Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ПРОМИСЛОВОСТІ (на прикладі галузі будівельних матеріалів)

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ПРОМИСЛОВОСТІ (на прикладі галузі будівельних матеріалів)

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ПРОМИСЛОВОСТІ (на прикладі галузі будівельних матеріалів)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,57 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ІНСТИТУТ МІНІСТЕРСТВА ЕКОНОМІКИ УКР
АЇНИ


НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ІНСТИТУТ МІНІСТЕРСТВА ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
СЕРДЮК ТЕТЯНА ВАСИЛІВНА
УДК 338.45:621.311:691
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ПРОМИСЛОВОСТІ (на прикладі галузі будівельних матеріалів)
Спеціальність 08.07.01 - Економіка промисловості
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Вінницькому державному технічному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, ст. наук. співробітник Кухленко Олег Васильович, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідувач відділу проблем розвитку і розміщення будівельно-виробничого комплексу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Александрова Валентина Петрівна, Інститут економічного прогнозування НАН України, пров. наук. співробітник, заст. зав. відділу технологічного прогнозування та інноваційної політики
кандидат економічних наук Мельник Василь Іванович, Науково-дослідний економічний інститут Мінекономіки України, завідувач відділу проблем розвитку паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження
Провідна установа: Інститут економіки НАН України, відділ промислового потенціалу (м. Київ)
Захист відбудеться "27" вересня 2001 року о 1600 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д.26.801.01 по захисту дисертації на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук при Науково-дослідному економічному інституті Мінекономіки України за адресою: 01601, м. Київ-103, бульвар Дружби народів, 28, зал засідань, 5 поверх.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Науково-дослідного економічного інституту Мінекономіки України за адресою: 01601, м. Київ-103, бульвар Дружби народів, 28.
Автореферат розісланий "22" серпня 2001 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради А. В. Базилюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перехід України до ринкових відносин супроводжується посиленням енергетичної кризи, яка в решті решт відображається як на діяльності підприємств, так і в цілому на стані економіки. Енергоємність виробництва в Україні набагато вища за показники розвинених країн. В загальному обсязі імпорту країни майже 50 % приходиться на енергоносії, причому близько 70% імпорту енергоресурсів здійснюється з Росії, що є дуже небезпечним фактором для української економіки.
Промисловість будівельних матеріалів є однією з найбільш матеріало- та енергомістких галузей. У структурі собівартості стратегічних будівельних матеріалів частка витрат на паливно-енергетичні ресурси сягає 40-50%. Більшість будівельних матеріалів та конструкцій не є енергоефективними як на стадії виробництва, так і на стадії експлуатації, що визначає велике споживання тепла на опалення існуючого житлового фонду.
В таких умовах найбільш актуальним та ефективним напрямком подолання дефіциту паливно-енергетичних ресурсів та підвищення ефективності роботи підприємств галузі та економіки в цілому становить енергозбереження. В країні проголошено проведення політики енергозбереження, але далеко не всі механізми та фактори її реалізації знаходять своє відображення в існуючому законодавчо-нормативному забезпеченні, що відповідно позначається на реалізації процесів енергозбереження.
Головною причиною повільної реалізації енергозберігаючих заходів в промисловості будівельних матеріалів є відсутність власних інвестиційних коштів. Механізми стимулювання з боку держави також практично не працюють. Тому актуальною проблемою залишається розробка організаційно-економічного механізму, спрямованого на пожвавлення енергозбереження на промислових підприємствах.
Енергозбереження є необхідною умовою ефективної діяльності промисловості. Дія ринкових важелів регулювання надасть поштовх для постійного пошуку резервів енергозбереження. Вирішення цієї проблеми потребує комплексного розв'язання значної кількості наукових та прикладних задач на основі сучасних методів державного регулювання, господарського управління та інвестиційного аналізу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ПРОМИСЛОВОСТІ (на прикладі галузі будівельних матеріалів)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок