Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕМБРІОЛОГІЯ ВИДІВ ТРИБИ POTENTILLEAE (ROSACEAE)

ЕМБРІОЛОГІЯ ВИДІВ ТРИБИ POTENTILLEAE (ROSACEAE)

Назва:
ЕМБРІОЛОГІЯ ВИДІВ ТРИБИ POTENTILLEAE (ROSACEAE)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,99 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ БОТАНІКИ ІМЕНІ М.Г. ХОЛОДНОГО
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
КРЧ
ХРИСТИНА ЛЮДВИГІВНА
Індекс УДК 581.3: 582.711.71
ЕМБРІОЛОГІЯ ВИДІВ ТРИБИ POTENTILLEAE
(ROSACEAE)
03.00.05 – ботаніка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі ботаніки Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор біологічних наук, професор,
Мандрик Віра Юріївна,
Ужгородський національний
університет, професор
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор,
член – кореспондент НАН України,
Кордюм Єлизавета Львівна,
Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного
НАН України, завідувач відділом
клітинної біології та анатомії;
доктор біологічних наук, професор,
Барна Микола Миколайович,
Тернопільський державний педагогічний
університет ім. В. Гнатюка, завідувач кафедри ботаніка, декан хіміко-біологічного факультету
Провідна установа: Інститут екології Карпат НАН України, м. Львів
Захист відбудеться “ 5 ” квітня 2004р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.211.01 Інституту ботаніки імені М.Г. Холодного НАН України за адресою: 01601, Київ, вул. Терещенківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту ботаніки імені М.Г. Холодного НАН України за адресою: вул. Велика Житомирська, 28.
Автореферат розісланий “ 4 ” березня 2004р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Виноградова О.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Триба Potentilleae за обсягом є однією із найбільших в межах підродини Rosideae родини Rosaceae. Для значної кількості родів триби властива складна таксономічна структура, яка обумовлена поліморфізмом та поліплоїдією. Окремі види обширних родів в систематичному відношенні є комплексними. Одночасно у межах триби є роди, що містять константні диплоїдні види. Для представників триби характерні різні форми насінної репродукції – статевий процес та апоміксис.
Особливістю триби є наявність різних форм апоміксису: диплоспорія-партеногенез, апоспорія-партеногенез, псевдогамія (індукований партеногенез), апогаметія. Різноманітність форм апоміксису в межах видів триби свідчить про пластичність репродуктивного процесу.
Ембріологічні дослідження факультативних апоміктів, які є домінантними в межах триби Potentilleae, на популяційному рівні дають можливість встановити наявність або відсутність в локальних популяціях агамно-статевих комплексів з перевагою в них статевого відтворення або апоміксису. Визначення співвідношення статевого процесу і апоміксису та вивчення їх динаміки має важливе значення для вирішення питання відновлення природних популяцій.
Актуальність теми. Актуальність теми випливає із необхідності більш глибокого пізнання процесів репродукції та вивчення способів розмноження, а отже, відновлення природних популяцій лікарських, зникаючих та інших цінних в господарському відношенні видів родини Rosaceae.
Триба Potentilleae малодосліджена в ембріологічному відношенні (K. Schnarf 1929, 1931, B. Lidforss 1905, 1907, 1914, A. Gustafsson 1931, 1946, A. Rutishauser 1946, 1947). Роди Dryas L. і Parageum Nakai et Hara досліджені фрагментарно. Літературні дані з ембріології видів Potentilla alba L. та P. reptans L. – відсутні. Ембріологічні дослідження інших родів в межах Карпатського регіону носять фрагментарний характер і не дають розгорнутої картини всього циклу ембріонального процесу (C. Rudloff, 1930; H. Hunziker, 1954; G. Smith 1963; S. Asker 1966, 1967, 1970, 1971, 1977).
Майже поза увагою дослідників залишилась чоловіча генеративна сфера, що має істотне значення для з’ясування причин різних аномалій під час мейозу, стерильності пилкових зерен. Апоміксис сприяє відновленню популяцій, але особини успадковують тільки материнські ознаки.
Зміна способу репродукції виду в свою чергу змінює генетичну структуру популяцій. Тому вивчення особливостей репродукції та співвідношення статевого відтворення і апоміксису в популяціях є одним із актуальних питань репродуктивної біології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕМБРІОЛОГІЯ ВИДІВ ТРИБИ POTENTILLEAE (ROSACEAE)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок