Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІМУНОМОДУЛЮЮЧІ ВЛАСТИВОСТІ ПРОТИВІРУСНОГО ПРЕПАРАТУ ІЗАТІЗОН

ІМУНОМОДУЛЮЮЧІ ВЛАСТИВОСТІ ПРОТИВІРУСНОГО ПРЕПАРАТУ ІЗАТІЗОН

Назва:
ІМУНОМОДУЛЮЮЧІ ВЛАСТИВОСТІ ПРОТИВІРУСНОГО ПРЕПАРАТУ ІЗАТІЗОН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,64 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Болсунова Ольга Ігорівна
УДК 615.2:612.017+573.3
ІМУНОМОДУЛЮЮЧІ ВЛАСТИВОСТІ ПРОТИВІРУСНОГО ПРЕПАРАТУ
ІЗАТІЗОН
03.00.09 – імунологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації
на здобуття вченого ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті молекулярної біології і генетики НАН України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Малижев Вадим Олексійович,
завідувач лабораторії клінічної імунології Укр. НПЦ ендокринної хірургії і трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України
Науковий консультант: кандидат медичних наук, доцент
Потопальський Анатолій Іванович,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України, завідувач лабораторії модифікації структури біологічно активних речовин
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник Гавриленко Тетяна Іллівна, Інститут кардіології
ім. М.Д. Стражеска АМН України, керівник
відділу імунології,
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Галазюк Людмила Веніамінівна, Інститут педіатрії, акушрства і гінекології АМН України, лабораторія імунології.
Провідна установа: Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця.
Захист дисертації відбудеться „28” вересня 2004р. о 14.00 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.14 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03127, м.Київ, проспект Глушкова, 2, корпус 12, біологічний факультет, ауд.433 (конференцзал)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розіслано „20” серпня 2004р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук О.В.Молчанець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИТКА РОБОТИ
Актуальність теми. Необхідність посилення боротьби з інфекційними хворобами постійно зростає, що ставить завдання розширення арсеналу противірусних засобів та вивчення механізмів їхньої дії. Останнім часом спалахи багатьох вірусних хвороб набувають загрозливого характеру і виходять на одне з чільних місць з-поміж захворювань людини та тварин [Покровский В.В. 1996]. Так, наприклад, антитіла до вірусу простого герпесу типу 1 і 2 (ВПГ 1 та ВПГ 2) виявляються у 98-100% дорослого населення [Baichwal V.R., 1988]. За літературними даними [Hill J.M., 1990р. та ін.] ВПГ уражає 30-40% населенння в другій половині життя, а смертність від герпетичної вірусної інфекції стоїть на другому місці після грипу як причина смерті від вірусних інфекцій і складає 15,8% [Степанчук В.А., 2002].
Для успішної боротьби з інфекційними хворобами необхідні противірусні препарати, які б не зашкоджували життєдіяльності самої клітини і мали, окрім того, імуномодулюючу дію. Попри те, що існуючі противірусні препарати мають низку позитивних властивостей, пошук ефективних хіміотерапевтичних засобів для лікування та профілактики вірусних інфекцій триває у зв’язку з тим, що віруси набувають стійкості до препартів, що використовуються на практиці. Це актуалізує подальші дослідження різноманітних як природних, так і синтезованих речовин на наявність противірусної активності та імуномодулюючої дії. Як правило, пошуки синтетичних лікарських препаратів противірусної дії проводили серед різноманітних органічних сполук з противірусною активністю [Альберт А., 1971, Першин Г.Н., 1973]: це неприродні нуклеозиди, похідні бензимедазолу, циклічні аміни, тіосемикарбазони, карбонільні сполуки та ін. По суті, сучасна хіміотерапія базується, на використанні метаболітного ефекту аналогів нуклеозидів та противірусного ефекту похідних адамантину [Поляк Р.Я., 1986].
За останні десятиріччя виконано чимало робіт, присвячених створенню та вивченню нових противірусних препаратів [Hozein Z.A., 1997], Серед них похідні ізатіну, зокрема N-метил-ізатін-?-тіосемикарбазон (ІВТ), або метисазон та його похідні. Згадані сполуки мають широку противірусну дію in vitro в дозах, які в 100-1000 разів нижче від токсичних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІМУНОМОДУЛЮЮЧІ ВЛАСТИВОСТІ ПРОТИВІРУСНОГО ПРЕПАРАТУ ІЗАТІЗОН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок