Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Управління конкурентоспроможністю підприємства на світових ринках

Управління конкурентоспроможністю підприємства на світових ринках

Назва:
Управління конкурентоспроможністю підприємства на світових ринках
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,47 KB
Завантажень:
237
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Національна академія наук україни
інститут економіки промисловості
Янковський Микола Андрійович
УДК 338.24:658.1:339.13
Управління
конкурентоспроможністю
підприємства на світових ринках
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Донецьк - 2005
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант – доктор економічних наук, професор Макогон Юрій Володимирович, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), завідуючий кафедрою "Міжнародна економіка".
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Бузько Ірина Романівна,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України (м. Луганськ), завідуюча кафедрою “Міжнародна економіка”;
доктор економічних наук, професор Мокій Анатолій Іванович, Львівська комерційна академія Укоопспоживспілки (м. Львів), проректор з наукової роботи;
доктор економічних наук, професор Філіпенко Антон Сергійович, Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України (м. Київ), завідуючий кафедрою “Світове господарство і міжнародні економічні відносини”.
Провідна установа – Національний інститут стратегічних досліджень (м. Київ), відділ економічної та соціальної стратегії.
Захист відбудеться “20” травня 2005 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “19” квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Процес реформування економіки України та її інтеграції в систему світогосподарських зв'язків супроводжувався низкою негативних структурних змін, що не сприяло зростанню ефективності від участі в міжнародному розподілі праці. Особливо яскраво ці протиріччя відбилися через формування неефективної структури зовнішньої торгівлі країни і закріплення цієї тенденції у міру розширення зовнішньоекономічних зв'язків.
З огляду на те що зовнішньоторговельний оборот країни майже збігається з величиною її ВВП, актуальним є дослідження конкурентоспроможності окремих українських підприємств експорто-орієнтованих галузей на світових ринках. Зовнішньоекономічна діяльність є важливою і невід'ємною сферою господарювання, разом з тим вона ускладнює розуміння конкурентоспроможності в результаті розширення конкурентного простору, а також значною мірою доповнює систему регуляторів конкурентного середовища на наднаціональному рівні. У сучасних умовах глобалізації та інтернаціоналізації економічних відносин зовнішньоекономічна діяльність підприємств відіграє не тільки прогресивну роль, коли забезпечує участь країни в міжнародному розподілі праці та сприяє посиленню конкурентної боротьби на внутрішньому і світовому ринках, але й формує певну загрозу економічній безпеці країни, яка вживає заходів щодо інтеграції у світовий економічний простір, використовуючи конкурентні переваги, засновані винятково на дешевині використовуваних у виробництві ресурсів. А ці переваги, як показує світовий досвід, украй хитливі.
У зв'язку з цим особливого значення набуває необхідність створення принципово нової системи управління конкурентоспроможністю підприємства, яка б ураховувала не тільки потреби максимальної реалізації наявних переваг порівняно з конкурентами, але і необхідність сталого підвищення конкурентоспроможності підприємства і всіх систем (регіону, галузі, національної економіки), елементом яких є підприємство, що визначає актуальність діагностики і розв'язання проблеми одночасно на мікро- і макрорівнях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: Управління конкурентоспроможністю підприємства на світових ринках

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок