Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ ВЕДЕННЯ ПОЛОГІВ У ЖІНОК ІЗ КЛІНІЧНО ВУЗЬКИМ ТАЗОМ

ОПТИМІЗАЦІЯ ВЕДЕННЯ ПОЛОГІВ У ЖІНОК ІЗ КЛІНІЧНО ВУЗЬКИМ ТАЗОМ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ ВЕДЕННЯ ПОЛОГІВ У ЖІНОК ІЗ КЛІНІЧНО ВУЗЬКИМ ТАЗОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,71 KB
Завантажень:
215
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
імені П. Л. ШУПИКА
СУЛІМА ГАННА МИКОЛАЇВНА
УДК 618.39:616.718.19
ОПТИМІЗАЦІЯ ВЕДЕННЯ ПОЛОГІВ У ЖІНОК
ІЗ КЛІНІЧНО ВУЗЬКИМ ТАЗОМ
14. 01. 01 – акушерство та гінекологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Кримському державному медичному університеті
імені С. І. Георгієвського МОЗ України
Науковий керівник
доктор медичних наук, професор
Баскаков Петро Миколайович,
Кримський державний медичний університет імені С. І. Георгієвського
МОЗ України, професор кафедри акушерства, гінекології та перинатології факультету післядипломної освіти
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Сенчук Анатолій Якович,
Медичний інститут Української асоціації народної медицини МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології
доктор медичних наук, професор
Гнатко Олена Петрівна,
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології № 
Захист відбудеться 1 лютого 2008 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.02 при Національній медичній академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика МОЗ України (04112, м. Київ,
вул. Дорогожицька, 9)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика МОЗ України (04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9)
Автореферат розісланий 13 грудня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Т. Г. Романенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У проблемі зниження материнської та перинатальної патології особливе значення мають питання, пов’язані з профілактикою і ранньою діагностикою ускладнень під час вагітності та пологів. Особливу увагу серед різних станів ризику для матері й новонародженого приділяють клінічно вузькому тазу, оскільки найбільший відсоток перинатальної смертності і тяжкого материнського травматизму спостерігається саме у разі цієї патології.
За даними різних авторів клінічно вузький таз зустрічається у 0,5-1,7% випадків усіх пологів (В. В. Ковалев и соавт., 2002; Т. К. Пучко, 2003). Частота клінічно вузького таза залишається такою ж, як і у попередні роки, що можна з одного боку пояснити зниженням числа жінок із анатомічно вузьким тазом (2-4%), а з іншого – збільшенням кількості пологів великим плодом – 13% (Е. А. Чернуха и соавт., 2005).
Роботами Калганової Р. І. (1965) було доведено, що звуження таза саме по собі не передбачає результату пологів, і таз матері можна оцінювати тільки у сукупності з розмірами плода, характером пологової діяльності, особливостями механізму пологів. І якщо діагностику та клініку функціонально вузького таза вивчено достатньо, то питання прогнозування й тактики ведення залишаються актуальними і потребують подальшого розроблення. Сучасні наукові праці з даної тематики в Україні майже відсутні.
В останні роки вітчизняними і закордонними дослідниками за допомогою ехографії було досягнуто значних успіхів у впровадженні в акушерську практику нових діагностичних методів, заснованих на сучасних наукових досягненнях. Провідна роль серед цих методів належить ультразвуковому дослідженню у зв'язку з його високою інформативністю, неінвазивністю, доступністю і відносною простотою проведення (С. Б. Куринов и соавт., 2001; И. А. Озерская и соавт., 2001). Але незважаючи на широке використання ультразвукових методів дослідження в акушерстві, вони майже не використовуються з метою прогнозування і ранньої діагностики клінічно вузького таза, що і стало підставою для проведення цього наукового дослідження.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Виконана науково-дослідна робота є фрагментом наукової роботи кафедри акушерства, гiнекологiї та перинатології Кримського державного медичного університету ім. С. I. Георгiєвськ-ого “Прогнозування, профілактика та лікування патології репродуктивної системи жінки” (№ державної реєстрації 0102U006916, Шифр 02/11).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ ВЕДЕННЯ ПОЛОГІВ У ЖІНОК ІЗ КЛІНІЧНО ВУЗЬКИМ ТАЗОМ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок