Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИДАВНИЧА ТА РЕДАКТОРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ МИХАЙЛА МАКСИМОВИЧА

ВИДАВНИЧА ТА РЕДАКТОРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ МИХАЙЛА МАКСИМОВИЧА

Назва:
ВИДАВНИЧА ТА РЕДАКТОРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ МИХАЙЛА МАКСИМОВИЧА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,77 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Рясна Олена Олександрівна
УДК 070.41 (092) : 94 (477) (092)
ВИДАВНИЧА ТА РЕДАКТОРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
МИХАЙЛА МАКСИМОВИЧА
Спеціальність 10.01.08 – журналістика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата філологічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі видавничої справи та редагування Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Тимошик Микола Степанович,
Інститут журналістики Київського Національного університету імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри
видавничої справи та редагування
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Лизанчук Василь Васильович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри радіомовлення і телебачення
кандидат філологічних наук, професор
Полковенко Віктор Васильович,
Головна редакція зводу пам’яток історії та культури
України при УЕ ім. М. Бажана, науковий редактор
Провідна установа: Українська академія друкарства ім. Івана Федорова (Львів),
Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться “14” грудня 2004 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, Інститут журналістики.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розіслано “13” листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор філологічних наук, професор Н. М. Сидоренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Умови незалежного політичного розвитку України дають можливість науково об’єктивно і з позицій української державності осмислювати та оцінювати практично всі сторони суспільного, громадсько-політичного життя, економіки і культурології. Особливо це стосується такої важливої проблеми, як розвиток видавничої справи в Україні і зокрема внесок у становлення українського друкарства М. Максимовича – однієї з найвизначніших постатей наукового та культурного життя України першої половини ХІХ століття.
Актуальність теми дослідження зумовлюється необхідністю комплексного вивчення діяльності М. Максимовича як видавця і редактора альманахів та інших видів видавничої продукції.
М. Максимович відомий нам як природознавець, філолог, історик та фольклорист. Часом непросто визначити, якій науці він віддавав перевагу. Але однозначно головною ознакою усієї спадщини вченого є її національна спрямованість, служіння інтересам українства. І якщо подивитися на доробок М. Максимовича під цим кутом зору, то з певністю можна сказати, що історія України для нього була однією з основних наук, адже з позицій українського вченого написані не лише його історичні, а й мовознавчі, літературознавчі праці, а також дослідження з фольклористики. Протягом багатьох десятиліть учені по-різному підходили до тлумачення наукових та громадянських поглядів М. Максимовича. Однак не завжди їх твердження і висновки були науково виваженими й об’єктивними.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрям дослідження пов’язаний з науково-дослідною держбюджетною темою № БФ-045-01 “Системи масової комунікації та світовий інформаційний простір” Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Текст дисертації може бути використаний для створення навчального посібника для студентів Інституту журналістики.
Метою роботи є комплексний аналіз видавничого, редакторського і наукового доробку М. Максимовича у контексті становлення та розвитку української видавничої справи і журналістики.
Досягнення поставленої мети передбачає розв’язання таких завдань.
1. Висвітлити особливості початкового періоду журналістської та видавничої діяльності М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВИДАВНИЧА ТА РЕДАКТОРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ МИХАЙЛА МАКСИМОВИЧА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок