Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА ДІТЕЙ ДО ШКОЛИ В УМОВАХ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ

ПІДГОТОВКА ДІТЕЙ ДО ШКОЛИ В УМОВАХ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ

Назва:
ПІДГОТОВКА ДІТЕЙ ДО ШКОЛИ В УМОВАХ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,01 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Криворізький державний педагогічний університет
Федорович Людмила Олександрівна
УДК 373.2.018(043.3)
ПІДГОТОВКА ДІТЕЙ ДО ШКОЛИ
В УМОВАХ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ
13.00.09 - теорія навчання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Кривий Ріг - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Полтавському державному педагогічному університеті ім. В.Г.Короленка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Бойко Алла Микитівна,
Полтавський державний педагогічний
університет ім. В.Г.Короленка,
проректор з наукової роботи, завідувач кафедри.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Богуш Алла Михайлівна,
Південноукраїнський (м. Одеса) державний
педагогічний університет ім. К.Д.Ушинського,
завідувач кафедри теорії і методики
дошкільної освіти;
кандидат педагогічних наук,
Тарапака Наталія Володимирівна,
Кіровоградський обласний інститут
післядипломної педагогічної освіти,
завідувач кафедри методики дошкільного
виховання та початкової освіти.
Провідна установа: | Запорізький державний університет,
кафедра управління і соціальної педагогіки, Міністерство освіти і науки України,
м. Запоріжжя.
Захист відбудеться 15 травня 2003 року о 12.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 09.053.01 у Криворізькому державному педагогічному університеті за адресою: 50086, м. Кривий Ріг, проспект Гагаріна, 54, ауд. 230.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Криворізького державного педагогічного університету (50086, м. Кривий Ріг, проспект Гагаріна, 54).
Автореферат розісланий 14 квітня 2003 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Б.Штельмах
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Реформаційні процеси, що відбуваються у вітчизняному і світовому освітньому просторі, зумовлюють нагальність розв’язання комплексних соціально-педагогічних завдань, одним із яких є перехід до систематичного навчання дітей з 6-и років (”Закон про загальну середню освіту” (1999 р.), Постанова ”Про поетапний перехід до 12-річної освіти” (2000 р.), Національна доктрина розвитку освіти України у ХХІ столітті (2001 р.),”Закон про дошкільну освіту” (2001 р.), що неможливе без подальшого дослідження проблеми дитинства.
Перехід від дошкільного до молодшого шкільного дитинства є одним із найбільш відповідальних періодів у життєвому циклі людини. Тому пошук інноваційних шляхів підготовки дітей до школи, що забезпечило б „озброєння їх не стільки премудростями шкільної науки, скільки наукою життя, адекватного сприйняття світу” Кремень В.Г. Про підсумки роботи загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів у 2001/2002 навчальному році та основні завдання на новий навчальний рік // Педагогічна газета. –– 2002. –– серпень-вересень. — № 8-9. –– С. 1., набуває в сучасних умовах особливого значення. Підготовку дітей до школи розглядаємо як особистісне становлення кожної дитини, її фізичний, психічний і соціальний розвиток відповідно до індивідуальних можливостей, що зумовлює поступову інтеграцію дошкільника у шкільне життя.
Сучасний стан підготовки до школи не забезпечує літичного переходу дитини до нового соціокультурного середовища, зводиться, здебільшого, лише до формування конкретних навичок навчальної діяльності. Причини цього мають соціально-педагогічний і організаційно-методичний характер. Загострюється суперечність між наявними передумовами піднесення ефективності процесу підготовки дітей до школи і відсутністю науково обґрунтованих педагогічних умов, що забезпечили б його доцільну організацію, відповідний зміст та засоби. Подоланню цієї суперечності найбільшою мірою сприяє навчально-виховний комплекс, де досягається особистісно орієнтована підготовка і гуманістична система взаємовідносин дитини і дорослих, наступність у діяльності сім’ї, дошкільного закладу і школи, їх взаємодія, неперервність дошкільної і початкової освітніх ланок, створюється єдиний соціально-педагогічний простір для успішного формування цілісної особистості дошкільника і першокласника.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ПІДГОТОВКА ДІТЕЙ ДО ШКОЛИ В УМОВАХ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок