Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Становлення та розвиток регіональних механізмів інтеграції України до Європейського Союзу

Становлення та розвиток регіональних механізмів інтеграції України до Європейського Союзу

Назва:
Становлення та розвиток регіональних механізмів інтеграції України до Європейського Союзу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,25 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Лавренчук Андрій Олександрович
УДК 351:303(327)
Становлення та розвиток
регіональних механізмів інтеграції України
до Європейського Союзу
25.00.02 - механізми державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
КИЇВ - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник - | доктор філософських наук, професор
РЕБКАЛО Валерій Андрійович,
Національна академія державного управління
при Президентові України,
завідувач кафедри політології.
Офіційні опоненти: | доктор наук з державного управління, доцент
ЮРЧИШИН Василь Володимирович,
Національна академія державного управління
при Президентові України,
професор кафедри економічної політики;
кандидат юридичних наук, доцент
ПУХТИНСЬКИЙ Микола Олександрович,
Фонд місцевого самоврядування України,
голова.
Провідна установа - | Національний інститут стратегічних досліджень, відділ проблем європейської інтеграції, м. Київ.
Захист відбудеться 25 червня 2004 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.810.01 в Національній академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20, к. 212.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії державного управління при Президентові України (03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20).
Автореферат розісланий 24 травня 2004 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.К.Майборода


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливим аспектом інтеграційних процесів у Європі виступає налагодження наднаціонального, міждержавного, міжрегіо-наль-ного, а також транскордонного співробітництва. Об’єктивною необхід-ністю успішної європейської інтеграції України є розвиток соціально-еконо-мічного потенціалу її адміністративно-територіальних одиниць, вклю-чених до загальноєвропейської системи регіональної кооперації.
Інституціоналізація регіонального співробітництва є невід’ємним елементом загальнонаціональної політики України щодо вступу до Світової орга-нізації торгівлі, інтеграції в Європейський Союз, євроатлантичної інтегра-ції, участі в інших європейських регіональних організаціях. Таким чином, однаковою мірою забезпечуються як загальнодержавні, так і регіональні соціально-економічні та суспільно-політичні інтереси.
Європейський досвід регіонального розвитку, його інтеграційно-інсти-туціональне забезпечення дає можливість провести системне дослідження проблемних питань, що виникають у процесі міжрегіонального співробіт-ництва. Саме тому актуалізується комплексне дослідження й теоретичне узагальнення набутого Україною як позитивного досвіду впровадження регіональних механізмів регулювання єврорегіонального співробітництва, так і проблем, що стримують ці процеси. Для забезпечення зростаючої активності регіонів України в реалізації євроінтеграційної політики потрібні постійний пошук нових стратегій та механізмів міжрегіонального співробітництва, залучення досвіду функціонування єврорегіонів.
Аналіз глибинних процесів євроінтеграційного розвитку на нинішньому етапі реформування всієї системи управління Українською державою є важливим, насамперед, для розуміння об’єктивних тенденцій формування національних механізмів управління політичними та соціально-економічними процесами, становлення національної стратегії та впровадження адекватної державної політики. До таких процесів на сучасному етапі розвитку держави слід віднести, передусім, формування інноваційних економічних, політико-правових та соціальних інтеграційних стратегій наднаціонального, національ-ного та регіонального співробітництва з посиленням акцентів щодо регіона-лі-зації суспільних відносин.
Науковий аналіз окремих аспектів проблем становлення та розвитку регіональ-них механізмів управління й координації інтеграційних процесів здійснювався у працях вітчизняних та зарубіжних вчених: В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Становлення та розвиток регіональних механізмів інтеграції України до Європейського Союзу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок