Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНЕ ПОЛІТИЧНЕ УПРАВЛІННЯ УСРР (1922-1934 рр.) : ІСТОРИКО-ЮРИДИЧНИЙ АНАЛІЗ.

ДЕРЖАВНЕ ПОЛІТИЧНЕ УПРАВЛІННЯ УСРР (1922-1934 рр.) : ІСТОРИКО-ЮРИДИЧНИЙ АНАЛІЗ.

Назва:
ДЕРЖАВНЕ ПОЛІТИЧНЕ УПРАВЛІННЯ УСРР (1922-1934 рр.) : ІСТОРИКО-ЮРИДИЧНИЙ АНАЛІЗ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,34 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В. М. КОРЕЦЬКОГО
ОКІПНЮК Володимир Тарасович
УДК 340.0 (09) (477)
ДЕРЖАВНЕ ПОЛІТИЧНЕ УПРАВЛІННЯ УСРР (1922-1934 рр.) :
ІСТОРИКО-ЮРИДИЧНИЙ АНАЛІЗ.
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2001


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у відділі історико-політологічних досліджень держави і права України Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України
Науковий керівник - | кандидат юридичних наук,
старший науковий співробітник
Усенко Ігор Борисович,
завідувач відділу історико-політологічних досліджень держави і права України Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України
Офіційні опоненти: | доктор юридичних наук, професор
Ярмиш Олександр Назарович,
перший проректор Національного університету внутрішніх справ МВС України (м. Харків)
кандидат юридичних наук, доцент
Чехович Валерій Анатолійович,
доцент кафедри теорії та історії держави і права Київського національного університету ім. Тараса Шевченка
Провідна установа - | Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого, кафедра історії держави і права (м. Харків)
Захист відбудеться 26 жовтня 2001 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.03. по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України ( 01001, м. Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці інституту.
Автореферат розіслано 25 вересня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Усенко І. Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження. Забезпечення правопорядку та оборони країни є однією з основних функцій держави. Важливою складовою цієї функції є захист державної безпеки, який здійснюється певною мірою всім державним апаратом, але насамперед відповідними спеціальними державними органами. Спецслужби (органи розвідки, контррозвідки тощо) завжди були складовою частиною державного механізму будь-якої країни незалежно від форми правління, форми її державного устрою чи політичного режиму, а їхня діяльність - невідємним елементом функціонування кожної держави.
У процесі функціонування спеціальних служб нагромаджено значний професійний досвід, який слід вивчати і враховувати при розбудові правоохоронної системи сучасної України. Особливу увагу доцільно звернути на спецслужби Радянської України і, зокрема, на формування та розвиток упродовж 1922-1934 рр. Державного політичного управління (ДПУ) УСРР.
В цей історичний період, повязний зі здійсненням нової економічної політики держава намагалась визначити принципи правового статусу та правозастосовчої діяльності органів державної безпеки в умовах демократизації політичного й економічного життя, запровадження елементів ринкових відносин, розвитку приватного сектора, переходу державного апарату на жорстке бюджетне фінансування тощо. Ця проблема залишається нагальною і для сьогодення. Разом з тим, у межах даного хронологічного періоду наприкінці 20-х рр. почали закладатись основи тоталітарного режиму і органам ДПУ в цьому процесі відводилась одна з провідних ролей. Вони використовувалися партійно-державним керівництвом як знаряддя в боротьбі з опозицією, спрямовувалися на здійснення масових репресій.
Актуальність проблеми посилюється її малодослідженістю. В радянський час основна увага науковців, що вивчали історію вітчизняних органів державної безпеки, була прикута до ВЧК і ВУЧК. Правовий статус ДПУ, його діяльність, місце в системі державного апарату досліджувались лише фрагментарно і, як правило, в хронологічних рамках, які обмежувались першою половиною 20-х рр.
Перші спроби наукового дослідження органів ДПУ УСРР, їх відмінностей від органів ЧК були зроблені в працях О.Л. Малицького та С.С. Дукельського.
Реформування органів ВЧК-ВУЧК і створення ДПУ, основні напрями, характер і сутність реформи розглядалися в праці Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДЕРЖАВНЕ ПОЛІТИЧНЕ УПРАВЛІННЯ УСРР (1922-1934 рр.) : ІСТОРИКО-ЮРИДИЧНИЙ АНАЛІЗ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок