Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕРВАЛЬНОГО ГІПОКСИЧНОГО ТРЕНУВАННЯ У ЛЕГКОАТЛЕТІВ-БІГУНІВ ПРИ СПОРТИВНИХ НАВАНТАЖЕННЯХ АНАЕРОБНОЇ ГЛІКОЛІТИЧНОЇ СПРЯМОВАНОСТІ

ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕРВАЛЬНОГО ГІПОКСИЧНОГО ТРЕНУВАННЯ У ЛЕГКОАТЛЕТІВ-БІГУНІВ ПРИ СПОРТИВНИХ НАВАНТАЖЕННЯХ АНАЕРОБНОЇ ГЛІКОЛІТИЧНОЇ СПРЯМОВАНОСТІ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕРВАЛЬНОГО ГІПОКСИЧНОГО ТРЕНУВАННЯ У ЛЕГКОАТЛЕТІВ-БІГУНІВ ПРИ СПОРТИВНИХ НАВАНТАЖЕННЯХ АНАЕРОБНОЇ ГЛІКОЛІТИЧНОЇ СПРЯМОВАНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,04 KB
Завантажень:
380
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ І СПОРТУ УКРАЇНИ
ДИБА ТЕТЯНА ГРИГОРІВНА
УДК 796.072.2
ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕРВАЛЬНОГО ГІПОКСИЧНОГО ТРЕНУВАННЯ У ЛЕГКОАТЛЕТІВ-БІГУНІВ ПРИ СПОРТИВНИХ НАВАНТАЖЕННЯХ АНАЕРОБНОЇ ГЛІКОЛІТИЧНОЇ СПРЯМОВАНОСТІ
24.00.01 – Олімпійський і професійний спорт
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Київ - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті фізичного виховання і спорту України, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту.
Науковий керівник – кандидат біологічних наук, доцент Радзієвський Павло Олександрович, Національний університет фізичного виховання і спорту України, доцент кафедри фізичної реабілітації.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Смульський Валерій Леонідович, Державний науково-дослідний інститут фізичної культури і спорту, завідувач лабораторії харчування спортсменів;
доктор медичних наук, старший науковий співробітник Маньковська Ірина Микитівна, Інститут фізіології ім.О.О.Богомольця, провідний науковий співробітник відділу з вивчення гіпоксичних станів.
Провідна установа – Львівський державний інститут фізичної культури, кафедра олімпійського та професійного спорту, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту, м. Львів.
 
Захист відбудеться “ 29 ” березня 2002 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.829.01 Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, м. Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, м. Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
Автореферат розісланий 27 лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор наук з фізичного
виховання і спорту, професор Круцевич Т.Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Нині легка атлетика отримала велике поширення в усьому світі і є Олімпійським видом спорту. З 1896 р. легка атлетика посідає центральне місце у програмі Ігор Олімпіад, на яких розігруються медалі у 46 видах легкої атлетики. Біг на різні дистанції включає 25 дисциплін і охоплює 60% у легкоатлетичній програмі сучасних Олімпійських ігор. Високий рівень результатів у легкій атлетиці в даний час робить усе більш складним установлення нових світових рекордів. Наприклад, на чемпіонаті світу 1995 р. у Ґетеборзі було встановлено лише три світових рекорди. А на XXVI Олімпійських іграх в Атланті в легкій атлетиці було встановлено тільки два світових і три олімпійських рекорди.
Ігри XXVII Олімпіади стали гарною школою для наших спортсменів, тренерів, суддів, фахівців. Підсумки Ігор дозволили чітко виявити сильні та слабкі сторони олімпійського спорту, серйозні проблеми і недоліки в організації та методиці підготовки спортсменів.
Методика та обсяг тренувальних навантажень у спортсменів високого класу постійно удосконалюється. Зараз у спринті обсяг та інтенсивність тренувальної роботи доведений до рівня, близького до межі функціональних можливостей організму. Подальше їхнє збільшення - не єдиний і далеко не найефективніший шлях підвищення спортивного результату.
Поряд з постійною розробкою традиційних методів підготовки спортсменів усе більше значення, на думку В.Н.Платонова (1997-2001), здобуває розробка і використання нетрадиційних засобів і методів, які спрямовані на розширення меж функціональних резервів організму спортсмена, його анаеробної і аеробної продуктивності.
З часу підготовки до XIX Олімпійських ігор у Мехіко (1968 рік), як нетрадиційний засіб підготовки спортсменів, стала використовуватися адаптація до низького рIO2 в умовах природної та штучної гіпоксії М.М.Сиротиніним, С.П.Лєтуновим (1965), Н.В.Лауер, А.З.Колчинською, З.І.Барбашовою (1967), М.М.Філіпповим (1986), В.С.Міщенко (1990), В.М.Платоновим і М.М.Булатовою (1996).
За рекомендацією Комітету з акліматизації при Держкомспорті СРСР з 1967 року 1-2 навчально-тренувальні збори на рік провідні спортсмени проводили в умовах средньогір'я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕРВАЛЬНОГО ГІПОКСИЧНОГО ТРЕНУВАННЯ У ЛЕГКОАТЛЕТІВ-БІГУНІВ ПРИ СПОРТИВНИХ НАВАНТАЖЕННЯХ АНАЕРОБНОЇ ГЛІКОЛІТИЧНОЇ СПРЯМОВАНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок