Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОКАЗНИКИ ПРОСТОРОВО-ЧАСОВОЇ ТОЧНОСТІ КИДКОВИХ ДІЙ ЯК КРИТЕРІЙ ВІДБОРУ ЮНИХ ГАНДБОЛІСТІВ

ПОКАЗНИКИ ПРОСТОРОВО-ЧАСОВОЇ ТОЧНОСТІ КИДКОВИХ ДІЙ ЯК КРИТЕРІЙ ВІДБОРУ ЮНИХ ГАНДБОЛІСТІВ

Назва:
ПОКАЗНИКИ ПРОСТОРОВО-ЧАСОВОЇ ТОЧНОСТІ КИДКОВИХ ДІЙ ЯК КРИТЕРІЙ ВІДБОРУ ЮНИХ ГАНДБОЛІСТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,92 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ
І СПОРТУ УКРАЇНИ
КРОПИВНИЦЬКА ТЕТЯНА АНАТОЛІЇВНА
УДК: 796.322 – 053.7
ПОКАЗНИКИ ПРОСТОРОВО-ЧАСОВОЇ ТОЧНОСТІ
КИДКОВИХ ДІЙ ЯК КРИТЕРІЙ ВІДБОРУ
ЮНИХ ГАНДБОЛІСТІВ
24.00.01 - Олімпійський і професійний спорт
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук
з фізичного виховання і спорту
Київ - 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті фізичного виховання і спорту України, Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту
Науковий керівник
кандидат біологічних наук, професор
Національний університет фізичного виховання і спорту України,
професор кафедри біології людини НУФВСУ
Офіційні опоненти:
доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор
Лісенчук Геннадій Анатолійович,
Національний університет фізичного виховання і спорту України,
професор кафедри футболу НУФВСУ;
кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент
Тимошенко Олексій Валерійович,
Національний педагогічний університет ім. Н.П. Драгоманова,
директор інституту фізичного виховання і спорту
Провідна установа Львівський державний інститут фізичної культури, кафедра анатомії і фізіології; Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту, м. Львів
Захист відбудеться 6 грудня 2005 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.829.01 Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
Автореферат розісланий “2” листопада 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.І. Воронова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Прискорений прогрес сучасного спорту та значне загострення конкуренції на міжнародній спортивній арені висувають високі вимоги до процесу спортивного вдосконалення. Наряду з методично правильно побудованим навчально-тренувальним процесом необхідною є висока ефективність відбору на всіх етапах підготовки (Платонов В.М., 1990, 2004).
У процесі відбору та орієнтації доцільно використовувати ті показники, які мають велике значення для досягнення спортивного результату. У гандболі однією з найважливіших дій є кидок м’яча у ворота. Саме від просторово-часової точності кидків залежить результативність гри в нападі.
Точність рухів спортсменів вивчалася багатьма авторами. У гандболі цій проблемі присвячено праці таких авторів, як К.А. Кеберлинський (1966), А.Г. Амханицький, Є.В. Канівський (1970), у баскетболі – Т. Бедда (1977), А. Мадхі (1980), О.В. Тимошенко (1997), у футболі – М.П. Дудін (2002), А. Скурвідас, А. Віцевас, Г. Манкус (1998) та ін. В.К. Бутаєвим (1991) вивчався вплив навантаження на точнісні рухи баскетболістів, тенісистів і футболістів.
Точнісні спортивні дії гравців мають виражені риси функціональної системи тому, що в наявності результат дії – просторово-часова точність кидків, що є системоутворюючим чинником. Кидок м'яча оцінюється такими критеріями: своєчасність вибору моменту для виконання кидка, швидкість польоту м'яча і точність влучення у ворота. Таким чином, результативність кидка ґрунтується на просторово-часовій точності, що, як системоутворюючий чинник, формує морфофункціональні властивості організму спортсмена.
Питання взаємодії рухових і вегетативних функцій під час м'язової діяльності вивчалося різними авторами (Волков І.П., 1999; Глазиріна П.В., 1983; Приймаков О.О., 1990, 1996). Однак наукового аналізу взаємозв'язків соматичних, вегетативних функцій і точності спортивних дій у доступній нам літературі знайти не вдалося.
Вивчення впливу соматовегетативної інтеграції функцій на просторово-часові параметри кидків юних гандболістів є, на наш погляд, одним з актуальних питань спортивної підготовки. У різні вікові періоди точність кидка може мати різну морфофункціональну та координаційну обумовленість, і знання вікових особливостей формування просторово-часової структури точнісних дій, їхньої залежності від розвитку і становлення провідних функціональних систем дозволить підвищити ефективність цих дій, а отже і результативність гри в нападі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПОКАЗНИКИ ПРОСТОРОВО-ЧАСОВОЇ ТОЧНОСТІ КИДКОВИХ ДІЙ ЯК КРИТЕРІЙ ВІДБОРУ ЮНИХ ГАНДБОЛІСТІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок