Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕРЕДШЛЮБНА ВЕСІЛЬНА ОБРЯДОВІСТЬ УКРАЇНЦІВ БУКОВИНИ (кін. ХІХ – ХХ ст.)

ПЕРЕДШЛЮБНА ВЕСІЛЬНА ОБРЯДОВІСТЬ УКРАЇНЦІВ БУКОВИНИ (кін. ХІХ – ХХ ст.)

Назва:
ПЕРЕДШЛЮБНА ВЕСІЛЬНА ОБРЯДОВІСТЬ УКРАЇНЦІВ БУКОВИНИ (кін. ХІХ – ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,58 KB
Завантажень:
525
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
КОЖОЛЯНКО Олена Віталіївна
УДК 392.5 (477.85)
ПЕРЕДШЛЮБНА ВЕСІЛЬНА ОБРЯДОВІСТЬ УКРАЇНЦІВ БУКОВИНИ (кін. ХІХ – ХХ ст.)
Спеціальність 07.00.05 – Етнологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Івано-Франківськ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі етнології, античної та середньовічної історії Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Боднарюк Богдан Михайлович,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича,
докторант кафедри етнології, античної та середньовічної історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Франко Оксана Омелянівна,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
професор кафедри етнології
кандидат історичних наук, доцент
Петрова Наталія Олександрівна, Одеський національний університетімені І.І. Мечникова, доцент кафедри археології та етнології України
Провідна установа: Київський національний університет імені
Тараса Шевченка, кафедра етнології та краєзнавства
Захист відбудеться 16 січня 2006 р. о 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 20.051.05 Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79)
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79)
Автореферат розіслано 12 грудня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Я. Райківський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В традиційній культурі українців весілля як обрядовий інститут є найколоритнішим і разом з тим найконсервативнішим, і це дає змогу використовувати його як джерело для вивчення різноманітних сфер життя, простежити складний і тривалий шлях еволюції й трансформації суспільства та культури народу. Для дослідження цих процесів потрібне відтворення весільної обрядовості як системи, що складається з низки різноманітних обрядів.
Передшлюбна весільна обрядовість українців Буковини в основних рисах подібна до весільної обрядовості в інших регіонах України. Разом з тим, на Буковині відзначається багато специфічних елементів обрядодій, які мають певну варіантність у межах рівнинної зони (Прутсько-Дністровське межиріччя), передгірної зони (Серетсько-Прутське межиріччя та причеремоський район) і гірської зони (Буковинська Гуцульщина).
В умовах урбанізаційних процесів, які активізувались з середини ХХ ст. і тривають до наших днів, багато весільних звичаїв і обрядів, які носили позитивне морально-виховне навантаження, в обрядовій практиці сьогодення втрачені частково або повністю. Призабуті в життєвій практиці українців Буковини значення і символіка як цілих комплексів весільних обрядів, так і окремих їх елементів.
Проблематика передшлюбної весільної обрядовості українців Буковини до цього часу не знайшла належного висвітлення у науковій літературі.
Дослідження передвесільних обрядів українців Буковини є важливим у світлі завдань етнологічної науки незалежної України. Тому проблема наукового вивчення, розробки наукових рекомендацій і практичних сценаріїв передшлюбної весільної обрядовості на основі певних традиційних елементів обрядодій є особливо актуальною.
Регіональна передшлюбна весільна обрядовість до теперішнього часу залишається малодослідженою. Стан дослідження весільної обрядовості буковинців вимагає праці, яка б ґрунтувалась на великій кількості джерельного етнографічного матеріалу, що існує нині і з кожним роком поповнюється. Ця тема потребує цілісного, що спирається на весь комплекс наявних джерел, узагальнюючого етнологічного дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане у рамках наукової програми кафедри етнології, античної та середньовічної історії Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича „Актуальні проблеми етнології та археології України”, затвердженої на засіданні вченої ради ЧНУ (протокол №2 від 27.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПЕРЕДШЛЮБНА ВЕСІЛЬНА ОБРЯДОВІСТЬ УКРАЇНЦІВ БУКОВИНИ (кін. ХІХ – ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок