальність
07.00.08 - Книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Харків - 1999
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі інформаційних технологій Харківської державної академії культури.
НАУКОВИЙ КОНСУЛЬТАНТ: доктор технічних наук, професор, дійс-
ний член Міжнародної Академії Інфор-
матизації Асєєв Георгій Георгійович
завідувач кафедри інформаційних техно-
логій Харківської державної академії
культури
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ: доктор педагогічних наук, Гребенюк Георгій
Євгенович, професор кафедри соціальної
педагогіки Харківського державного педагогічного університету ім. Г. Сковороди,
м. Харків
доктор педагогічних наук, професор
Сляднєва Наталія Андріанівна, декан факультету менеджменту та соціально-інформаційних технологій Московського державного університету культури,
м. Москва
доктор технічних наук, професор
Сенченко Микола Іванович, директор Книжкової палати України,
м. Київ
ПРОВІДНА УСТАНОВА: Національна бібліотека України ім. В. Вернад-
ського НАН України, м. Київ
Захист відбудеться 17 вересня 1999 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.807.02 при Харківській державній академії культури за адресою: м. Харків-3, Бурсацький узвіз, 4.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Харківської державної академії культури (м. Харків-3, Бурсацький узвіз, 4).
Автореферат розісланий 15 серпня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т. В. Бутько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Сучасний етап інформатизації суспільства стимулює необоротні інформаційні впливи на всі сфери практичної діяльності. Особливе місце в сучасному інформаційному суспільстві посідають засоби документних комунікацій, до яких відносяться такі “інститути”, як інформаційні та бібліографічні центри, бібліотеки, архіви, музеї та інші. Їх посередницькі функції в системі інформаційно-документних комунікацій посилюються у відповідь на активізацію впровадження комп'ютерних і телекомунікаційних технологій. Логічним рішенням проблем, що виникають, стає організація та розвиток інформаційно-документних систем, що охоплюють ці служби та їх ресурсний потенціал. Особливе місце в інформаційній інфраструктурі належить бібліографічним системам, які є важливим компонентом, інтегрованим практично у всі сфери інформаційно-документної діяльності.
На сучасному етапі в Україні відбувається процес становлення національної бібліографії, який спирається на новітні технології, повну автоматизацію бібліографічних процесів, що передбачає формування національної бібліографічної системи. У зв'язку з цим набувають актуальності проблеми створення бібліографічних систем, які функціонують на новому організаційно-технологічному рівні. Бібліографічна система в інформаційно-комп'ютерному середовищі розвивається як організаційно-технічний комплекс, що характеризується наявністю управлінських, функціональних, методичних і технологічних взаємозв'язків в галузі створення, розповсюдження і використання бібліографічних ресурсів (продуктів і послуг). Формування державної бібліографічної системи спирається на основні положення Національної програми інформатизації України, що розроблені з довгострокових пріоритетів розвитку країни, спрямованих на входження держави у світовий інформаційний простір.
Активне впровадження сіткових технологій мережі Інтернет в Україні створює сприятливі умови для інтеграції бібліографічних систем у світовий інформаційний простір. Розвиток бібліографічних ресурсів у інформаційних ресурсах Інтернет - це явище нове для бібліотечно-бібліографічного співтовариства, недостатньо висвітлене як у зарубіжних, так і у вітчизняних наукових працях, особливо це стосується формування бібліографічної частини українського сегменту Інтернету. Вивчення та аналіз бібліографічних ресурсів Інтернету мають велике значення для інформаційно-документних структур, насамперед – бібліотек.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: БІБЛІОГРАФІЧНІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ В ІНФОРМАЦІЙНО-КОМП'ЮТЕРНОМУ СЕРЕДОВИЩІ: теорія, організація, технологія спеціальність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок