Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДУ РОЗРАХУНКУ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСУ ФІЛЬТРАЦІЇ МЕТАНУ З УРАХУВАННЯМ НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ ВУГЛЕПОРОДНОГО МАСИВУ, ЩО ПІДРОБЛЯЄТЬСЯ

РОЗРОБКА МЕТОДУ РОЗРАХУНКУ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСУ ФІЛЬТРАЦІЇ МЕТАНУ З УРАХУВАННЯМ НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ ВУГЛЕПОРОДНОГО МАСИВУ, ЩО ПІДРОБЛЯЄТЬСЯ

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДУ РОЗРАХУНКУ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСУ ФІЛЬТРАЦІЇ МЕТАНУ З УРАХУВАННЯМ НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ ВУГЛЕПОРОДНОГО МАСИВУ, ЩО ПІДРОБЛЯЄТЬСЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,84 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОТЕХНІЧНОЇ МЕХАНІКИ ім. М.С. ПОЛЯКОВА
КРУКОВСЬКА Вікторія Вікторівна
УДК [622.411.023.623:539.3](043.3)
РОЗРОБКА МЕТОДУ РОЗРАХУНКУ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСУ ФІЛЬТРАЦІЇ МЕТАНУ З УРАХУВАННЯМ НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ ВУГЛЕПОРОДНОГО МАСИВУ,
ЩО ПІДРОБЛЯЄТЬСЯ
05.15.11 – “Фізичні процеси гірничого виробництва”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова Національної академії наук України (ІГТМ НАН України), м. Дніпропетровськ.
Науковий керівник - академік НАН України, доктор технічних наук,
професор Булат Анатолій Федорович, директор ІГТМ НАН України (м. Дніпропетровськ)
Офіційні опоненти: доктор фіз.-мат. наук, професор
Приходько Олександр Анатолійович,
завідувач кафедри технічної механіки
Дніпропетровського національного університету
кандидат технічних наук
Дичковський Роман Омелянович,
доцент кафедри підземної розробки родовищ
Національного гірничого університету
(м. Дніпропетровськ)
Провідна установа: Український державний науково-дослідний
та проектно-конструкторський інститут гірничої геології, геомеханіки і маркшейдерської справи НАН України, відділ захисних пластів та управління станом гірського масиву (м. Донецьк)
Захист відбудеться "03" листопада 2006 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.188.01 при Інституті геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, 2-а, факс (0562) 46-24-26.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ІГТМ НАН України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, 2-а.
Автореферат розісланий "02"жовтня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук Перепелиця В.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Збільшення глибини розробки вугільних родовищ призводить до зміни параметрів напружено-деформованого стану гірського масиву у зоні впливу очисної виробки, інтенсифікації газовиділення з вугільних прошарків та метанонасичених порід, обумовлює збільшення притоку метану з порід покрівлі, що підробляються, до очисного вибою. В результаті ускладнюються умови праці на виїмковій дільниці, знижуються темпи видобутку вугілля, не реалізуються технічні можливості сучасної високопродуктивної видобувної техніки.
Зменшити газовиділення з гірських порід, що підробляються, у діючу лаву можливо шляхом їх своєчасного дренажу за допомогою дегазаційних свердловин. Така технологія широко застосовується на багатьох шахтах, небезпечних за газовим фактором. Практика показує, що далеко не всі дегазаційні свердловини працюють ефективно. Причини цього пов’язані з тим, що існуючі методи визначення параметрів дегазаційних систем не враховують особливостей геомеханічних процесів, що відбуваються у навколишньому вуглепородному масиві. А саме геомеханічні процеси визначають просторове розташування джерел метановиділення і часові параметри їх існування, що необхідно для цілеспрямованого закладання дегазаційних свердловин у конкретних гірничо-геологічних умовах.
Одним з шляхів вирішення цієї проблеми є сумісне дослідження геомеханічної поведінки гірського масиву і фільтрації метану у ньому на імітаційних комп’ютерних моделях.
У зв'язку з цим розробка методу розрахунку параметрів процесу фільтрації метану з урахуванням напружено-деформованого стану вуглепородного масиву, що підробляється, та встановлення закономірностей фільтрації метану є актуальною науково-прикладною задачею, яка має важливе практичне значення для вуглевидобувної галузі.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Дисертаційна робота виконана в рамках держбюджетної теми Інституту геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України № 74 “ Механіка гірських порід, техніка і технології безпечного видобування вугілля високонавантаженими лавами” (№ держ. реєстрації 0103U001629), та програми НАН України “Розробка технологій дегазації вугільних пластів з метою використання метану” (№ держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДУ РОЗРАХУНКУ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСУ ФІЛЬТРАЦІЇ МЕТАНУ З УРАХУВАННЯМ НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ ВУГЛЕПОРОДНОГО МАСИВУ, ЩО ПІДРОБЛЯЄТЬСЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок