Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕНДЕРНІ ОСОБЛИВОСТІ ДОВІЛЬНОГО ТА МИМОВІЛЬНОГО ЗАПАМ’ЯТОВУВАННЯ ХУДОЖНЬОГО ТА НАУКОВО-ПОПУЛЯРНОГО ТЕКСТУ СТУДЕНТАМИ

ГЕНДЕРНІ ОСОБЛИВОСТІ ДОВІЛЬНОГО ТА МИМОВІЛЬНОГО ЗАПАМ’ЯТОВУВАННЯ ХУДОЖНЬОГО ТА НАУКОВО-ПОПУЛЯРНОГО ТЕКСТУ СТУДЕНТАМИ

Назва:
ГЕНДЕРНІ ОСОБЛИВОСТІ ДОВІЛЬНОГО ТА МИМОВІЛЬНОГО ЗАПАМ’ЯТОВУВАННЯ ХУДОЖНЬОГО ТА НАУКОВО-ПОПУЛЯРНОГО ТЕКСТУ СТУДЕНТАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,46 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. Каразіна
ГОЕНАГА ГАННА ЮРІЇВНА
УДК 159.953.3+159.922.1
ГЕНДЕРНІ ОСОБЛИВОСТІ ДОВІЛЬНОГО ТА МИМОВІЛЬНОГО ЗАПАМ’ЯТОВУВАННЯ ХУДОЖНЬОГО ТА НАУКОВО-ПОПУЛЯРНОГО ТЕКСТУ СТУДЕНТАМИ
19.00.01 – загальна психологія, історія психології
Автореферат
на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
 
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна, МОН України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Іванова Олена Феліксівна,
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна,
завідувач кафедри психології
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Саннікова Ольга Павлівна
Південноукраїнський державний педагогічний університет імені
К. Д. Ушинського (м. Одеса), МОН України,
завідувач кафедри загальної та диференціальної психології
кандидат психологічних наук
Головньова Ірина Володимирівна
Харківській гуманітарний університет „Народна українська академія”, МОН України,
завідувач кафедри соціальної роботи та психології
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра загальної та інженерної психології.
Захист відбудеться 28 квітня 2007 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.08 Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, за адресою 61077, м. Харків, пл. Свободи, 6, ауд. 451.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, за адресою 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розіслано 23 березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради _________________ Крейдун Н.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Пам’ять є одним із пізнавальних процесів, дослідженню якого була присвячена ціла низка праць (С.П. Бочарова, Л.С. Виготський, П.І. Зінченко, О.М. Лактіонов, О.М. Леонтьєв, В.Я. Ляудіс, Г.К. Середа, А.О. Смірнов, Т.Б. Хомуленко та ін.). Виконані в межах різних теоретичних концепцій (когнітивна психологія, інформаційний підхід, теорія діяльності, системний підхід тощо), вони висвітлюють різни види пам’яті, характеристики процесів запам’ятовування, збереження і відтворення. Слід зазначити, що водночас переважна більшість класичних праць з психології пам’яті виконана без урахування статі досліджуваних.
З розвитком диференціальної психології, гендерних досліджень з’являються роботи з порівняльних досліджень пам’яті чоловіків та жінок. Більшість з них були проведені в руслі диференціальної психології, огляд праць з цієї теми зроблений Є.П. Ільїним (2003). Вивчалися відмінності в запам'ятовуванні складів, чисел, картинок, слів тощо. Однак, результати цих досліджень іноді є протилежними, а в деяких дослідженнях не було виявлено жодних відмінностей (Н.Ю. Войтоніс, 1936, Ю.Г. Трошихіна, 1973, Ю.Г. Трошихіна, 1979, І.А. Сегеєва, 2001). Ці протилежні дані ще більше загострили питання про індивідуальні відмінності в пам’яті. Одним з можливих напрямків його вирішення стало використання теорій, які пов’язують пам’ять з мотивами особистості, показують місце і функції пам’яті в структурі особистості (Г.К. Середа). Вони спираються на той факт, що мотиваційна сфера є однією з центральних, стрижневих характеристик особистості (Л.С. Виготський, О.К. Дусавицький, О.М. Леонтьєв, О.П. Саннікова, А.Я. Чебикін та ін.), яка детермінує в тому числі й характеристики пізнавальних процесів. Саме існуючі потреби, мотиви, цінності, життєві цілі людини визначають те, що нею запам’ятовується з постійного потоку інформації.
Поява гендерної теорії, що пояснює психологічні відмінності між людьми різної статі, як соціально зумовлені і сформовані в процесі життя, зробили актуальними дослідження гендерних особливостей пам'яті. Це спричинено тим, що пам'ять взагалі, і, особливо, такі її види, як автобіографічна, повсякденна, емоційна мають виражену гендерну специфіку, оскільки вони опосередковані індивідуальним досвідом особистості, який має певні відмінності у чоловіків та жінок, починаючи з раннього дитинства (І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ГЕНДЕРНІ ОСОБЛИВОСТІ ДОВІЛЬНОГО ТА МИМОВІЛЬНОГО ЗАПАМ’ЯТОВУВАННЯ ХУДОЖНЬОГО ТА НАУКОВО-ПОПУЛЯРНОГО ТЕКСТУ СТУДЕНТАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок