Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИБІР РАЦІОНАЛЬНИХ ПАРАМЕТРІВ СИСТЕМИ КОМБІНОВАНОГО ЗБУДЖЕННЯ ВИСОКОМОМЕНТНИХ ВЕНТИЛЬНИХ ДВИГУНІВ

ВИБІР РАЦІОНАЛЬНИХ ПАРАМЕТРІВ СИСТЕМИ КОМБІНОВАНОГО ЗБУДЖЕННЯ ВИСОКОМОМЕНТНИХ ВЕНТИЛЬНИХ ДВИГУНІВ

Назва:
ВИБІР РАЦІОНАЛЬНИХ ПАРАМЕТРІВ СИСТЕМИ КОМБІНОВАНОГО ЗБУДЖЕННЯ ВИСОКОМОМЕНТНИХ ВЕНТИЛЬНИХ ДВИГУНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,31 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНиЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Зюзін Дмитро Юрійович
УДК 621.313.13
ВИБІР РАЦІОНАЛЬНИХ ПАРАМЕТРІВ
СИСТЕМИ КОМБІНОВАНОГО ЗБУДЖЕННЯ
ВИСОКОМОМЕНТНИХ ВЕНТИЛЬНИХ ДВИГУНІВ
Спеціальність 05.09.01 – Електричні машини і апарати
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Омельяненко Віктор Іванович,
Національний технічний університет “Харківський
політехнічний інститут”,
завідувач кафедри електричного транспорту та тепловозобудування.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Мілих Володимр Іванович,
Національний технічний університет “Харківський
політехнічний інститут”,
завідувач кафедри електричних машин;
кандидат технічних наук, доцент
Демченко Геннадій Володимирович,
Донецький національний технічний університет,
доцент кафедри електромеханіки і теоретичних основ
електротехніки.
Провідна установа: Інститут електродинаміки Національної
академії наук України, м. Київ.
Захист відбудеться „10” листопада 2005 р. о 12-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.08 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут”
за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий „07” жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Марков В.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В даний час в електроприводах металоріжучих верстатів, в залізничному транспорті і в інших областях техніки потрібні різні типи високомоментних електродвигунів. Одним із шляхів створення таких двигунів є застосування у них збудження від постійних магнітів. Проте, зважаючи на виникнення “стопорних” режимів при роботі, виникає небезпека розмагнічування постійних магнітів. Для запобігання цього застосовуються висококоерцитивні постійні магніти з товщиною значно більше, ніж вимагається для роботи в номінальних режимах таких двигунів. Це пов'язано з великими додатковими витратами. Одним з шляхів подолання цієї проблеми є застосування комбінованої системи збудження. При такій системі збудження магнітний потік створюється послідовно включеними джерелами магніторушійної сили (МРС) двох типів: магнітним (постійні магніти) і електромагнітним (обмотка збудження). Проте апробований алгоритм визначення параметрів комбінованого збудження та їх вплив на робочі властивості електродвигунів зараз відсутній. Вказана обставина при проектуванні створює проблеми з отриманням заданих робочих властивостей і характеристик двигунів такого типу. Тому дана робота, в якій розглядаються наукові основи проектування високомоментних двигунів комбінованого збудження, що направлена на зменшення витрати матеріалів постійних магнітів і стабілізацію їх роботи в “стопорних” режимах за рахунок використовування підмагнічуючої електромагнітної системи збудження, є актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами і темами. На кафедрі електричного транспорту та тепловозобудування НТУ “ХПІ” ведуться розробки в області електричних машин з комбінованим збудженням. Дисертаційна робота виконана в рамках науково-дослідних тем МОН України “Розробка наукових основ проектування тягових передач високошвидкісного колісного залізничного транспорту (ВШКЗТ) для швидкостей руху 200...300 км/год” (№ ДР 0103U001506, наказ МОН України №633 від 05.01.2002р.); “Розробка науково-технічних основ ресурсозберігаючої системи проектування нових зразків електричних машин” (№ ДР 0103U001490, наказ МОН України №633 від 05.01.2002р.), де здобувач був виконавцем окремих розділів.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є розвиток наукових основ проектування електричних машин з комбінованою системою збудження у напрямі раціонального вибору геометричних і електромагнітних параметрів її магнітної і електромагнітної компонент для високомоментних вентильних двигунів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВИБІР РАЦІОНАЛЬНИХ ПАРАМЕТРІВ СИСТЕМИ КОМБІНОВАНОГО ЗБУДЖЕННЯ ВИСОКОМОМЕНТНИХ ВЕНТИЛЬНИХ ДВИГУНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок