Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОДІЯ ТА КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУК В СИСТЕМАХ HgS(Se,Te) - HgBr2 - HgI2

ВЗАЄМОДІЯ ТА КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУК В СИСТЕМАХ HgS(Se,Te) - HgBr2 - HgI2

Назва:
ВЗАЄМОДІЯ ТА КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУК В СИСТЕМАХ HgS(Se,Te) - HgBr2 - HgI2
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,16 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Мінець Юрій Васильович
УДК 546.22'23'24'14'15'49+548.313
ВЗАЄМОДІЯ ТА КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУК
В СИСТЕМАХ HgS(Se,Te) - HgBr2 - HgI2
02.00.01 – неорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів – 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Ворошилов Юрій Віталійович,
Ужгородський національний університет,
професор кафедри неорганічної хімії.
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Павлюк Володимир Васильович,
Львівський національнтй університет імені Івана Франка,
професор кафедри неорганічної хімії
кандидат хімічних наук, доцент
Парасюк Олег Васильович,
Волинський державний університет імені Лесі Українки
старший науковий співробітник кафедри загальної і неорганічної хімії
Провідна установа: Інститут проблем матеріалознавства імені І.М.Францевича НАН України, м.Київ
Захист відбудеться “14” вересня 2005 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.10 з хімічних наук у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України за адресою: 79005, м. Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6, хімічний факультет, ауд. № 2.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “13” липня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Яремко З.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтенсивний розвиток сучасної науки та техніки, обмеженість властивостей простих речовин і бінарних сполук стимулює пошук нових складних сполук з більш широким набором властивостей.
Значні успіхи були досягнуті у використанні подвійних халькогенідів, технологія промислового синтезу яких була добре розроблена завдяки детальному вивченню фазових рівноваг у бінарних системах. Що ж стосується більш складних сполук (тернарних халькогенідів або халькогалогенідів), то їх технологія ще недосконала, також багато їхніх властивостей, зокрема, і кристалічна структура, вивчені недостатньо. Для багатьох сполук не визначені поля стійкості по концентрації компонентів на фазових діаграмах стану і невідомі їхні термодинамічні функції, що ускладнює прогнозування оптимальних параметрів синтезу. В той же час відомо, що значна кількість потрійних сполук володіє цінними електрофізичними та оптичними характеристиками і є придатними матеріалами для різних пристроїв керування у нелінійній оптиці, акустооптиці, акустоелектроніці, електрооптиці та інших галузях приладобудування. Аналогами таких речовин є деякі поширені в природі мінерали, одним з яких є кордероїт - -модифікація сульфохлориду меркурію Hg3S2Cl2.
Значний інтерес викликають кристали сполук, придатні до використання в приладах оптоелектроніки, що володіють цінними оптичними властивостями і прозорі в діапазоні від ультрафіолетової до ближньої інфрачервоної області. Область прозорості оксидних матеріалів, які використовуються як робочі елементи таких приладів, обмежена, тому ведеться дослідження більш складних матеріалів, до яких відносяться перспективні халькогенідні, галогенідні та халькогалогенідні сполуки. Бінарні халькогеніди меркурію HgS, HgSe i HgTe є широко застосованими матеріалами з важливими напівпровідниковими властивостями. Зокрема, телурид меркурію використовується у інфрачервоних детекторах, а йодид меркурію HgI2 з відповідними фазовими переходами володіє важливими оптичними та фотооптичними якостями і знайшов своє використання як ідеальний матеріал для детекторів рентгенівського та -випромінювання при кімнатній температурі. Тому слід очікувати, що їхні взаємні складні композиції мають володіти більш широким і різноманітним комплексом заздалегідь заданих властивостей. Так, перспективними є халькогалогеніди меркурію, з яких сполуки структурного типу кордероїту мають ацентричну структуру і характеризуються значною оптичною активністю, великими показниками заломлення, широким діапазоном прозорості у видимій та ІЧ-області, фотопровідністю та електрооптичним ефектом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВЗАЄМОДІЯ ТА КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУК В СИСТЕМАХ HgS(Se,Te) - HgBr2 - HgI2

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок